hiv

22-07-2011
cristinuca
Nu este medic/terapeut
cristinuca
buna seara, sunt disperata, un om terminat psihic, in urma cu doua luni am fost la pensat la o amica de a mea, dupa ce ma pensat am obsevat un punct mic rosu, adik imi daduse sangele, vreau sa precizez ca inainte si in timpul pensatului ma sters cu vata imbibata in spirt, de atunci mai exact sa zic dupa o luna maxim am inceput sa ma simt rau, am mancat odata oua si mia fost greata, am luat fiobilin miam revenit, lucrul acesta sa intamplat de doua ori.dupa ceva timp am inceput sa am dureri de cap in zona cefei mai mult, ameteli, greata, amorteli in picioare, daca mancam mise facea rau dupa masa, greturi si ameteli.am avut amorteli si dureri musculare la picioare de la genunchi in jos, tin sa precizez ca timp de o saptamana am facut efort, urcand si coborand cu bebe in carut 3 etaje.durerile de cap mai lasat o saptmana am luat tador.acum ma simt slabita, ameteala si greata, tensiune oscilanta, in greutate nu am scazut.VA ROG DIN SUFLET AJUTATIMA sunt intro stare de depresie de nedescris, acum cand ma enervez imi arde fata si tremur toata.mam saturat sa ma gandesc clipa de cilpa la aceasta boala.se poate lua hiv de la un singur pensat dand-umi sangele?va multumesc turor celor care imi dati un raspuns de bun simt
3 comentarii
0
23-07-2011, ora 08:39
alynutzaa
Nu este medic/terapeut
alynutzaa
de ce nu mergi la medic?
0
23-07-2011, ora 15:48
Psiholog Popa Anca
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Popa Anca
In primul rand, si cel mai important, are prietena ta HIV? De unde ti-a venit tie in cap ideea asta ca ceea ce ai ese HIV? Perioada de incubatie (momentul de cand ai fost infestata pana cand ai primele simptome) este de obicei mult mai mare de o luna. In foarte putine cazuri apar simptomele asa de repede. In unele situatii ia si zece ani.
De ce nu te duci sa iti faci niste analize de sange complete? Poate ca suferi de vreo afectiune mult mai comuna si tratabila decat iti inchipui.
0
24-07-2011, ora 01:58
cristinuca
Nu este medic/terapeut
cristinuca
multumesc ca cineva a raspuns la intrebarea mea, si am sa va raspund la intrebarile voastre, am fost la medic si mia zis ca nu am de ce sa ma alarmez, poate fi vrb de altceva, in fine ma lamurit de am plecat asa cum am venit.prietena la care am fost lucreaza la un salon de coafura, acolo ma pensat.de unde mia venit mie ideea asta, pai asta o am in cap de 8 ani, adik am o fobie pe tema asta, dar acum chiar mam simtit mai rau decat de obicei, mai precis pana acum nu am avut probleme cu dureri de picioare de la genunchi in jos, poate fi si de stat incomod in fata pc-ului pe un scaunele mic, am inteles ca poate fi si de coloana sau stres.am si un reumatism foarte simpatic de vreo cativa ani(sold si picioare).as avea o intrebare cine are info precise.trebuie sa fie o anumita cantitate sau concetratia mare de sange sa te poti infecta accidental.nu prea am gasit multe detalii despre asta.mersi mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.