histerectomie totala si anexectomie bilaterala

03-02-2011
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
dupa un chiuretaj biopsic, ecografie transvaginal, analize de sange se constata ca pe ovarul stg. exista chist de dimensiune 15/12 cm, iar pe o.drept ceva mai mic.se propune interventie chirurgicala (histerectomie si anexectomie), este corect? pacienta are 61 ani.
va multumesc.
7 comentarii
0
15-03-2012, ora 21:54
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Eram asa disperata la acel moment...a trecut un an, propunerea a fost cea mai corecta, sunt bine.
II multumesc Bunului Dumnezeu si echipei de medici, care au intervenit (Dr. PARFENE si Prof. Pelinescu), de la Medlife Grivita.
0
08-06-2012, ora 21:01
JFlori
Nu este medic/terapeut
JFlori
Buna seara.De 11 luni sunt si eu operata de histerectomie totala si anexectomie bilaterala.Am fost la control la 2 luni si acum la sfirsitul lui mai.Operatia sa prins repede, sunt bine dar imediat dupa ultimul control cind si cind am o usoara scurgere fara alte simptome, sunt divortata si nu am nicio relatie, singurul lucru care mi s-a parut un pic ciudat este aceasta scurgere usoara si chiar imediat dupa control.Va doresc tuturor care ati trecut prin aceasta operatie multa sanatate.
0
02-07-2012, ora 22:22
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
@Jflori..multa sanatate si tie si sa ai grija de tine incontinuare.
Noapte buna...
0
03-07-2012, ora 20:44
JFlori
Nu este medic/terapeut
JFlori
Multumesc si le multumesc si eu pe aceasta cale doamnei doctor Tirlea Virginia, domnului doctor Ionescu Octavian si personalului medical de la Spitalul Polizu acum totul este bine si sunt multumita ca am luat decizia corecta.o seara buna in continuare.
0
03-09-2012, ora 22:07
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Ce mai faci??cum te mai simti??
0
04-09-2012, ora 16:29
JFlori
Nu este medic/terapeut
JFlori
Buna ma simt bine pina acum analizele sunt bune ma feresc sa ridic greutate mai mare operatia nu mai este asa vizibila multa sanatate in continuare.
0
09-03-2014, ora 17:55
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Buna Flori si la multi ani...
N-ai mai dat nici un semn, esti bine???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Viața după histerectomie
  • Ovarectomia - păstrăm sau nu ovarele la histerectomie?
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •