histerectomie totala cu anexectomie bilaterala

5906 comentarii 1 2 ..... 585960 ..... 196 197 Înainte ›
0
08-03-2012, ora 09:52
clau_dia77
Nu este medic/terapeut
clau_dia77
desi azi mi-am propus sa stau departe de internet tentatia de a fii cu voi e muuult mai mare.COTI, ma bucur nespus de rez.BUUUN al biopsiei, m-am operat la Medlife Grivita intai pe 12 ianuarie de conizatie sperand ca voi scapa de histerectomie..biopsia a aratat "carcinom microinvaziv" si cuvantul asta"microinvaziv"a creat atata panica incat au ales ei medicii, impreuna cu mine sa mergem pana la capat si sa inlaturam orice risc cat de mic de care ar putea aparea in urmatorii ani, pe 14 februarie m-am operat de histerctomie si in urma intevenitiei mi-a spus medicul ca 3 ganglioni limfatici aratau atipic drept pt care am stat in tensiune pana ieri...ieri m-am externat de la Floreasca si am fugit la el cu rez biopsiei..mi-a expicat ca si copiilor de gradinita cum sta treaba cu ganglionii si rolul lor in combatrea acestei boli, adica ganglionii au rol de scut in extinderea virusului in peretele pelvin si de acolo ma departe in sange..etc, de aceea ma felicitat si mi-a spus ca ganglionii mei si-au facut treaba cu succes.

ama17, te imbratisez cu mare mare drag..cat despre "nu prea le am cu scrisul"nici eu..dar nu stiu cum, atunci cand sunt cu voi..parca nu mai reusesc sa imi opresc degetele

ver_b22, sa te bucuri de fetita ta pana la adanci batraneti, eu zic sa vorbesti cu medicul atat de deschis ca si cum ar fi cel mai bun prieten al tau.eu m-am lasat pe mana lui, il sun si de 4 ori pe saptamana..imi raspunde mereu indiferent de ora sau de zi..si imi asculta toate intrebarile care de multe ori sunt atat de puerile ca si pe mine ma apuca rasul.SI citeste inca odata ce spune doinag..are mare dreptate

vasi_viorica.esti in sufletul meu..LA MULTI ANI!



Mirela, mesajul tau m-a facut sa plang, dupa muuult timp in casa mea curg lacrimi de fericire.MULTUMESC

ma duc sa mai fac un dans si revin;)
0
08-03-2012, ora 10:00
clau_dia77
Nu este medic/terapeut
clau_dia77
claudia..cat ma bucur sa fiu tiza ta...m-ai lasat fara cuvinte...doar cu lacrimi de admiratie in ochii.revin in discutie mai tarziu..acum ies sa plang bucuria de a te fii cunoscut.chiar si virtual..te imbratisez cu muuult muuult drag..si cand iti dau drumul din imbratisare..am sa imi postez si o poza recenta..
0
08-03-2012, ora 11:22
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Corangel,

M-a impresionat foarte tare postul tau. Si iti pot spune ca semanam teribil in incercarile vietii de foarte timpuriu. Dar nu am sa povestesc si viata mea care este ca o sora geamana a vietii tale (cu ceva modificari, desigur, dar intr-un registru asemanator de grav) pentru ca nici acum nu mi-am sters lacrimile dupa parcurgerea randurilor scrise de tine si asi incarca mult prea mult forumul cu tristete. Si daca observi, cred ca aici pe forum noi parem cele mai optimiste, desi numai Dumnezeu stie cum! Eu m-am gandit, ca si tine, in atatea momente de incercare furioasa a mea de a descalci tainele, misterele vietii si de a raspunde la atatia "de ce", "de ce", ca sunt oameni care vin aici pe pamant, predestinati, adica deja cu destinul setat undeva intr-o alta dimensiune, cu totul de neinteles pentru noi, dar despre care eu sunt sigura, sigura, ca tot acest imens zbucium sufletesc al unei persoane trebuie sa fie cu un rost. Este imposibil ca toata aceasta durere sa fie in van, pentru nimic!
Ma gandesc acum si la destinul lui Christopher Reeve sau al lui Andy Whitfield, actorul principal din Spartacus, dupa al carui trup invatai anatomie si care a murit la numai 39 de ani in urma descoperirii unui cancer limfatic, care l-a rapus in numai 18 luni! Sunt destine tragice ! Destine care coaguleaza pe parcursul derularii lor, parca toata durerea de pe pamant!
Corangel, vis-a-vis de ceea ce ai scris tu acel nenorocit de HPV, populatia este purtatoarea acestui virus in proportie mare de tot, chiar de 80-90%. Virusul are tulpini diferite, doua tulpini foarte agresive si el se transmite de la persoana la persoana cu o repeziciune extraordinara, barbatii sunt purtatorii acestui virus fara sa ii afecteze in vre-un fel, doar la unii dintre ei, mai apar semne ale acestei maladii, dar nu neaparat. Iar lor, barbatilor, nu le face atatea ravagii cum le face femeilor, prin acest nenorocit cancer de col uterin si mai nou, cancer esofagian din cauza sexului oral. Pentru ca lucrez intr-o institutie unde in personalul contractual predominant sunt femei, cunosc situatii in care au fost diagnosticate cu HPV, iar medicul nostru ginecolog, al personalului angajat, ne-a dat toate lamuririle necesare. Au fost emisiuni si la tv pe aceasta tema. In sfarsit,
Ca sa trec la ale noastre, Corangel si tu esti o fiinta aleasa, tu stii asta. Te admir si te respect in aceeasi masura ! Oamenii atat de incercati trebuie tratati cu condescendenta, pretuiti si respectati ! Stiu ca in lumea noastra nu e asa. Asa ar trebui sa fie.
Sunt impresionata mai mult decat iti pot spune! Dar in spatele acelor randuri triste, scrise de tine, vad un suflet frumos si inalt ! Tot binele din lume ti-l doresc, azi, de ziua noastra!
0
08-03-2012, ora 11:26
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Clau de Ploiesti, ma bucur pentru tine f. mult.Si eu tot la Medlife m-am operat, am f. multumita de ei.
Vreau sa-ti spun ca pasii mei sunt pe strazile Ploiestiului, acolo am crescut, am invatat, dar viata m-a aruncat la Bucuresti.
Sa fi tot timpul optimista, asa vei trece cu mult mai multa usurinta peste tot.
Va pup si va imbratisez pe toate.
Viorica,
0
08-03-2012, ora 13:24
Corangel
Nu este medic/terapeut
Corangel
Rasarit de soare...multumesc pentru gandurile tale vizavi de mine. Esti nemaipomenita!

Dar.fiinte alese suntem toate...tocmai asta ne-a adunat pe toate, in aceasta "camaruta" a forumului.

Se spune ca nu este bine, si as adauga eu, nu este nici sanatos, sa-ti petreci timpul cu cineva care nu doreste sa si-l petreaca cu tine. Intrand mereu pe forum, simt ca NU imi pierd deloc vremea. Simt ca am nevoie de voi cum poate si voi aveti nevoie de mine, si toate, una de alta, ca de aer. Intre noi nu exista compromisuri, prejudecati, judecati, rusine.aici toate suntem libere prin a posta cel mai adevarat aspect al vietii fizice, psihice, spirituale, sociale, familiale. Si asta ne elibereaza si ne da energie de pe o zi pe alta.

Azi am primit o zambila de la colegi. Este atat de frumoasa!...Sper ca si voi sa primiti multe flori! Le meritati!
0
08-03-2012, ora 14:02
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Corangel(Claudia)tu esti in poza???asa de tanara si frumoasa...
0
08-03-2012, ora 14:12
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Eu am primit si flori, dar am primit printre altele si un ruj cu care m-am dat pe unghii crezand ca e oja...si asteptam sa se usuce...Si mi-am dat si de doua ori, comentand aici cu fetele ca nu prea-mi place culoare ca e cam tiganesca!
Acum ceva vreme am primit un scrub cu lamaie, acasa la baie ma frecam cu el pe fata de mama focului si ce bine ma mai curata !... Dar ce fata neteda si intinsa imi facea !...ca apoi, sa descopar ca era de fapt de curatat calcaiele.Deci.incep sa seman cu biata bunica-mea !!!
V-am povestit pentru descretirea fruntilor, eu mai fac nebunii de-astea, in general sunt vesela si rad mult, desi am o fire romantica si inclinata spre visare ! Pupici !
0
08-03-2012, ora 14:35
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Buna dragele mele,
Toate mai facem nebunii de genul acesta sau mai corect patim intamplari din acestea (una dintre ele a fost cand barbatul meu se spala pe cap cu un gel intim care se afla pe capul cazii, iar eu vedeam ca se consuma prea repede si nu stiam de ce)...
Claudia (Ploiesti)ma bucur mult pt tine pt rezultate dar m-ai dat pe spate cu ocluzia intestinala, la asa ceva nu ma gandeam...te-au operat din nou, sau cum s-a rezolvat?
Claudia(Bucuresti) esti asa de frumoasa si de tanara!!!!!!!!!! O femeie asa de frumoasa ca tine nu are cum sa fie decat buna la suflet si credincioasa(ati observat toate cred ca oamenii urati sunt si rai si acri ca niste muraturi nu?
Azi am fost la spital pt control si medical -am facut analize doar la sange, eco fiind prea devreme, iar pt medical o sa mai merg luni, pana atunci mai am
Mirela am gasit Secretul.35 roni, o sa ma apuc de indata ce imi vine dispozitia, acum nu stiu ce am dar nu imi e prea bine.Va imbratisez pe toate cu mare drag si va doresc o zi de 8 Martie frumoasa si cu multe bucurii
COTI
0
08-03-2012, ora 16:33
Corangel
Nu este medic/terapeut
Corangel
multumesc fetelor! nu ma mai laudati ca mi se urca la cap! :)...da, eu sunt in poza, nu-s asa frumoasa, doar putin fotogenica...si nu mai sunt "asa tanara" la 35 ani. Numai ca nu-mi arat varsta. Asa l-am "pacalit" pe-al meu de m-a luat de nevasta :))))

Aoleu, Rasarit de soare...esti de coma :))))...dar, important este sa nu de dai cu oja pe buze...ca atunci e bai! :))

Nu stiu cate dintre voi sunteti din Bucuresti, si cate din provincie...dar ar fi frumos sa ne vedem la un...ceai, prin oras.

:)
0
08-03-2012, ora 16:47
nico39
Nu este medic/terapeut
nico39
La multi ani, dragele mele! Va doresc multa sanatate si sa ramaneti la fel de optimiste!
Corangel, nu te cunosc, dar mi-esti tare draga!
Rasarit de soare, esti nemaipomenita, ai o veselie molipsitoare! Ar fi minunat sa ne intalnim la un... ceai( eu sunt din Bucuresti).
0
08-03-2012, ora 20:09
Daana
Nu este medic/terapeut
Daana
Nu m-am mai logat de ceva timp pe forum, dar o fac azi ca sa va urez tot ce va doriti voi!

COTI, exista experiente similare. Cand am pierdut o sarcina la sapte luni fiindca lucram de dimineata pana seara (caci toate erau urgente, importante si nu sufereau amanare), patronii m-au convocat cand am revenit din concediul medical, ca sa ma acuze ca am facut-o intentionat!! Atunci am invatat, in modul cel mai dur, care trebuie sa-mi fie prioritatile si ca nu trebuie sa ma astept ca altora sa le pese de mine daca mie nu-mi pasa suficient!

Atunci nu erau astfel de forumuri. Sigur mi-ar fi fost mult mai usor sa-mi revin. Cu ajutorul sotului meu si cu vointa, am reusit. La fel se intampla in orice situatie. N-avem ce face: trebuie sa luptam, sa ne vedem de viata, si sa invatam sa apreciem la adevarata valoare ce e cu adevarat important.

Acum va imbratisez, dragele mele luptatoare, si va doresc tot ce va doriti voi!
0
08-03-2012, ora 20:24
ama17
Nu este medic/terapeut
ama17
Salut,
In urma cu 10 ani am fost operata de noduli tiroidieni (cate un nodul pe fiecare lob) si a fost singura problema pe care am avut-o cu sanatatea. Efecte in urma acestei operatii nu am avut(poate sunt prea sensibila), In viata insa am avut parte de evenimente care au avut un impact negativ asupra phisicul meu( ori am avut noroc cu carul, ori ba...). Dupa ce am primit diagnosticul de neoplazie, am avut o atitudine pozitiva. Mi-am zis ca atata timp cat durerea nu ma face sa ma urc pe pereti, vreau sa fiu vesela.Daca toata lumea ar gandi ca noi, viata ar fi raiul pe pamant.
Distractie placuta in continuare si multa sanatate.
0
08-03-2012, ora 21:19
Corangel
Nu este medic/terapeut
Corangel
Cu ocazia zilei de 8 martie, va predau o lectie de santatate:

Ce sunt caloriile???

Sunt niste scarbe mici care noaptea se baga-n sifonierele noastre si ne micsoreaza lucrurile, ca sa nu mai incapem noi in ele!!!

:)))))))))))))))).va pup, o seara minunata!
0
08-03-2012, ora 21:55
pirvu steluta
Nu este medic/terapeut
pirvu steluta
Doamne rasarit de soare esti extraordinara:)))) am ris cu lacrimi si tot odata mi-am amintit ca si sotul meu s-a spalat pe cap nu cu gel intim ci cu spumant de baie care cica ii facea parul foarte frumos.Corangel precum vezi am acceptat provocarea ta si mi-am pus poza.Si eu cred ca ar fi o idee buna sa ne intilnim la un ceai in oras ar fi frumos poate se leaga si niste prietenii frumoase. Stiti ce va face pe voi asa de speciale, faptul ca stiti sa ascultati !Va imbratisez si va pup!
0
08-03-2012, ora 22:30
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Ma minunez ce prietene virtuale am, dar mi-e greu sa va numesc asa...Prietene, mai voi suteti fetele mele frumoase, Claudia, Steluta sunteti frumoaseeee, tinere, va iubesc ca pe fetele mele.
Mirela (rasarit de soare) este o alta frumoasa si de pomina...
Si fetele mai noi sunt tinere si cele vechi, eu sunt o babuta pe langa voi, dar mi-ati fost de mare ajutor.
Intru rar sa scriu, n-am talent ca voi, dar citesc postarile voastre, oricum sunt mai relaxata acu, greul sper sa fi trecut.
La multi ani inca o data, aveti grija mai multa de voi, cu multa diplomatie incercati sa obtineti toata atentia sotilor, copiilor, faceti-i sa intelega ca voi trebuie sa fiti centrul universului...
Va sarut, va imbratisez..pe curand. Viorica
0
09-03-2012, ora 06:34
mant66
Nu este medic/terapeut
mant66
Buna tuturor
Fetelot sunteti asa de frumoase, sfinti de pe icoane, nu ma mai satur sa va privesc eu nu am o poza recenta dar promit ca o sa pun si euo poza la avatar.
Viorica, tu esti (mamica ) noastra de aici esti asa frumoasa chiar com mi te imaginam eu.
Nici eu nu le am cu scrisu, cum scrie Corangel, Rasarit de Soare, Laura, si Steluta.
Eu sunt de acord sa ne intalnim toate ( la o bauta )
Va pup si va iubesc
0
09-03-2012, ora 08:53
pirvu steluta
Nu este medic/terapeut
pirvu steluta
ce surriza placuta am cand vad pozele voastre! A fost o provocare excelenta Corangel !Vreti sa pun o poza din timpul cind faceam chimo? asta asa ca sa cedeti ce scimbare.Viorica, nu conteaza cum arati ci cum iti simti sufletul nici eu nu sunt asa de tinara dar ca si Corangel nu imi arat virsta(45) stii cum realizez eu ca au trecut anii? uitindu-ma la fata mea care peste 4 luni face 19 ani, nu imi vine sa cred cat de repede au trecut anii pt ca eu in sufletul meu am ramas undeva pe la 25 de ani, ah! ce virsta frumoasa! Diseara o sa va pun o poza de la chimio.Va imbratisez cu mult drag prietenele mele de suferinta!
0
09-03-2012, ora 09:27
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Buna dimineata !
Vaaaiiii, am ras dis-de-dimineata, de ceea ce scrieti voi acolo, de a rasunat camera..!
Doamne, ce grozave sunteti ! Corangel, inca nu mi-am dat cu oja pe buze, dar nu pot sa promit ca nu o voi face ! Cred ca noi sutem din neam: eu, mama, bunica ! Mama s-a spalat pe dinti cu pasta de ras a sotului meu si dupa ce s-a spalat ea si s-a spalat si s-a spalat, timp de mai multe zile, vine in sufragerie, unde eram eu si sotul si spune: 'mai, ce dracu pasta de dinti tampita ati luat? Sa nu mai luati de-asta ca nu e buna de nimic!'

Corangel am ras de m-am prapadit de 'scarbele alea mici' ale tale !

Ia uite ce imi faceti acum voi, mie! Cu pozele! Eu nu am poze cu mine, am si eu vre-o doua recente, dar nu cred ca sunt potrivite aici! Sunteti si frumoase pe deasupra! Iar tu Vasi, tu ne admiri cel mai tare pe noi toate, dar tu esti o frumoasa doamna! Si cea mai scumpa doamna! Vasi si eu sunt o babuta pe langa toate aceste frumuseti, dar nu ma dau batuta!!!!

nico39, te imbratisez ! Da si eu sunt tot din Bucuresti. Si chiar imi doresc sa va molipsesc si pe voi cu vesile, rasul ajuta, e benefic!
Daana, bine ai revenit pe forum!
Ama17, suntem in aceeasi barca cu tiroida, ma pot lauda ca am avut-o si pe asta !
Pentru celelalte gagici mai vechi, - Mabel, Vasi, Steluta, Maria Anton, va strang in brate si va iubesc pe toate, pe toate !

P.S. - Pot sa imi pun catelul la avatar?! E muuuulllt mai frumos decat mine !!!!!!!
0
09-03-2012, ora 12:28
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Buna fetelor
Viorica esti asa de frumoasa si de placuta, asa ca ne poti fi o sora mai mare, nicidecum o mama sau o bunica cum crezi tu.Se simte asta si din ceea ce scrii.Majoritatea suntem trecute de 40 asa ca...
Fetelor nu pot sa adaug poza la avatar si nu inteleg de ce.Am intat pe modific profil si nu ma lasa.
0
09-03-2012, ora 12:35
griguta
Nu este medic/terapeut
griguta
Buna ziua la toate fetele, sa fiti sanatoase si implinite sa va dea Bunul Dumnezeu tot ce va doriti. Citesc tot timpul ceea ce scrieti ma bucur pentru fiecare din voi cand vad ca va simtiti bine, ca nu ne-a parasit simtul umorului ca suntem noi, cele, dintotdeauna. Pup toate FETELE !
0
09-03-2012, ora 13:27
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
BUNA LA TOATE DOMNISOARELE,
Cotiiiiiii, multumesc, am fata de 42 de ani si nepoata de 20, iar eu voi face in mai 63, deci unora v-as putea fi mamica..
Faptul ca ati pus poze la avatar ma fac sa ma simt si mai aproape de voi, -.Toate problemele mele de un an le-am discutat cu voi, incercand sa protejez familia...asa suntem noi...daca ne vad ca facem treaba au si incheiat capitolul BOALA. Asa ca, inca o data aveti grija de voi.
Steluta sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa domnisoara ta si sa te bucure mereu, dar..exista un DAR...Nu uitati ca lumea are o evolutie fantastic de rapida, ca la un moment dat veti intra in conflit de generatii, daca nu stiti sa fiti iertatoare si sa ascultati de copii.
Eu am fost mai spartana, n-a fost bine, cu nepoata sunt altfel, o ascult, ii dau un sfat si atat.si nu uitati cand apar fluturi in stomac nu-i puteti opri nici cum.
Cele care, din pacate, nu aveti copii nu fiti triste...copii nu ne pun in capul mesei, va spun din experienta..facem copii sa nu dispara omenirea, nu sa avem infirmiera cand imbatranim...
Gata, am putintica trebuta, va pup si nu uitati sa dati 44 de pahare barbatilor din viata voastra...
0
09-03-2012, ora 13:31
laurastoenescu
Nu este medic/terapeut
laurastoenescu
Buna ziua, dragelor,

Implinesc si eu astazi un an de cand mi s-a depistat "afectiunea", ca sa nu ii spun boala...am fost trimisa acum un an, la materitatea Giulesti, la colposcopie, pentru ca desi apelasem initial la o clinica privata din apropiere de casa, ei nu aveau colposcop, si am mers la recomandarea medicului respectiv. Am dat acolo peste o doamna doctor de 35 ani, incredibil de draguta cu mine, care a cautat sa imi spuna intrun mod cat mai dragut, ca banuieste ca tumora mea este maligna, si mi-a prelevat biopsia, pe care am dus-o la Victor Babes, si care a fost foarte scurt descrisa, 6 cuvinte blestemate : "Formatiune tumorala de carcinom scuamos nekeratinizat". Mi-a facut apoi (peste 3 saptamani) legatura asa cum a stiut dansa mai bine cu IOB-ul si am ajuns pe mana dr. Nicolaescu.NU am suferit un soc cand am primit nici vestea ca sigur este un cancer acolo, nici cand am aflat ca o sa trec peste terapia specifica oncologiei, si nici cand am aflat ca trebuie sa am o operatie, fiind constienta ca trebuie scoasa tumora de acolo..nimic nu a reusit sa ma sperie in perioada aia, si nu inteleg de unde am avut atata tarie, pentru ca eu, in general, sunt felul de persoana care as fi luat 100 de pastile in loc de o injectie, si am destule fobii si temeri. Am reusit sa capat o putere inexplicabila si ma uit in urma acum, si sunt linistita cu gandul ca au trecut toate. Ma intreba aseara un amic din anturajul iubitului meu, care este un tip citit, a studiat psihologia, analiza comportamentala, psihanaliza...etc., ma intreba daca nu am simtit nevoia ca dupa operatie sa merg la un psiholog, sa cer ajutor. Ghiciti ce i-am raspuns? Ca am avut aici, pe forum, cei mai buni psihologi, si ca nici un psiholog nu m-ar fi putut ajuta mai bine decat voi, pentru ca nu a trecut prin asta nimeni, asa cum am trecut noi toate, si a inteles raspunsul meu, in mare parte, dar nu stie cat de stransa este legatura intre noi si sincer, nici eu nu m-am asteptat sa formam o asa legatura! Va sunt recunoscatoare maxim.
Am sa revin cu noutati sapt. viitoare, cand merg la control si va las noutati!
Am atasat si eu o poza de anul trecut, de la ziua mea, cand faceam tratament, chiar am facut in joia aia razele. dar cred ca ma mentineam destul de bine, iar acum m-am ingrasat putin, dar ma simt bine, slava Cerului, ceea ce va urez din suflet si voua, tuturor!
Sunt din Bucuresti si eu, si mi-ar place sa ne vedem la o bauta.ceva, sa sarbatorim numai cum noi am stii, chiar daca sunt diferente mari de varsta intre noi, macar sa ne imbratisam 10 secunde si este suficient.

Toate cele bune, dragelor, si o sarbatoare frumoasa!
0
09-03-2012, ora 13:56
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Nu am nicio poza potrivita. Trebuie sa imi fac una mai de aproape, special pentru voi.

COTI trebuie sa reintroduci parola, apoi te duci mai jos pe pagina, unde este "rasfoire" si incarci din calculatorul tau. Dai "incarca" apoi "modifica profil". Mai incearca, hai ca nu e greu.
0
09-03-2012, ora 14:05
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Laura esti un copil !

Un copil frumos si cuminte! Sa fii sanatoasa si sa nu mai ai niciodata, nicio problema! Si mai ales sa fii iubita, foarte iubita!
0
09-03-2012, ora 14:30
finica
Nu este medic/terapeut
finica
Bună ziua fetelor şi bine v-am regăsit!
Vă doresc o primăvară frumoasă cu multă, multă sănătate!
0
09-03-2012, ora 15:00
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Draga de tine Laura...cat de copil esti si cat de frumoasa esti !!!esti o luptatoare, poate nu stiu toate fetele ca tu ai abia 21 de ani, Doamne, ma rog pentru sanatatea ta si de fapt pentru sanatatea tuturor.
Coti ai reusit, vezi, daca vrei totul se rezolva.
Hai puneti-va pozele.asa suntem si mai apropiate.
Claudia de Ploiesti, ce faci ???tot pe ringul de dans esti???

Mirelus, nu te desparti de pufosenia ta niciodata????
PUPICEI la toate
0
09-03-2012, ora 15:08
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Eiii, nuuuuu...ma mai despart, dar atat am si eu in calculator. Cateva poze cu catelul si astea facute pentru forumistii mei de la animale.ro, care ma rugau sa apar si eu langa catel. De asta tot sunt cu catelul dupa mine ca doar cu aceasta ocazie mi-am facut poze mai recente. Nu sunt fotogenica si nu prea imi fac poze. Dar promit sa imi fac pentru voi.
Bine, am zeci de mii de poze facute numai lui, catelului..
0
09-03-2012, ora 15:53
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Viorica de ce ai retras foto?
Eu am postat o foto un pic mai veche, mai adaugati voi cativa ghiocei pe la tample, cateva "laba gastii" pe la coada ochiului si o histero totala de vreo luna acolo unde nu se vede si nu stim decat noi,
Mirela sa iti traiasca catelul!!
Este simpatic foc, cunosc rasa, eu am 4 caini maidanezi la tara (am o casuta undeva spre Ploiesti), ii iubim la nebunie-am avut 14 la un momentdat din imperecheri nedorite dar i-am plasat bine.Si acasa am un motan birmanez de 11 ani pe care il adoram.Nu ca sunt de-a dreptul dusa????

Pupici multi, ca asta este alta discutie de alt forum
0
09-03-2012, ora 15:57
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Mirela, esti frumoasa si cu catelul si singura.am glumit, ti am spus ca am si eu catel si pisica, dar sunt batrani...catelul 10 ani, pisu 18 ani, iubesc toti maidanezii, toti porumbeii salbatici, tot ce misca...
Nici eu nu sunt fotogenica, dar sunt.FRUMOASA...NA, CE vreti voi, numai voi sa fiti, va ajuta si tineretea, va iubesc pe toate.
Coti, am vrut sa pun alta poza, dar a mers mai greu si nici asta nu-mi place, nu se vede bine, eram la Cozia..
0
09-03-2012, ora 16:17
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
CLAUDIA DE PLOIESTI...ce faci, cum te simti????
@GRIGUTA pune si tu o poza, vreau sa va vad pe toate, pe cei mai buni psihologi, asa cum spunea Laura...
@Finica da si tu vesti despre tine, despre sanatate.
Nutisiror, Ana, Doina ce faceti???
VA SARUT PE TOATE...
Adaugă un comentariu / răspuns
5906 comentarii 1 2 ..... 585960 ..... 196 197 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •