histerectomie totala cu anexectomie bilaterala

5906 comentarii 1 2 ..... 102103104 ..... 196 197 Înainte ›
0
11-08-2012, ora 18:09
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
OLA dragutele mele !
Pe mine ma doare buricul, asa in jurul lui ! Si locul la ovare ! Am asociat cu schimbarea vremii ! La naiba, parca sunt o baba de-aia, pe care o doare tot timpul pe undeva :):):):)

Cosmina, dupa ce ti se desumfla burta de la operatie, o sa ti se umfle iar de la mancare..eu am facut o burta si un fund...numai zic de tate !( sani ). Si sa stii ca sunt atenta cu ceea ce duc la gura, dar degeaba...cred ca de la ras mi se trage. rad ca tampa mereu, ca sa imi ridic moralul !

Exclus spalaturi vaginale !!!
Si mie mi-e dor de restul fetelor, de toate, abia astept sa revina aici cu vesti ! Pupici, a venit schimbul doi la PC(adica fi-miu )
0
11-08-2012, ora 19:03
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Cosmina..intestinele se aseaza in abdomen mai incet, de aici si durerile vagi, ia si tu cate un panadol si nurofen cand nu mai suporti...de spalat te speli numai cu dusul, fara irigator...niciodata sa nu mai folosesti irigatorul, lasa flora microbiana sa actioneze...daca te ustura la exterior da-ti cu un unguent cu antibiotic(eu am folosit cu succes triderm)
Burta se desumfla dar abia ai 2 luni, asteapta...
Dragele mele va pup si va doresc sanatate...
0
12-08-2012, ora 09:13
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
multumesc mult pentru raspunsuri, o sa folosesc si eu triderm daca gasesc la farmaciile e pe aici, nu fac spalaturi vaginale, din contra mi s-a prescris Gynie-L care contine 1000 de habar n-am ce unitate de masura de culturi de la ctoballus rhamnosus pentru refacerea florei saprofite distrusa de spalaturile cu apa oxigenata care mi se faceau de doua ori pe zi cat am stat in spital adica 4 zile, pai aia usturime, dar nu mai imi amintesc nimic-autosugestie, pacat ca nu prea functioneaza.eu vreau sa va intreb o chestiune delicata si intima daca nu imi raspundeti e ok nici o suparare-si anume:voi la cat timp dupa operatie ati inceput viata sexuala, cu prudenta desigur dar dupa cat timp?mie mi-a fost jena sa intreb medicul, ne cunoastem bine si ne intalnim destul de des pe strada, asa ca va intreb pe voi, si daca doriti imi spuneti.sotul meu e in pauza de nici nu mai stiu cand, ca mie nu mi se mai oprea ciclul de asta am ajuns la operatie si in conditiile alea nu faceam sex...totusi Coti de ce doare in jurul buricului?si locul unde au fost ovarele, zilele astea si pe mine ma doare, intr-adevar s-a schimbat vremea in sensul ca s-a racorit noaptea dar la noi nu a plouat deloc, nici nu s-a innorat tare ca sa spun ca e front atmosferic si totusi doare, poate nu e ceva neobisnuit, daca mai doare si pe altele probabil ca e ceva cat de cat normal.va pup, si va astept raspunsul la care doriti sa-mi spuneti.
0
12-08-2012, ora 09:19
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
ah Coti dar tu arati superb cum ai vrea sa fi ca scandura de Auschvitz?nici vorba, daca ma voi ingrasa si eu cat tine atunci sa ma ingras ca e superok!eu sunt foarte atenta vara ce duc la gura ca fac urticare din aproape orice cumpar de la piata, totul e stropit cu de toate, mezelurile cred ca au conservanti in proportie mult mai mare ca iarna sa reziste pe caldurile astea pentru ca aceleasi mezeluri le mananc si in celelalte anotimpuri si nu am nimic vara ma urtic rau de ele, deci nici mezeluri nu mananc mai deloc, dulciurile care ma ingrasau pe mine cel mai tare le-am scos cu totul ca ma balonez de la ele, imi duc viata mai mult cu lactate care ce-i drept imi si plac mult, evit cascavalul ca ma constipa si acum nu se poate.
0
12-08-2012, ora 09:21
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
si e extraordinar sa razi, bine faci fa-o cat mai mult e foarte sanatos!ce mai face oare Rasarit?nu mai spune nimic cam demult.si griguta..sper sa fie bine toate si sa fie plecate in vacanta.
0
12-08-2012, ora 20:41
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
OFFFFF...imi este greu, s-a tot dat o lupta in sufletul meu, dar m-am hotarat..
Am suferit si ne-am bucurat impreuna, am vrut sa nu va impovarez mintea si sufletul, dar nu pot..si voi o iubiti pe Ana ca si mine.
Este f. rau, o aduc in tara miercuri, c-un avion privat, cu insotitor, o duc direct la spitalul din Timisoara, asta este ultima decizie a familiei.
Am vorbit si acum cu fiica ei, am rugat-o sa-i spuna ca o pup si raspunsul a fost ca nu mai intelege, deci ete...Ma voi ruga si cu siguranta impreuna cu voi, ca suferinta ei sa fie mai usoara..va pup ca numai pot sa scriu..
0
12-08-2012, ora 21:13
ama17
Nu este medic/terapeut
ama17
imi pare rau. nu am cuvinte. sa le dea d-zeu putere si sa-i aline suferinta.
0
12-08-2012, ora 21:20
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
mi-a scris cateva cuvinte pe privat(fb)...Doamne sa ne rugam si sa speram intr-o minune.
0
12-08-2012, ora 21:34
nico39
Nu este medic/terapeut
nico39
nu pot sa cred...de ce se intampla toate astea? sincer, nu stiu ce sa spun...m-am blocat...
0
12-08-2012, ora 21:37
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Fac apel la voi toate, dragele mele, sa ne unim puterile si gandurile.sa ne rugam impreuna incepand din acest moment, pt ANA noastra, ANUTA noastra frumoasa si buna. Indraznesc sa va cer sa ne rugam pt un MIRACOL, indraznesc impreuna cu voi sa ne rugam ca Bunul Dumnezeu sa infaptuiasca si de data aceasta o MINUNE, asa cum stim fiecare dintre noi ca s-a mai intamplat. Nu pot si nu stiu ce sa va mai spun acum, Sunt tulburata ! DAR CRED CA IMPREUNA VOM REUSI SA-L CONVINGEM SI SA-L IMBUNAM PE BUNUL DUMNEZEU, SA-I IA DURERILE SI SA O SALVEZE !
VA MULTUMESC LA TOATE, IOANA

Nu cred ca este bine sa -i scriem mesaje pe fb.nici nu stiu ce sa zic, nici chiar de incurajare, nu stiu, nu pot sa mai gandesc.o sa ma gandesc maine la asta, sunt prea suparata acum.
0
12-08-2012, ora 21:44
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Vreau sa ne rugam impreuna sa nu ne-o ia dintre noi ! Atat de mult iubeste viata !
0
12-08-2012, ora 21:46
nico39
Nu este medic/terapeut
nico39
Coti, intra pe fb
0
12-08-2012, ora 21:57
violeta70000
Nu este medic/terapeut
violeta70000
..Sper sa fie bine, sper din tot sufletul sa revina intre noi! Avem nevoie de ea si ea are acum nevoie de noi. :(
A fost mereu acolo pentru noi, sa fim si noi pentru ea!
0
13-08-2012, ora 00:14
daniela_giurea
Nu este medic/terapeut
daniela_giurea
Nu-mi vine sa cred, acum cateva zile am vorbit cu ea si astepta interventia chirurgicala.Acum sunt socata.Sa ne rugam la DUMNEZEU sa faca o minune pentru ea ca merita sa traiasca sa se bucure de viata si de copii.
0
13-08-2012, ora 08:32
clau_dia77
Nu este medic/terapeut
clau_dia77
am lacrimi in ochii.lacrimi pt draga noasta Ana, am sa ma rog Bunuli D-zeu sa ii de-a putere si zile.Doamne, te rog las-o pe Ana printre noi, avem nevoie de ea, o iubim si vrem sa fie aici cu noi, nu mai vreau tristete, nu mai vreau lacrimi, fa Bunule o minune si arata-ne ca se poate
Sunt trista, f trista si va iubesc enorm de mult pe toate
0
13-08-2012, ora 13:35
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Vai, vai Vio...
Nu pot sa cred, nu vreau sa cred.Nu poate fi adevarat !
Nu vreau sa fie adevarat ! Nu pot sa spun nimic, nu pot..si cat m-am rugat pentru ea !
0
13-08-2012, ora 14:08
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Sa ne rugam in continuare, fiecare asa cum poate si cum stie ! Sa-i dea Dumnezeu putere si sa-i aline durerile ! Trebuie sa invingem si de data asta !
0
13-08-2012, ora 18:26
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Mirela fa un cont pe fb, ca sa intri in grupul nostru de fete, unde nu vede nimeni ce postam, doar noi, nu este ca pe forum...l-a deschis Neli..
Asta este viata...pupici.
0
14-08-2012, ora 07:40
clau_dia77
Nu este medic/terapeut
clau_dia77
am deschis ochii cu gandul sa fug aici, la voi si sa citesc ca Ana e bine, ca a fost doar o eroare, nu gasesc nici-un mesaj in care sa scrie asta, am sa merg iar in patut si am sa stau cu genunchii la piept si cu gandul la Ana, cu gandul la voi si cu dorinta arzatoare sa intre ea si sa ne spuna ca e mai bine

va imbratisez cu dragoste fara margini pe toate!
0
14-08-2012, ora 08:40
nico39
Nu este medic/terapeut
nico39
Claudita, intra pe fb, acolo discutam mai mult.
Va pup pe toate.
0
14-08-2012, ora 09:26
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Fetelor...daca aud ceva rau de Ana...eu nu stiu cum o sa mai pot scrie aici !
Sunt foarte, foarte afectata !
0
14-08-2012, ora 12:28
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Si eu la fel ! Spargem gasca si ne mutam pe facebook ! Asta este. Cred ca Anei i-a fost rau mai de mult, dar nu ne-a spus ca sa nu ne supere ! Si mai cred ca ei nu i-ar place sa ne auda plangand, pe nici una dintre noi !A TRAIT SI A SUFERIT CU DEMNITATE, SINGURA IN SUFLETUL EI, numai ea stie ce dureri si suferinte a indurat.Si stim bine ca nu s-a vaitat niciodata ! Pt asta trebuie sa o iubim mereu. Pt ca si ea ne iubeste pe noi. Si ne-a primit in sufletul ei plin de suferinta. Si mai cred ca oricare dintre noi ar fi facut la fel ! pup
0
14-08-2012, ora 12:49
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Cine mai stie de ea?!
Vio...tu stii ? Ce mai face, tot in acea stare e?!
A venit in Timisoara in spital?!
0
14-08-2012, ora 18:51
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
ti am trimis un m. privat
0
14-08-2012, ora 19:23
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
Doamne Sfinte!si eu ce intrebari tampe puneam, dar sincer nici prin minte nu mi-a trecut ca Ana e atat de rau, CU CERTITUDINE TREBUIE SA NE RUGAM PENTRU EA, am sperat ca in Italia o vor putea ajuta mai bine decat la noi, sa speram in MIRACOLE, pe care doar DUMNEZEU ni le poate da...mult m-am gandit la ea in zilele astea...desi nu o cunosc decat de pe forum ma gandeam mult la ea.si eu am id de facebook al vostru cum il pot afla?dar acum cel mai important e sa ne rugam pentru Ana, dupa ce Doamne ajuta ea va fi mai bine se rezolva si cu fb...
0
14-08-2012, ora 19:36
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
alix, trimite id de pe FB, dar trimite-l pe mesaj, sa nu-l stearga administratorul.
0
14-08-2012, ora 19:38
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
pt alix : Ioana Paun
0
14-08-2012, ora 22:31
ionica_petre
Nu este medic/terapeut
ionica_petre
Buna dragelor,

Am fost plecata, am ramas in urma cu toate informatiile dupa forum, abia astazi am reusit sa ajung la final. nu pot sa cred, ceia ce i se intampla Anei.. e incredibil.m-ati lasat fara suflare.
Sa facem apel la Bunul Dumnezeu si la Maicuta Domnului pentru ca Ana, noastra draga, sa fie bine..

Fetelor eu am fost plecata in Moldova la manastiri, am vizitat multe manastiri. am fost cazati la o pensiune din comuna Agapia, .. am vizitat manastirea : Agapia, Agapia Veche, Sihastria, Sihla, Varatec, Secu, Manastirea Neamt, Gura Humorului, Voronet, Sucevita, Moldovita, Putna, si poate ca, inca cateva si nu -mi aduc acum aminte, m-am rugat pentru toate. fetele de aici...

Va las ca nu pot sa mai scriu, revin maine cu mai multe informatii...

Va pup pe toate!!!!!!!!!
0
15-08-2012, ora 13:14
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
La multi ani tuturor Mariilor, sa fiti sanatoase, este cel mai de pret cadou..
0
16-08-2012, ora 09:09
nico39
Nu este medic/terapeut
nico39
'Neata, fetelor! Mirelus, ti-am lasat un mesaj privat.
Va pup
Adaugă un comentariu / răspuns
5906 comentarii 1 2 ..... 102103104 ..... 196 197 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •