histerectomie totala cu anexectomie bilaterala

5906 comentarii 1 2 ..... 101102103 ..... 196 197 Înainte ›
0
31-07-2012, ora 13:24
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
BONJOUR MADAMES !!!
Am revenit in peisaj, dar am atata treaba, si nu pot sta prea mult cu voi nici azi !(din pacate )
Clau, bine ai revenit acasa, normal ca cel mai bine te simti cand te intorci printre cei dragi! Si eu am mereu aceasta traire, chiar si cand ma intorc dupa doar 2-3 zile !Dupa cum vezi, multe fete sunt plecate, dar abia astept sa ne reintregim, care de pe unde suntem ! Dar nici cele ramase nu pot fi pe aici zilnic ;asta este de bine, fiindca inseamna ca sunt sanatoase si au alte preocupari ! Ai vazut desigur ca in lipsa ta ne-am mai delectat cu cate o glumita sau cu cate o patanie, dar sa fii convinsa ca am fost cuminti. Prea cuminti !
Violeta, mi-a placut la nebunie cum ai pus problema cu adaptarea bolii la tine ! Bravoooo ! Tine-o tot asa !
0
31-07-2012, ora 14:05
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Am plecat doua minute si am pierdut textul, fir-ar sa fie, ca am si uitat ce va mai scrisesem !
Ideea era ca nu mai stim nimic despre Nico, de Griguta, de Neli, de Ionica, si de cele care au intrat mai rar pe aici, iar de cateva zile nici de Mirela si de Eliana.Viorel, tu ce faci cu colecistul, cum te mai simti ? Clau, poate de dragul tau vor mai intra si ele !
In rest, ce sa va mai spun, sufar de caldura ca un caine, tot astept sa se mai racoreasca un pic, transpir ca naiba mereu, mai ales noaptea, si tot incerc sa ma adaptez, dar nu pot deloc ! Ma rog la Dzeu sa ma ajute sa depasesc pragul asta psihologic, nu numai de calduri, ci asa de toate, sa nu ajung la nebuni, sa ma mai tina teafara la minte si la trup cat o considera el de cuviinta ! Am senzatia ca sunt la limita dintre agonie si extaz, sunt nervoasa tot timpul, imi vine sa plang mereu, mi se pare ca cine nu este cu mine este impotriva mea, nu merge nimic in viata mea, nu se leaga nimic,.Din contra parca ! Ce sa fac ? Asa incepe oare depresia ?

Hai ca va las acum, dar va mai scriu cand am o stare de spirit un pic mai buna, , , nu vreau sa va necajesc si pe voi !
Va pupic cu drag pe toate, toate, toate !Coti
0
31-07-2012, ora 15:07
covaci.petrica@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
covaci.petrica@yahoo.com
Buna, dragutelor! La noi a plouat si ieri si astazi putin. S-a racorit si e placut afara! COTI, ma impresionezi, te rog sa spui mereu in gand RUGACIUNEA INIMII, sa te rogi Sfantului NECTARIE si ai sa vezi cum trec starile de suparare sau nemultumire! Sunt in concediu, nu am gasit un meserias pentru niste lucrari in casa.. si bine e!! Nu ma mai uit pe pereti!! Citesc, lucrez ceva cu crosetul, gatesc, ieri am pus castraveti pentru iarna...si cam atat... va astept pe voi cu drag aici! Cand ma inchin, ma gandesc la fiecare dintre voi. Aveti grija, de voi ca toti traim timpuri foarte grele! Va imbratiseaza - LUCICA
0
31-07-2012, ora 15:25
nico39
Nu este medic/terapeut
nico39
Buna, fetelor cucuietelor!
Va citesc zilnic, chiar daca nu postez nimic...n-am chef de scris, ieri am inceput serviciul, fara drag si fara spor!
In general sunt bine, zic eu, dar m-am intors de la mare cu o raceala cumplita care nu mai trece, cred ca am luat-o de la finutul meu, ca era toata ziua calare pe mine, manca doar de la mine, lua medicamentele doar de la mine...
La nunta a fost frumos...poze nu am. deoarece finii mei s-au intors din luna de miere ieri.Duminica ii scot la biserica si, poate, intru si in posesia unor poze...voi posta pe fb...
Coti, si eu am niste bufeuri crunte, n-am avut de mult asa, de la caldura, de la raceala, nu stiu, dar transpir ca o scroafa...umblu cu pachetele de servetele in geanta...Nervi si spume pe mine am si eu, noroc ca sotul meu e calm din fire si nu ma baga in seama...Trec toate cu rabdare...
Va pupic pe toate!
0
31-07-2012, ora 16:21
eliana 62
Nu este medic/terapeut
eliana 62
HELO! HELO!
Va pup dragelor!

Caldurile astea chiar au devenit INSUPORTABILE. Probabil ca suntem nervoase si din cauza asta. Sa ne mutam la Lucica, ca acolo zice ca-i racoare, ne si citeste, ne si gateste si poate plecam si cu ceva conserve de iarna :)

Iarasi am fost suparata:(:(:(... mi-a murit papagalul pe care-l aveam de ani buni...si asta s-a intamplat din vina mea, l-am uitat duminica in soarele acela puternic si cand mi-am adus aminte era prea tarziu pt. el. L-am plans... dar ieri mi-a adus sotul doi puiuti, nu as mai fi vrut ca iar ma atasez de ei si iar am sa sufar cand li s-o intampla ceva. Dar intr-un fel mi-a mai luat din suparare.
In rest, vad ca a mai aparut o fata noua pe aici si o primim cu drag!
Bun venit Claudia din voiaj!
Coti, tu te-ai frantzuzit, nebunatico, dar nu-mi place starea ta de spirit. Revino-ti!

Sa auzim numai de bine!
0
01-08-2012, ora 14:52
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
azi am fost la servici prima zi, e mai bine decat ma asteptam, am avut emotii mari ca nu voi face fata cand sunt foarte obosita simt ca ceva atarna in burta ca o caramida dar spre surprinderea mea nu a fost asa, n-am prea mancat ca ma simt mai bine daca nu mananc deloc sau foarte putin, dar totusi ceva trebuie sa mananc desi mai nou nu mi-e foame niciodata, cred ca m-am invatat sa nu mai mananc...stiti ca si calul tiganului, ha1ha!va puuuup!sper sa fiti si voi mai bine, oare Ana ce mai face?cand va face interventia?un timp probabil ca nu va putea scrie, adica cateva zile, sper din tot sufletul ca atunci cand revine sa vina cu vesti bune.
0
02-08-2012, ora 17:36
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
HEI !!!
Ce se intampla aici ? Pe unde umblati ? Am patit ca Lapusneanu : chiar daca voi nu ma vreti, eu va vreau !
Pt ca mie imi place sa stau cu voi si gata ! Va pupic pe toate, toate, toate !
0
03-08-2012, ora 15:13
frimuluminita
Nu este medic/terapeut
frimuluminita
Dragele mele, plec si eu in vacanta, ma duc acasa abia astept.eu va doresc la toate multa multa sanatate, si multe bucurii.celor care sunt in vacanta concediu placut. ANA si VIOLETA va doresc din tot sufletul sa treceti cu bine peste tot. pupici multi la toate si sa ne auzim (scriem ) cu bine.
0
03-08-2012, ora 19:21
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
wow sa fi plecat toata lumea in vacanta?ca spun la tv ca ne asteapta inca o saptamana de canicula ferciti cei care pot sta nu stiu undeva la munte..
0
04-08-2012, ora 07:41
clau_dia77
Nu este medic/terapeut
clau_dia77
hop si eu..am stat in umbra putin ca sa ma pun la punct cu ce ati mai facut, am fost plecata si la cursuri sa mai recuperez, pe 16 aug.dau examenul final.imi pare atat de rau ca nu pot sta mai mult cu voi, diseara plec la mare, doar cateva zile pana marti, poate la iarna vom sta mai mult impreuna seara invelite in paturica si cu un pahar de vin fiert in mana, abia am despachetat si acum trebuie sa fac bagajele din nou.

va pup dulce, dulce si va pretuiesc nespus de mult pe fiecare dintre voi!
0
04-08-2012, ora 17:35
violeta70000
Nu este medic/terapeut
violeta70000
Salutare!

Scuze ca nu am mai spus nimic pe aici, dar am inceput serviciul si nu am avut timp. CT-ul a iesit foarte bine si de luni incep radiatiile. Concediu placut celor fugite!

Ana ce face, oare?
0
04-08-2012, ora 18:07
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
si eu am inceput serviciul saptamana care urmeaza va fi foarte greu dar va trece ea cumva, Violeta mabucur enorm ca a iesit totul bine la CT.da si mie imi place foarte mult vinul fiert iarna dar fiert calumea sa se evapore alcoolul si sa fie dulce si cu aroma de scortisoara...cand e asa cald astept parca iarna si iarna astept vara sa ma prajesc la soare sportul meu preferat dar deja e excesiv, cine stie poate vom ajunge sa nu mai avem apa de baut cu seceta asta, la noi nu a mai plouat de nu retin.va pup si distractie placuta pe unde mergeti!
0
06-08-2012, ora 00:24
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Cand va spuneam ca..eu...VARA NU DORM, nu ma credeati, nu ?????? Utati-va la ceas, si o sa ma credeti !
Va astept sa va intoarce-ti acasa, in familie, frumoase, bronzate, odihnite, cu chef de vorba si cu chef de, , , , stiti voi !pup pe toate, toate !
0
07-08-2012, ora 14:01
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Bunaaaa!
Fetelor, vad ca este cod rosu pe aici ! Ma intrebam ce faceti si cum sunteti, sau mai bine zis cum suportati canicula aceasta ! Sper din tot sufletul ca sunteti bine, iar faptul ca nu intrati pe-aici, inseamna ca sunteti plecate in concedii sau aveti alte preocupari mai bune si mai frumoase !Cele care ati inceput munca acum, adica Violeta si Alix, aveti grija mare de tot ; nu faceti voi pe grozavele pe la servici, mai pastrati-va un pic.In perioada asta imediata de dupa operatie, cand stai acasa, ti se pare ca totul intra in normal, , , dar nu este chiar asa rapida recuperarea. Asa eram si eu, la 2-3 luni dupa operatie, puternica si "desteapta", dar mi-am dat seama ca asa voiam eu sa fiu, ceea ce nu inseamna ca si eram ! Acum am mai multa minte ca atunci si imi dau seama ca ar fi trebuit sa stau un pic mai potolita si sa fiu mai atenta cu mine si cu sanatatea mea ! In fine, acum sunt mai bine, mi-am revenit asa oarecum si ma tot gandesc ca trebuie sa merg inainte, orice ar fi !Daca timpul nu pot sa-l mai dau inapoi, atunci ce pot sa fac ? Nu ma mai jelesc, nu ma mai vait, nu ma mai plang, asta e! Viata este scurta si frumoasa si trebuie sa ne bucuram de ea, asa cum ne -a dat-o Dumnezeu !Am uitat sa va spun ca duminica trecuta am fost la Manastirea Ghighiu, langa Ploiesti, la Icoana Maicii Domnului Siriaca, unde nu stiu de ce, dar am plans continuu, nu m-am putut abtine nici o secunda, nici o secunda !Nu aveam un motiv anume de plans, dar cred ca fost asa o refulare, pt tot ce s-a intamplat anul acesta!Am tinut in mine, pana cand nu am mai putut !
Avem acatist pana pe 9 septembrie, toate, toate ; dupa ce am scris toate numele, pr doua coloane, am scris mare de tot, jos, ca suntem toate operate si ne rugam pt sanatate si iertare de pacate si...si..si...cred ca am facut bine cum am facut. Nu tineam neaparat sa va spun, asta poate fi interpretata fatarnicie, dar uneori mai ridica un pic moralul, ori noi toate avem nevoie de asta !Dupa 20 aug.plec in CO, un tur de tara prin Moldova, pe la manastiri, si prin Maramures un pic, asa ca o sa mai pun pe undeva !
Dar pana atunci, mai este, asa ca o sa mai vorbim, daca vreuna poate sa-imi dea vreun itinerariu mai bun si mai frumos, astept si primesc cu drag ! Va imbratisez cu mare drag, Ioana
0
07-08-2012, ora 15:00
nico39
Nu este medic/terapeut
nico39
Buna, frumoaselor!
Sunt terminata de caldura. Aerul conditionat de la birou nu mai functioneaza si de azi dimineata ma cert cu un nene care vine, il sterge putin de praf si spune ca functioneaza. Ii tot spun sa-i bage freon, dar nu ne intelegem.Cica eu sunt economist si nu stiu. E jale mare p-aici!
Coti, te pupacesc si-ti doresc concediu placut! Itinerariul ales e super, de 2 ani mi-am propus acelasi lucru, dar n-am reusit. Multumesc ca te gandesti la noi, trebuie sa recunosc ca nu ajung des la biserica, asta nu inseamna ca nu sunt credincioasa si ca nu ma rog. Apropo, m-am operat marti, iar vineri noaptea ( eram inca in spital) a venit Maicuta Domnului si m-a mangaiat pe frunte. Nu aberez, am visat-o si am simtit mangaierea pe frunte, am deschis ochii imediat si nu era nimeni langa mine.
Va pup pe toate si va doresc multa, multa sanatate si o vara racoroasa ( macar noaptea, sa putem dormi, ca noi nu suntem Connect-R).
0
07-08-2012, ora 15:18
eliana 62
Nu este medic/terapeut
eliana 62
Ooo, Coti tot tu draguta esti cea mai activa, tu esti sufletul forumului.
M-a impresionat gestul tau pt. care eu una iti MULTUMESC FRUMOS! Am auzit si eu de aceasta manastire si de Icoana Maicii Domnului (chiar si Mirela spunea ca a fost acolo), iar starea pe care ai avut-o, ca ai plans continuu, e ceva firesc, ceva ce se intampla cu toata lumea care merge acolo(spun asta din ceea ce am citit si eu despre aceasta sfanta icoana). Si eu imi doresc sa ajung pe acolo, daca mai mergi vreodata, anunta-ma si pe mine.
Am vazut ca fetele au fost deja in concediu, ma bucur pt. ele, ce locuri minunate au vizitat si cred ca si-au incarcat bateriile. Si traseul pe care ti l-ai ales tu e minunat, cu toate ca in Maramures nici eu nu am fost dar din auzite iti spun.
Mai ales daca ai si o companie placuta, o sa fie frumos.
Asteptam vesti si de la celelalte fete care mai stau pe acasa.

Pupici multi, multi si sa vina odata racoarea!!!!

Nico, ce vis mai minunat poate fi decat asta!
0
08-08-2012, ora 15:27
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
Coti multumesc pentru sfaturi si pentru acatist, eu cred ca de astea avem cea mai mare nevoie, sanatate si credinta restul cat va da Dumnezeu atat e suficient, niciodata nu m-am rugat decat pentru sanatate e cea care conteaza cu adevarat in viata.din pacate eu nu am fost la manastirile din Moldova niciodata e departe de unde locuiesc eu, se poate ajunge nu asta e problema, ci ca in ultimii ani nu am avut bani de mers in concediu, asta e am facut o casuta si nu prea a mai ramas pentru altceva, deci nu pot da sugestii, dar iti doresc din tot sufletul concediu placut cu multa sanatate si liniste sufleteasca, dar la manastiri cred ca exact cu asta ne incarcam bateriile.
0
08-08-2012, ora 23:26
doinag
Nu este medic/terapeut
doinag
Buna seara dragutelor!
Draga Coti, multumesc pentru acatist. Sa va dea DD sanatate si sa va rasplateasca de mii de ori pentru fiecare rugaciune.
Daca ajungi la Borsa Maramures, te sfatuiesc sa ai mancare la pachet. Acum 2 ani am umblat din usa in usa la restaurante si pensiuni si nu am avut unde sa mancam, am cumparat conserve. Asta din cauza ca in aceasta perioada cei care lucreaza in strainatate au concedii, vin in tara si pentru ca sunt in sfarsit toti acasa, fac nunti. Chiar si in zilele obisnuite ale saptamanii. Doar miercurea si vinerea nu erau ocupate localurile (pentru ca e post). Eu n-am mai auzit asa ceva, decat la tigani.
Daca ajungi la Sapanta - Cimitirul Vesel, poti servi o masa pe cinste la doamna primar (foarte aproape de Cimitirul Vesel). Am asistat si la o slujba de duminica acolo, a fost total diferit de ce stiu eu. Foarte frumos, toata lumea in costume nationale.
Daca ajungi la Vatra Dornei avem o familie de prieteni care au pensiune (preturi convenabile, conditii 3 margarete, domnul este preot, foarte simpatici si primitori).
Va doresc multa sanatate si racoare.
0
09-08-2012, ora 17:26
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Buna dragutelor !
Alix, vreau numele tau de botez.Eu am zis Alina, dar nu sunt sigura.Si cele care aveti 2 nume de botez, la fel, sau pseudonume de forum ;eu am o lista de 21 de fete, toate de aici de pe forum si vreau sa fie corecta, corecta.Nu pot sa scriu pe acatist Alix71, sau Clau 77, ce naiba, ma da popa afara !

Doinita, multumesc, chiar am in plan si Vatra Dornei si Sapanta, si Borsa !Sa imi dai un nr de tel, sau un reper pt pensiune ; nu stiu exact cum si cand, dar sigur va fi nevoie de cazare si masa.

Nu avem nimic aranjat.plecam in necunoscut, ca la 20 de ani ;adica ne urcam in masina si innoptam unde putem si mancam la fel.Nu suntem contra cronometru.Mergem cu niste prieteni foarte apropiati, cu o singura masina (a lor ca este mai bengoasa :):):):) ) ; nici ei si nici noi nu suntem fitosi si ne simtim super impreuna !Radem pana facem pipi pe noi (eu chiar le-am zis la ultima intalnire cu ei, sambata trecuta :nu ma mai faceti sa rad ca mi se descoase burta ), si invers, cand avem lucruri serioase, plangem unii pe umerii celorlalti DECI, ne putem baza unii pe ceilalti !Mancam cum se spune din aceeasi farfurie, nu exista intre noi barfe, discutii pe la spate, asa ca abia astept sa vina mai repede ziua de plecare ! Sper sa ne ajute si vremea, ca dupa atata munca, parca meriti sa te bucuri si sa te relaxezi, ma rog, sa faci si altceva decat sa mergi la servici ! si sa avem un concediu reusit !
Eu sunt la servici pana la sase, dar astept sa se umple ceasul asta o data si sa plec, ca mi s-a luat rau de tot !
Ce-o fi cu Rasarita noastra, si cu Griguta, oare or fi in concediu ? Sau au spus si mi-a scapat mie cumva ?
Va pupic pe toate, toate ! Coti
0
10-08-2012, ora 12:22
doinag
Nu este medic/terapeut
doinag
Buna ziua
Draga Coti, este vorba de Pensiunea Angela (Vatra Dornei). Au site, poti vedea fotografii si poti face rezervare (ar fi bine, ca sa nu aveti surprize). N-o sa va para rau. Poti sa spui ca vii din partea mea (Doina Grigoras -Tulcea). Noi tinem legatura si acum 2 ani ne-au vizitat. Toti cei care au fost acolo din partea noastra, a fost foarte multumiti.
Va pup pe toate, Doina.
0
10-08-2012, ora 12:42
covaci.petrica@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
covaci.petrica@yahoo.com
Va pup fetelor si bine v-am regasit! N-am fost in concediu, dar am rezolvat o mare problema: AM SCOS DIPLOMELE DE LICENTA DE LA FACULTATE. Asa ca am fost la Bucuresti unde am suportat o caldura si o aglomeratie..cu care noi cei din provincie nu suntem obisnuiti! In fine a trecut, dar acum sunt foarte racita din cauza aerului conditionat, asa ca. alte medicamente. Mii de multumiri draga COTI, pentru grija pe care ne-o porti si Domnul sa te rasplateasca!Despre ceva zile de concediu pe undeva nu va pot spune momentan nimic, deoarece am ceva planuri de renovare prin casa.oricum draga COTI, manastirile sunt superbe, am facut si noi acum doi ani Agapia, Varatec, Moldovita, Sucevita Secu, Sihastria, Manastirea Neamtului, Putna, Cacica, apoi am trecut spre Iasi si am fost la biserica SFANTUUI NECTARIE si la o manastire la 30 km de Iasi -HADAMBU-o frumusete.A fost foarte frumos, o incantare...Iti dorecc tie si tuturor fetelor care merg in concediu liniste si deconectare...toate cele bune...Va pup si va imbratisez cu mult drag pe toate-LUCICA
0
10-08-2012, ora 14:18
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Buna fetelor !
Multumesc Doina, mi-am notat numele pensiunii ;voi cauta si contactul pe net !
Lucica, poti sa iti inchipui ca eu ma confrunt zilnic cu aglomeratia asta din Bucuresti !Traversez zilnic orasul, cu trei tramvaie la servici, si la intors la fel ! Am zile cand obosesc numai din cauza drumului, dar m-am obisnuit.Din acest motiv am hotarat sa ne construim o casuta la tara (sunt doar 45 km ), ca sa avem unde fugi de vineri seara pana luni dimineata ! Cand ajunjem acolo, mi se pare ca nu este adevarat ! Aer, liniste, iarba in curte, tarait de greieri, miros de fan proaspat cosit.ce mai.;stam numai in curte ! Ne incarcam bateriile ca sa putem rezista iar inca o saptama na !Apoi de luni incepem sa numaram zilele pana vineri, ca sa plecam mai repede ! Probabil ca la un moment dat, vom ramane definitiv acolo, dar deocamdata suntem legati de servicii, si nici copiii nu prea sunt pe picioarele lor. Vezi ce vremuri grele traim, parca mai greu de la o zi la alta !
In privinta traseului, inca nu am facut unul fix, sigur ca ne dorim sa acoperim cat mai mult, asa ca zone, dar nici nu as vrea sa alergam ca nebunii pe sosele, si sa ne intoarcem rupti, numai sa zicem ca am fost si colo, si colo, si dincolo ! Dar am sa incerc totusi in week-end-ul asta sa incropesc un traseu si sa-l supun la vot !Apoi vom vedea daca socoteala de acasa se potriveste cu cea din targ ! Daca nu, asta e, numai sa fie bine !

De fapt am vrut sa va spun ca azi am implinit 6 luni de la operatie, (10 februarie, de ziua Sfantului Haralambie, pe care il iubesc la nebunie ), si uite ca nu cred ca a fost doar o pura intamplare !Din prima zi de cand m-am internat, doctorul mi-a zis imediat :vineri, pe 10 va fi interventia ! Aproape ca mi-a venit sa plang cand am auzit, pt ca stiam ca vineri, pe 10 febr.este ziua Sf meu !!!!!!!!!!!!!!!!!! de unde o fi stiut el, doctorul meu, care v-am zis, ca este arab, treaba asta ?eu cred totusi ca Sfantul meu drag Haralambie a aranjat lucrurile in asa fel, pt ca l-am rugat cu lacrimi in ochi, sa "urmareasca mana doctorului", si sa nu se abata de la capataiul meu !!!!!!!!!!Poftim !!!!!!
Acum ma simt destul de bine, dar mai sunt si zile cand mai scartaie cate ceva, cate-un surub, dar ce sa fac, il mai ung cu "vaselina " si merg mai departe ! Bine ca s-a mai racorit putin, caldura asta ma omora de tot !
In rest, sanatate si virtute ! astept week-end-ul ca in sfarsit SA DORM ! SA DORM!!!!SI IAR SA DORM !!!!!!!!!!
PUP toate fetele, si va asigur ca sunteti mereu in gandul meu, Coti
0
10-08-2012, ora 16:11
covaci.petrica@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
covaci.petrica@yahoo.com
Da COTI draga, te cred site inteleg... decand ne-am inors acasa numai asta vorbim... cat de sresanta e viata inmarile orase! Noi cei care traim la tara nu am putea trai in oras! Te felicit ca ai facut sacrificii sa- ti poti construi o casuta la tara, in aporopierea capitalei! Referitor la traseul pe care vrei sa il faceti, te rog sa iei in consideratie ca ve-ti intalni o multime de pensiuni la preturi acceptabile cu conditii bune, se poate face un gratar se pot admira locuri minunate...am stat chiar langa manastirea Voronet, am participat la o slujba inaltatoare, apoi am stat afara pe terasa pensiunii pana tarziu. Nici noua nu ne place sa parcurgem distante mari, intr-o zi, mai bine ramanem ca... numai din Bucuresti voiam sa plecam sa nu se acumuleze prea multa oboseala,..numai din Bucuresti voiam sa plecam cat mai repede. Iti doresc sa treci peste toate amintirile mai putin placute legate de operatie, iar SF HARALAMBIE sa fie mereu cu tine si familia ta! VIO si ANA, voi cum va simtiti, ?- Va doresc multa sanatate tuturor si spor la toate-LUCICA
0
10-08-2012, ora 16:43
laurastoenescu
Nu este medic/terapeut
laurastoenescu
Dragele mele,

Concediu placut tuturor ce planuiesc sa plece si sa isi incarce bateriile!!! Anu' asta noi ne lipsim de un concediu fastuos, asa cum faceam in alti ani, e an de sacrificiu, ramanem cu planurile pentru la anu'.
Am uitat sa va amintesc si voua ca (incredibil) am implinit un anisor de cand am fost operata, pe 5 august 2011. Ma simt bine, m-am simtit bine intotdeauna, nu am facut complicatii, slava Cerului, acum m-am ingrasat putintel, si stiu ca o sa ma ingras din ce in ce mai mult, indiferent ce mananc, dar nu fac o drama din asta, oricum eram prea slaba, aveam 50 kg la 172 cm. Astept cu emotii saptamana care vine, sa imi fac o mamografie si analize de sange si sa ma prezint la medic la controlul de un an.mi-e cam groaza, dar trebuie.
Am avut ca si voi toate, se pare, o perioada mai proasta, emotional vorbind, o micuta depresie si stare de nervi, plans, agitatie, nu imi gaseam locul, si am avut de mai multe ori perioade din acestea, probabil hormonii isi cam fac de cap, ceea ce este explicabil. Ma bucur ca CT-ul Violetei a iesit bine si ca Ana e mai binisor. Le doresc tuturor sanatate multa si toate bune!
Am facut si cateva excese ( micute ) weekwndul trecut, m-am balacit in marea noastra plina de alge si pestisori, am mers si pe nisipul rece noaptea.si ma asteptam sa fac o cistita, ca fac si daca merg pe gresie in casa, imediat fac, sunt fff sensibila si urasc asta. Mai fac si herpesi genitali fff des, probabil imunitatea este inca scazuta.

Astept vesti bune de la voi toate si ii multumesc si eu lui Coti pt acatiste, felicitari si sa iti ajute Dumnezeu inzecit ! Numele complet este Laura- Marinela. Un loc frumos unde am fost noi de mai multe ori, este Balvanyios, in judetul Harghita, spre Miercurea Ciuc, nu stiu daca este pe placul vostru dar ne-a omorat cu mancarea exceptionala si ieftina.mmm, ciorba de ffasole cu afumatura in pita..mmm, delicios!
Nu mai am idei, dar va transmit tuturor toate cele bune si o vara pe placut vostru!!!
0
10-08-2012, ora 17:51
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
Ah, Coti multumesc cate gandesti si la mine numele meu este Cosmina nu are legatura cu Alix dar am avut cam peste tot acest nickname, si acesta l-am pus si aici.nu ma simt foarte bine poate ca trebuia sa stau pe fundul meu cum se spune 3 luni sa nu fi mers la servici dupa 9 saptamani, ma doare locul unde au fost ovarele acolo m-a durut cam intotdeauna, si mai nou cam ustura bontul colului uterin cand imi fac toaleta...sunt cam deprimata, la noi nu ploua deloc, totul arata ca in noiembrie se usuca si frunzele pomilor parca e toamna...poate ca fac o mica depresie, mai ales ca nu ma simt deloc bine, sunt si foarte obosita desi acasa nu fac mai nimic, sotul meu ma ajuta enorm.va pup cu tot dragul si va doresc un week-end cat mai placut.
0
10-08-2012, ora 19:41
violeta70000
Nu este medic/terapeut
violeta70000
Salutare!

@Coti, multumesc ca te gandesti mereu la noi si iti doresc concediu placut!

Eu tocmai am trecut peste prima saptamana de radiatii. Am primit indicatii de la medic despre mancare si conduita in general. Ma simt oricum foarte bine si sper ca asta sa nu se schimbe.

@Alix, tu ce lucrezi? Poate e mai greu ce faci si de aceea iti este rau. Pe mine m-au pus sa semnez de doua ori ca nu vreau concediu medical, dar daca imi va fi rau voi ramane acasa. Sper sa iti fie mai bine!

Fetelor, in cat timp isi revine burta la normal? Eu sunt operata de 5 saptamani si parca tot nu e cum era! Mie mi se pare ca au trecut ani, asa m-a obosit problema asta.

Concediu placut celor care aveti si cu restul ne mai auzim pe aici!

De Ana stiti ceva?
0
10-08-2012, ora 20:19
covaci.petrica@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
covaci.petrica@yahoo.com
Bine v-am regasit! VIO-, ma bucur ca suporti bine radio si iti doresc asa sa fie pana la capat! ALIX draga, dar ginecologul ti-a recomandat sa te speli in interior? Nu cred ca e bine! De ce sa speli flora vaginala? Eu stiu ca tu nu ai avut diagnosticul urat, dar la Tg Mures nici un medic nu recomanda histerectomiatelor spalaturi vaginale, chiar daca nu fusesera operate de cancer! Eu zic sa intrebi chiar medicul de familie.Sa incercam sa depasim starile de indispozitie, gandindu- ne ca sunt altii mult mai nefericiti si sa multumim lui DUMNEZEU pentru toate... chiar si pentru incercari! Va pup si va doresc sanatate si putere! Pentru -LAURA -rezultate bune la investigatii!
0
10-08-2012, ora 20:48
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
va pup pe toate...sunt contraindicate spalaturile intravaginale..
Violeta, din punctul meu de vedere...repede te-ai dus la munca, faci imprudente..pacat ca medicul tau curant n-a avut puterea sa te convinga...acum te ajuta tineretea, sa dea Bunul Dumnezeu sa suporti si sa treci cu bine de tratament.
nu va expuneti la soare...
sa dormiti linistite, la mine ploua
0
11-08-2012, ora 16:23
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
multumesc pentru raspunsuri, nu nu fac spalaturi vaginale, intr-adevar nu mi s-a recomandat, poate usturimea e in exterior dar e atat de puternica incat nu imi dau seama ce ustura, dar si la toaleta externa intra totusi apa si in interior nu?nu ca si cu irigatorul dar intra.Violeta ma bucur ca esti bine dupa radioterapie si dupa cum te cunosc sunt sigura ca asa va fi pana la sfarsit, lucrez la un cabinet de chimie alimentara privat, sunt bidoane mai mari si mai mici care trebuie ridicate pentru a fi puse la aparate, nu m-a pus nimeni sa ridic enormitati au ridicat altii ce este mai greu dar totusi s-ar parea ca mi-e greu din pacate, azi am mai inviat, ieri eram ca si tocata la masina.si eu ma gandeam la Ana, probabil dupa acea interventie inca nu are voie sa scrie eu dupa anestezie nu ca nu am avut voie dar vreo 4 zile nu am putut sa citesc fugeau literele, nu stiu.sa speram ca revine cat de curand cu vesti.va pup cu tot dragul!
0
11-08-2012, ora 16:27
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
ah, burta nu mi-a revenit inca la normal si am 9 saptamani de la operatie, mi-au spus ca va reveni dupa ce voi putea face abdomene, asa cam pe la 6 luni, nu aveam burta deloc, mai degraba era o groapa in loc de burta, acum am una destul de frumusica, dar se va retrage ea odata cu refacerea musculaturii cred, dar asta chiar nu ma intereseaza e bine asa cum e, problema e ca ma doare mai jos de buric de joi si nu mai vrea sa treaca, luni merg si intreb medicul, ma doare si cand incerc sa apas un pic, poate nu e in concediu.constipata nu sunt ca ma feresc de constipatie cat pot si de balonare.
Adaugă un comentariu / răspuns
5906 comentarii 1 2 ..... 101102103 ..... 196 197 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •