histerectomie totala cu anexectomie bilaterala

5906 comentarii 1 2 ..... 99100101 ..... 196 197 Înainte ›
0
25-07-2012, ora 22:01
eliana 62
Nu este medic/terapeut
eliana 62
Ce faci soro, toata ziua m-am uitat dupa tine si ai absentat. Acuma m-ai facut sa rad si eu cu lacrimi. Numai tu poti sa faci asa ceva, auzi sa mergi fara chiloti! Si asta cu mamaie e buna!
Am uitat s-o intreb pe Mirela, i-o mai fi luat bani pe varza?

Pupici!!!
0
25-07-2012, ora 22:02
violeta70000
Nu este medic/terapeut
violeta70000
@Rasarit si Coti, ma doare burta de ras!!!

Saraca Mirela! Daca se ridica pe strada mai era cum era, dar in fata omului sa trebuiasca sa mai si vorbesti cu el!!! Doamneee!!! Sa va spun si eu una.

Astazi la spital ne-am dus la eco 6 pacienti cu un infirmier si o pacienta facea pe ea. Isi aminteste infirmierul si ne spune ca a venit cu o mamaie si asteptand ei asa, se da mamaia dupa un colt si incepe sa faca pipi, pe hol, direct din picioare!!!
Asta zice: eu am intepenit! Ce faci mamaie? Ea: ce fac maica? Nu fac nimic! Dar ea facea in continuare! Pai cum nimic? Ce, esti gravida? Ti s-a rupt apa?

Cea de astazi care facea pe a a vorbit o ora si jumatate numai ea, nu ii raspundea nimeni si cand in sfarsit a intrat, unul dintre barbati zice: daca era asta a mea ii tufleam una de nu mai vorbea o saptamana! Tufleam, auzi!

In concluzie, multa lume zapacita, dar zapacita rau!
0
25-07-2012, ora 22:14
doinag
Nu este medic/terapeut
doinag
Buna seara, dragele mele
am trecut foarte bine de ziua de astazi. Deja suntem acasa, cu vesti foarte bune. Mihai a obtinut 86 de puncte din 100 posibile. Subiectele au fost grele, multi ieseau plangand si l-am asteptat sa iasa, cu inima cat un purice. Corectarea s-a facut in sistem electronic si asa fiecare a aflat punctajul inainte de iesirea din sala, dar ierarhizarea notelor si rezultatele finale le vom afla probabil vineri. Oricum, cu punctajul acesta sunt sigura ca va intra pe loc bugetat, adica fara taxa.
Va multumesc tuturor pentru incurajari si ganduri bune.
Doamne, bine ca s-a terminat, ca am avut prea multe emotii.
Va imbratisez cu mult drag.
0
25-07-2012, ora 22:29
nico39
Nu este medic/terapeut
nico39
Doina, asta am asteptat sa vad! Felicitari, si tie, si lui Mihai. Ma bucur sincer pentru voi.
Pupici si noapte buna!
0
26-07-2012, ora 09:06
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
BUNA DIMI !
Doinita, ma bucur din tot sufletul pt vestile pe care ni le-ai dat !Asteptam cu sufletul la gura sa ajungi acasa si sa vorbesti cu noi ! Si ziua de vineri, va veni la fel cu rezultate bune !Chiar ca emotiile sunt uriase !

FETELOR, s-au facut 100 de pagini pe forumul asta !!!!!!!!!
Cand am intrat eu, pe 1 martie ac, cred ca eram pe la pagina 50 si ceva! In 5 luni 50 de pagini, pe langa primele 50 in 5ani !!!!! WOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De fapt cred ca vreo 20 am scris numai eu !
Ar trebui sa primesc o prima de la ROMEDIC !!!!!
Dupa cum observati, mi-a revenit cheful de glume, deci cheful de viata !La naiba cu restul ! VIATA este frumoasa !!!!! Hai sa o traim din plin !!!!! Plec, ca mai am si treaba, desi as sta cu voi la taclale toata ziua, daca mi-ati da si salariu, ar fi si mai bine !Daca mai pot mai intru azi de la servici, daca nu deseara de acasa !PUPICI la toateeeeeee, toate ! Va iubesc pe toate, COTI
0
26-07-2012, ora 09:13
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
M-am uitat in urma, de la pagina 57 am intrat, fix pe data de 1 martie, de martisor ! Doamne ce ratacita eram !
0
26-07-2012, ora 09:56
covaci.petrica@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
covaci.petrica@yahoo.com
Buna dimineata si va pup! Ce bine m-am deconectat citind postarile voastre..voi toate constituiti tratamentul starilor proaste! Felicitari pentru MIHAI ! Iata o bucurie adevarata! Stiu ce simti DOINA, pentru ca si eu am avut parte de bucurii din partea fetei, desi atunci aveam niste probleme, care umbreau bucuria. Eu iti dorecs sa fii sanatoasa si sa te bucuri de realizarile lui! Rasarit, eu zic sa pastrezi rochita, ca vantul va mai bate si sigur vei mai cumpara varza!COTI draga, alea-s bufeuri, eu cred ca cel mai bine este sa le tratam cu indiferenta, si lasand gluma la oparte, din experienta, - pot spune ca de cand beau mai putina catea, chiar, bufeurile vin mai rar! aha,...dar pune la socoteala ca eu am vreo 10 ani mai mult decat tine!..Asa ca rabdare, iubito!- arde varza- n bucatarie! Vapup- LUCICA
0
26-07-2012, ora 10:41
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Pupici, fetelor...

Si eu am ras azi, de ce mai scrieti voi acolo, m-am binedispus de cum am deschis calculatorul ! Cu povestioarele voastre...

Doinita, mult succes pe mai departe, pentru fiul tau! Bravo, mamica fericita ! Si lui, imbratisari cu multe, multe felicitari din partea noastra.

Nico...pai...nu ne povestesti nimic de la petrecere?

Fetelor...dar uitati-va nitel, sus pe pagina, la poze: Eliana sta cu spatele, Violeta sta cu fata...
0
26-07-2012, ora 10:54
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Cat despre rochia mea...chiar m-am simtit groaznic!

Nu eram eu singura cumparatoare, unii isi luau rosii, eu varza, altii fructe...era lume ! Plus ce o mai fi fost prin spatele meu, pe stada. Penibil !
Si mai aveam si sfoara-n fund, cum spune Coti, adicaaaaaa..cu ei, fara ei...
0
26-07-2012, ora 11:02
eliana 62
Nu este medic/terapeut
eliana 62
Mirela, dar varza ai mai platit-o? ca meritai sa o iei gratis pt. imaginea oferita.
Draguta, scuza spatele, nu e intentionat, dar mi-a placut modelul tunsorii si pe caldura asta ar prinde bine o frizura asa scurta.
0
26-07-2012, ora 11:15
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Daaa...am platit varza, dar abia asteptam sa plec dracu' de acolo. Vanzatorul suferea cumplit sa nu izbucneasca in ras in fata mea, se crispa sa ramana serios. Plus ca a stat cu ochii, cat i-am dat banii, numa' spre subsol !
Pana acasa am mers ca-n bancul ala: 'se cunoaste, taica'? Cred ca il stiti.

Da, fetita, e frumoasa tunsoarea, e sic. Dar cum sunt acolo sus, pozele, una dupa alta, e trasnet !
0
26-07-2012, ora 11:48
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Un sfat pentru fetele cu dureri la sani: frunzele de varza, putin strivite si puse in sutien, sa stea cat mai mult timp acolo, sunt foarte eficiente.
Si atentie la soare ! Nu e voie plaja, daca sunt probleme cu sanii !
0
26-07-2012, ora 13:28
violeta70000
Nu este medic/terapeut
violeta70000
@Mirela, vad ca ii dai inainte cu varza! Vrei sa mergem si noi la cumparat de varza? Ce atata rusine? Daca erai la plaja? Acum, asta este!

@Doina, felicitari pentru rezultat!

Am fost astazi sa imi stabileasca punctele de iradiere si mi-au facut doua tatuaje, dupa ce mi-au dat cu marker. Sunt tare, am tatuaj pe pasarica!!! Pacat ca nu sunt zambilicii de la yahoo! Luni fac CT si trebuie sa merg maine sa vad daca au substanta de contrast, daca nu trebuie sa o cumpar ca doar de asta platim, nu? Am ceva emotii pentru ce va iesi pentru ca numai rele mi s-au intamplat in ultima vreme... Lasa!

@Mirela, chiar ca sunt tari pozele cum se succeda. Eu am crezut ca este chiar eliana in poza, dar ne-a pacalit!
0
26-07-2012, ora 13:54
frimuluminita
Nu este medic/terapeut
frimuluminita
DOINITA fel;icitari fiului tau si multa multa bafta in continuare.bucuriile de pe urma copiilor sunt cea mai mare satisfactie a noastra ca partinti. fetelor...m-ati facut sa rad cu pataniile voastre, au fost tari, tari de tot. MIRELA ai dreptate cu frunzele de varza ca si eu am mai pus asa in sutien.fetelor voi cum va descurcati cu stranutul ?eu am o alergie ca nu e zi sa nu stranut de vreo 4 ori.si cum de la a doua operatie nu am decit 5 luni stau cu grija sa nu se rupa prapurul de atita zdruncinat.cu toate ca ma tin de burta dar.deja parca se vede ca am burta mai lasata in jos putin.doamne fereste doar nu oi pati iar ceva. COTI spuneai de poza sa pun as fi pus dar am tot incercat sa pun si am setat ceva pe aici ca au disparut si pozele voastre.ca eu inainte va vedeam acum nu mai vad nici o poza.nu stiu cum sa*i dau de capat dar am sa mai incerc.pupici la toate si numai bine.
0
26-07-2012, ora 14:08
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Daaaa...si pe mine m-a pacalit eliana, am crezut ca e chiar tunsoarea ei !

Lumi, tu pe unde bantui?

Fetelor, de cate ori faceti sex pe saptamana?
0
26-07-2012, ora 14:26
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Buna intrebare !!!!!!!!!!! Ia sa vad acum cu ce sariti la mal !!!!
COTI = 0 NUMERE PE SAPTAMANA

Hai, curaj, curaj !
0
26-07-2012, ora 14:33
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Eliana nu este tunsa asa ca in poza.Eu o cunosc, adica am vazut-o in carne si oase, ESTE ATAT DE FRUMOASA..!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FRUMOASA SI LA PROPIU SI LA FIGURAT, o iubesc foarte mult ! DAR si pe voi, va iubesc la fel !
VIOLETA, a disparut poza ta, sau ne pui alta cu tatuajul ?////
0
26-07-2012, ora 14:38
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Bravo Coti, prima la raspuns !

Eu mai fac asa, cam la cateva luni o data !

Poate chiar anual..):):):):):): si mi se pare cam des...):):):):):)
0
26-07-2012, ora 14:55
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Aoleu, chiar ca este cam des ! Mai rarut, ca-i mai dragut !CATINEL, CATINEL, cum zic ardelenii !:):):):):):):)):)
Auzi, Mirei, dar nu uiti cum arata de la o, , , la alta ???????????
0
26-07-2012, ora 14:58
violeta70000
Nu este medic/terapeut
violeta70000
@Coti, nu stiu de ce a disparut poza, eu o vad inca! Poza cu tatuajul nu pot pune ca atunci chiar ca ne-ar inchide nenea care ne supravegheaza pe aici!

@Mirela, la tine saptamana are tot 7 zile? :)

Eu oricum nu intru in calcule ca nu am voie cat fac radio si nici o perioada dupa, asa ca m-am scos, nu trebuie sa raspund!

Oricum pe noi ne-a.. viata destul! :):):)
0
26-07-2012, ora 15:10
rasarit de soare
Nu este medic/terapeut
rasarit de soare
Corect, Violeta, cu ultima ta propozitie aici ! Chiar asa e !

Nu-i asa, Coti, da, e cam des, ma gandesc sa nu imi faca rau atat de des...Sigur ca uit Coti, uit cum arata, cand mai pun mana pe ea, ma intreb: dar oare asa era ultima oara, atat de groasa, atat de lunga, atat de subtire?! Ca o recunosc cam greu in ultimul timp ! Nu mai stiu daca e aceeasi cu ultima folosita !
0
26-07-2012, ora 15:38
violeta70000
Nu este medic/terapeut
violeta70000
Zapacite sunteti!

@Mirela, bine ca e atasata! Macar fata sotului ma gandesc ca o recunosti! Bietii oameni! Vaaaiii!

Ma doare burta de ras!

E bine daca nu iti amintesti, pentru ca mai poti fi surprinsa!

:)
0
26-07-2012, ora 15:53
ana2010
Nu este medic/terapeut
ana2010
Doina, felicitari tie si fiului tau pentru rezultatele de la examen si bafta pe viitor!
Coti esti o dulcica si frumoasa in poza ! Rasarici chiar m-am amuzat tare mult cu patania ta.Eu am patit ceva asemanator.
Eram in Timisoara in cautarea unui taxi- am gasit si am deschis portiera din spate sa urc in masina. Surptriza mare a fost ca nu exista bancheta in spate, eu nu am sesizat si m-am asezat. Va dati seama ce a urmat- Eram imbracata in rochita - am aterizat cu craci in sus si soferul care nu-si stapanea rasul, m-a intrebat-Pana unde mergeti?????
Pana sa reusesc sa ma ridic, sa trec in fata- am raspuns nymele locatiei de acolo de jos, cu picioarele in sus!!!!!!!!!!!
Eram si nervoasa si nu imi puteam stapani rasul- si impreuna cu soferul care incerca sa-mi explice ca el dorea sa ma avertizeze, dar eu repede m-am aruncat pe bancheta ( care nu era)- si uite asa ne-am distrat pana am ajuns la destinatie.
Lucica multunesc, ca ti-ai adus aminte de mine- in general sunt bine, dar am dureri de picioare si de bazin.
Va sarut pe toate cu drag si multa sanatate!!!!!!!!!!
0
26-07-2012, ora 15:54
eliana 62
Nu este medic/terapeut
eliana 62
MAI FETELOR, dar de unde scoateti asa subiecte? Va ganditi mult? Mirela, puteai sa intrebi : de cate ori pe luna? asa poate primeai mai multe raspunsuri.
Eu zic sa le facem cate o poza de la o lucrare la alta. Bine ca ne mai amuzam si noi pe seama asta!
0
26-07-2012, ora 16:04
violeta70000
Nu este medic/terapeut
violeta70000
@Eliana, Mirela vrea sa vada daca stim matematica. Adica sa facem o medie care sigur ne va iesi ceva cu 0,..., ala era secretul! Sau poate are ea acasa o statistica si ne noteaza raspunsurile, parca vad asa un tabel colorat diferit pentru fiecare si in dreptul celei care v-a iesi castigatoare la acest concurs sa scrie: Sa-i sara ochii de matracuca dracu, ca iete eu!

@Mirela, e doar o gluma, stiu ca nu faci asa! Doamne, nici nu mai stiu de cand nu am mai ras atat!
0
26-07-2012, ora 17:53
frimuluminita
Nu este medic/terapeut
frimuluminita
MIRELA sunt pe acilea si eu inca.ai intrebat de cate ori facem sex pe saptamana ??? sex reusit % ?sau o tentativa de sex??daca e sa dau un raspuns la sex in adevaratul sens al cuvantului cred ca nu-mi aduc aminte.oricum..0/saptamana...puuuuuuup
0
26-07-2012, ora 19:40
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
Doina felicitari si lui Mihai bineinteles!!!
0
27-07-2012, ora 05:51
doinag
Nu este medic/terapeut
doinag
Buna dimineata dragelor
e oficial, Mihai a fost admis pe loc bugetat. Am aflat aseara ca ultimul punctaj la buget a fost 77. Nu am avut loc la calculator de el. In sfarsit nu-i mai interzice nimeni sa piarda vremea cu jocuri care dupa parerea noastra, a parintilor, il solicita destul de mult si inutil. Dar ce sa-i mai spui acum?
Va multumesc foarte mult pentru sustinere, pentru mine a insemnat foarte mult sa stiu ca ati fost alaturi de noi.
Sunteti tare haioase cu intamplarile pe care le povestiti.
Mirela, faci des cumparaturi acolo unde ai patit faza? Ma gandeam daca te mai si stie vanzatorul :):):)
Va pup si va doresc o zi cat mai racoroasa ( azi am campanie de suc de rosii).
0
27-07-2012, ora 08:52
COTI
Nu este medic/terapeut
COTI
Buna dimineata !
DOINITA, felicitari din tot sufletul, ca ai stiut sa cresti si sa educi asa de frumos pe fiul tau !Felicitari si lui, bineinteles, ca a stiut sa se orienteze si sa nu se lase distras de la invatatura, de atatea si atatea ispite de pe net si alte chestii !Bravo, sunt mandra ca de copilul meu !!
Fetelor, am intrat sa va spun ca azi este Sfantul mare mucenic PANTELIMON, este trecuta in calendar cu cruce neagra, desi este unul din cei mai mari martiri intru IISUS HRISTOS ! Am citit dimineata acatistul lui, si m-a impresionat asa de tare, de nu pot sa va redau in cuvinte !Are, fara indoiala unul dintre cele mai frumoase acatiste si rugaciuni, pe care le-am citit eu vreodata ! Deci, nu mai stati pe ganduri, cautati-l, cititi-l, si rugati-va la el pt sanatate si iertare de pacate, fiindca are putere foarte mare !

Azi am o zi plina la servici ! astept un TIR de marfa din Belgia, si am de luat 20 de tone la verificat ! Daca nu ajunge azi, este mai bine, dar sigur vine luni, atunci imi incep saptamana din plin !
Va pup si va doresc o zi cat mai placuta, daca mai pot mai intru, daca nu, ne 'vedem 'luni dimineata !
Nu uitati nici o clipa sa va rugati ! Coti
0
27-07-2012, ora 17:00
alix71
Nu este medic/terapeut
alix71
da Coti ai mare dreptate rugaciunea e cel mai bun leac pentru suflet, in opinia mea cel putin, azi am o veste bunicica-s-ar parea ca sunt bunicele analizele mele cu exceptia limfocitelor care sunt usor crescute, unii spun ca din cauza stresului, e posibil, am avut foarte mult stres in ultimele saptamani, s-a mai lucrat cate ceva la casa, mesterii sunt imposibili, si asta e nu vreau sa ma gandesc la ce am citit pe net cu chestiile astea crescute pentru ca eu NU AM asa ceva si punct.e stresul si gata.ce-i drept de cate ori faceam analize, nu prea des ce-i drept tot cam asa erau si inca traiesc.ieri am vopsit un gard 6 ore si azi ma doare locul unde a fost ovarul drept, e numai vina mea asa ca rabd si de asemenea asta e.va trece, azi sunt optimista, in zilele trecute eram ponosita rau.Violeta tu cum te intorci la servici atat de repede dupa operatie la doar 3 saptamani?nu e prea curand?esti sigura ca vei fi bine?si vrei sa mergi la servici si pe timpul radioterapiei?eu nu stiu daca e ok, daca nu vei obosi prea mult.stiu si pe mine ma deconecteaza serviciul, imi estompeaza gandurile, asa am fost dupa ce s-a dus mama, ma intrebau daca nu vreau cateva zile de concediu sa ma odihnesc dar nu am vrut, daca as fi stat acasa m-as fi gandit tot timpul la ea, dar asa s-au mai estompat gandurile, oricum si acum ma gandesc mult la ea dar e parca diferit.va pup si vadoresc un week-end placut si pe litoral celor care puteti ajunge acolo!
Adaugă un comentariu / răspuns
5906 comentarii 1 2 ..... 99100101 ..... 196 197 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •