histerectomie

31-07-2014
aledia
Nu este medic/terapeut
aledia
Buna ziua!
Numele meu este Alexandra si am 23 de ani.
La varsta de 18 spre 19 ani am ramas insarcinata, la a 8 luna a sarcini am facut hemoragia si am fost dusa de urgenta la spital unde mi au spus ca copilu e mort si trbuie sa ma opereze...eu ma simteam rau nu prea stiu exact ce au vobit.in timpul operatie doctorul (din cate mi a spus) a sesizat ca uterul meu era putrezit.deci prin urmare mi sa extirpat uterul.acum la 4 ani de la operatie au inceput problemele.dureri de cap...de sani...libidoul scazut...nervozitate, , , chisturi ovariane.urinatul foarte des(care nimeni nu poate imi spune din ce motiv)...prea multi doctori vazuti prea multe diagnosticuri diferite.acum 2 zile am cauterizat o rana pe colul uterin cu lasarul si mi a fat treatament hormonal-climara si ovestin ovule..hormoni care creste riscul de cancer...va rog dati mi un sfat.nu stiu ce sa mai fac...la ce medic sa mai merg.pt ca toti imi zic altceva..va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •