hipotiroidism probleme cu inima

28-05-2014
aha93
Nu este medic/terapeut
aha93
Buna ziua. De aproximativ 6luni am niste stări groaznice. Dintr-o data (spre ex azi), stand in pat, am o stare de emotie, palpitatii(puls aprox80), diaree...sau aceste simtome mai apar si la oboseala. Mi am făcut analizele si am hipotiroidism subclinic (tsh mărit, t3 bun) si după holter mi s- a zis ca am tahicardie dar nu mi- a dat tratament.mi s-a recomandat euthirox 25 dar am inteles ca te ingrasi aprox 10 kg..si nu vreau sa iau. Stie cineva ce se întâmplă daca nu fac tratamentul? Sau ceva tratamente naturiste? Daca mai e cineva in aceeasi situatie as vrea niste sugestii...idei.Multumesc!
2 comentarii
0
29-05-2014, ora 00:07
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
nu euthyroxul ingrasa... hipotiroidismul netratat ingrasa! tocmai ca trebuie sa iei euthyrox ca sa nu te ingrasi (astfel ti se regleaza tsh-ul si, deci, metabolismul), deci nu stiu cine ti-a zis prostia asta. o sa te simti mult mai bine din toate punctele de vedere atunci cand si tsh-ul o sa fie in limitele normale.
0
29-05-2014, ora 07:58
aha93
Nu este medic/terapeut
aha93
Asa mi s-ar părea si mie logic, dar toti spun acelasi lucru... Se invrasa după tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.