hiposurenalismul

25-05-2006
mariacr
Nu este medic/terapeut
mariacr
Diagnosticul pe care mi l-a pus un medic endocrinolog este hiposurenalismul. As dori mai multe informatii despre aceasta afectiune a glandelor suprarenale. Este acelasi lucru cu boala Addison sau cu insuficienta corticosuprarenala? Urmez tratamentul pentru aceasta afectiune de un an si m-am simtit bine doar cand am luat peritol. De o luna am tulburari de echilibru si ameteli. Poate fi aceasta afectiune cauza acestor tulburari de echilibru? Am fost la neurolog, la orelist, la oftalmolog si la endocrinolog. Analizele sunt bune. Sunt confuza. Nu stiu ce se intampla, care este cauza acestor tulburari. Va rog sa ma ajutati cu un sfat! Ce ar trebui sa fac? Ce analize ar trebui sa fac? Va multumesc! Mona
2 comentarii
0
31-05-2006, ora 00:00
brianna
Nu este medic/terapeut
brianna
maria!scrie-mi -*.dr.mihaela gheorghiu



(*modificat de administrator)
0
19-06-2009, ora 10:34
dorina27
Nu este medic/terapeut
dorina27
Salut. tulburari de echilibru, este in urma consumului de peritol. citeste conspectul si vei vede ca aceste tulburari sin ca efect secundar. Ce ma mira pe mine este ca, ai consultat mai multi medici si nu a observat nici unul ce tratamet ei?. insuficienta corticala nu da aceste simtome. pt. confirmarea acestei boli tr. sa faci un set de determinari hormonale si testul ACTH. Toate trei diagnostice sunt surori gemene. Mergi la o clinica cumar fi ; sp. clinic endo. Parhon din bucuresti. sau la sp. SF. Spiridon in iasi. si cre sa-ti faca o investigatie cit mai profesionista si complecta. Acest diagnostic nu se da cu analize sumare. iar peritolul este un medicament care functioneaza imp[reuna cu tratament specific pt. hipocorticism. Nu are nici o valoare medicala pt. diagnosticul tau.Acest medicament de obicei se da pentru hiperalergie. rinite.etc. dar si pentruprobleme endocrinice, dar, este un medicament secundar. Ori dvs. va dat doar peritol.
Pe linga dezechilibru,.poate da somnolenta. halucinatii. molesala ne controlata si jenanta daca esti undeva pe strada sau in vreo institutie...nu te tin picioarele. trebuie sa te asezi. tremuraturi etc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.