hipospadias

12-03-2012
_roxy28
Nu este medic/terapeut
_roxy28
buna ziua!!!am un baietel de 4 luni si la nastere a fost diagnosticat cu hipospadias bilateral.as vrea sa stiu daca trebuie operat si la ce varsta!!va multumesc anticipat
4 comentarii
0
13-03-2012, ora 13:24
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Sigur trebuie operat, sunt destui baietei care au asa ceva, nu te speria. Operatia se face de obicei intre 6 luni si un an. Medicul pediatru sa-ti dea trimitere la un urolog, sa duci bebele de pe acum sa-ti spuna ce si cum, sa-l vada, sa-l consulte, sa-ti recomande un chirurg.
Sanatate si fii puternica, e o problema care se poate rezolva!
0
11-05-2012, ora 16:30
serbandragos
Nu este medic/terapeut
serbandragos
Daca doriti un sfat de la un parinte cu experienta, nu ezitati sa ma contactati. Stiu ce-nseamna hipospadias (am un copil cu hipospadias operat) - va pot recomanda medic sa-l consulte si sa-l opereze. Noi am trecut prin multe experiente neplacute si chinuri bazandu-ne pe recomandarile si practicile medicilor nostri.
0
30-10-2012, ora 11:23
varjun
Nu este medic/terapeut
varjun
Pentru cei interesati de rezolvarea hipospadias de orice nivel contactati-ne pe email -.Am operat baietelul de una din cele mai grave forme de hipospadias(penoscrotal).Operatia nu se face cu succes in Romania, noi am facut operatia in Belgrad la clinica Bel medic si a fost operat de cel mai bun medic din lume pentru acest fel de probleme.Dr.Rhados Djinovic.Preturile sunt in functie de tipul bolii si numarul de interventii.Pentru noi au fost necesare 2 interventii si suntem foarte multumiti.Operatia se face la varsta de 1, 5 ani.
0
06-01-2015, ora 20:59
Sorin100
Nu este medic/terapeut
Sorin100
Am un baiat care acum are 3 ani. Suntem din judetul Brasov. La varsta de 8luni a suferit prima interventie chirurgicala pentru aceasta cumplita problema. Stiu ce inseamna, stiu cat de traumatizanta este aceasta interventie, atat pentru copil cat si pentru parinte. Din pacate, dupa aceasta prima interventie, facuta la spitalul de copii din Brasov, a mai urmat inca o interventie pe la 1si 2 luni. Prostia Noastra a fost ca nu ne-am interesat mai mult despre aceasta operatie, am mers pe mana doctoriilor ca prostii. Din hipospadias de gradul 1 am ajuns la hipospadias de gradul 2. Binenteles ca domnul doctor din Brasov Mironescu ne mai prostea sa-l mai operam a trei a oara la el ca, vezi doamne noi era de vina ca nu i-a iesit operatia, mare ticalos.pana la urma ne-am interesat si am gasit un doctor adevarat Prof. Dr. Ahmed Hadidi. La varsta de 1si 8luni a mai suferit ultima interventie - cea mai reusita, perfecta, operatia am facut-o la spitalul Ponderas din Bucuresti. Va spun ca acum am scapat si baietelul este perfect sanatos nici macar nu se vedem ca a trecut prin 3 operatii. Sfatul meu este sa nu lasati copilul pe mana oricui, un doctor mai buna ca Pof.Dr. Ahmed Hadidi nu cred ca mai exista. Pt orice informatie nu ezitati sa ma contactati -*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: