hiperventilatie

06-02-2010
arina1907
Nu este medic/terapeut
arina1907
Bine v-am gasit!Ma numesc LUPU AURA CARMEN, am 38 de ani si locuiesc in BELGIA.Am probleme cu respiratia, senzatie de sufocare, strangere de gat, iar la incercarea de-a respira adanc apare durerea in piept, exact intre sani, cu rezonanta in spate.Apoximativ de o luna a mai aparut o alta durere ca un junghi sub sanul stang, starea de oboseala s-a agravat, plus dureri musculare, dimineata ma trezesc obosita, nu mai dorm bine, obosesc la cel mai mic efort, ametesc ETC..Am facut analize de sange, am fost la scaner pt.glanda tiroida, am luat o luna PANTOMED pt stomac, am facut consult cardio-pulmonar, radiografie la inima si plamani, analizele sunt toate bune, dar eu ma simt pe zi ce trece tot mai rau si mai rau!Diagnosticul pus ieri de medici e hiperventilatie.Nu mi s-a dat nici un tratament.Inca un amanunt, am deviatie de sept, respir pe nas foarte greu, la efort sau in crize respir de cele mai multe ori pe gura.Sper sa ma puteti ajuta.MULTUMESC!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici