hipertrofie de cornete.. nu pot sa respir, transpir des la nivelul frunctii si imi lacrimeaza ochii

31-08-2012
cristinagj
Nu este medic/terapeut
cristinagj
acum 2 luni am observat ca nu pot respira cu nara dr. am forst la un medic ORL chirurg si dupa examinarea narilor mi-a zis de hipetrofie de cornete. mi-a recomandat bineinteles SAF si interventie chirurgicala. numai ca eu iau zilnic warfarina pt ca am factor V leiden si orice interventie chirurgicala este o reala problema. pe langa faptul ca nu pot trage aer in piept normal am si dese transpiratii reci la nivelul fruntii, iar seara imi lacrimeaza abundent ochiul pe partea pe care stau. as fi foarte recunoscatoare de sfaturi. multumesc
6 comentarii
0
03-09-2012, ora 09:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe forum, aici, gaseste recomandari de tratament cu colargol. aromoterpie s.a
deasemenea se poate face 0o interventie pe cornete cu radiofrecventa.fara riscul sangerarii
0
05-09-2012, ora 08:01
cristinagj
Nu este medic/terapeut
cristinagj
multumesc d-lui doctor pt raspuns; interventia cu radiofrecventa presupune si anestezie?
0
05-09-2012, ora 08:05
cristinagj
Nu este medic/terapeut
cristinagj
intre timp m-am taiat la o mana si un deget s-a infectat. am fost la medicul de familie si mi-a dat clyndamicin, in ideea ca am si sinuzita. dupa 2 pastile de 600 am facut pe maiini, pe palme si mai ales pe fese o iritatie rosie, maiinile ma furnica si ma mananca usor. este o reactie alergica?
0
05-09-2012, ora 08:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. este reactie aliergica
se poate stopa cu Aerius 1 pe zi
si se intrerupe antibioticul

pentru radiofrecventa se face anestezie locala.. prin atingere.. fara injectabil
0
06-09-2012, ora 20:47
cristinagj
Nu este medic/terapeut
cristinagj
multumesc de raspuns, imi puteti recomanda unde sa fac acesta interventie?multumesc
0
06-09-2012, ora 22:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Bucuresti. Cluj. Sibiu. Bacau. Iasi. Pascani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: