herpes simplex

19-11-2007
ioana daniela
Nu este medic/terapeut
ioana daniela
Acum o luna la analiza de secretie am fost descoperita cu herpes simplex, intradevar am o secretie, dar nu are miros urat sau ceva de genul si nu mi-a aparut herpesul in sine, doar ca de aproape 1 an am avut infectii urinare frecvente, desi in ultimul timp urocultura este buna, dar am niste senzatii foarte urate si chiar insuportabile, am usturimi cand urinez, si tot timpul senzatia ca trebuie sa urinez, iar cand apas pe abdomenul inferior am tot asa o senzatie insuportabila..si dureri in timpul actului sexual care nu l-am mai avut de mult din cauza durerilor.Am facut un tratament cu Zovirax pt herpes si am incercat pana acum cred ca toate antibioticele pt infectie urinara, dar am aceleasi senzatii insuportabile si culmea am fost la foarte multi doctori ginecologi si nici unul nu a stiut sa imi spuna ce am, care este cauza acestor dureri si senzatii insuportabile.
1 comentarii
0
07-08-2013, ora 07:28
lizsimplu
Nu este medic/terapeut
lizsimplu
Mergeti la un medic bun. Sau incercati sa mergeti la acelasi medic de mai multe ori. Faceti toate analizele pe care vi le recomanda si mergeti sa vi le interpreteze. Urmati tratamentul pe care vi-l prescrie, pana la capat. E posibil ca din cauza faptului ca "ati incercat toate antibioticele pt infectie urinara" acestea sa nu mai aiba efect si atunci vor trebui combinate 2 antibiotice sau tratament mai intens. Nu va jucati cu sanatatea dumneavoastra si nu va tratati de pe net, este o mare eroare. Multa sanatate va doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.