herpes oare sau boala inflamatorie

11-03-2010
sabina55
Nu este medic/terapeut
sabina55
de curand mi a aparut niste veruci, gen buchetel pe labile oragenellor genitale, dar sunt in interiorul. daca le ating nu ma dor, nu am cum sa le storc. am observat ca atunci cand sunt pe menstra, se reduc, dar nu dispar, iar cand fac vreo cistita sau racesc jos, dupa urinare ma doare f tare zona lor, se umfla .precizez ca am e.coli iesita la sumaru de urina. ma tot gandesc ca ar putea fi herpes sau vreun tip de infectie.ajuta ti ma va rog frumos

mai am o intrebare daca un partener are hepes tip1 poate sa mai faca herpes genital?sau care sunt sansele de a se infecta, ptr ca am inteles ca sunt din aceiasi tulpina, sau se inrudesc si sansele sunt nule. astept raspunsul dvs.dl doctor
3 comentarii
0
11-03-2010, ora 20:17
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
trece si de colo colo herpesul si genital si oral. adica poti sa ai si sus si jos si din ala si din ala
0
11-03-2010, ora 20:21
sabina55
Nu este medic/terapeut
sabina55
oare ?
0
11-03-2010, ora 20:36
sabina55
Nu este medic/terapeut
sabina55
tocmai, nu am idee.vreau parerea unui profesionist, documentat. ptr ca nu vreau sa intru in panica.virusu asta este pacatos si din cate am citit, o data luat este luat si nu mai scapi de el.eu nu am facut niciodata herpes de tip 1.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Cum recunoști herpesul genital la femei?
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  • Simptome diferite în infecţia cu virusul herpetic ar avea legătură cu variaţii în expresia genelor virale
  • 10 informații importante despre herpes
  • Infecția virală cu herpes simplex dublează riscul de demență (studiu)
  •