herpes genital | Forumul Medical ROmedic

herpes genital

18-05-2009
ancaioana
Nu este medic/terapeut
ancaioana
buna ziua
mi-a aparut si mie herpes genital.vroiam sa stiu daca pot scapa de el. am facut tratament cu acyclovir, am folosit si local unguent cu rostopasca precum si alte unguente. acum voi incepe un tratament cu isoprinosin. as dori sa aflu un tratament de la dumneavoastra, pentru ca anul acesta mi-a aparut destul de des. va multumesc
2 comentarii
0
19-05-2009, ora 19:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Tratamentul pe care il iei este bun.Herpesul recidiveaza cu ocazia ciclului, sarcinii, in conditii de stress, oboseala, anumite infectii, iritatii locale [ chilot sintetic, tampoane ], organism cu imunitate scazuta.Cu timpul recidivele vor fi tot mai putine.Fa-ti testul Papanicolau o data pe an.Numai bine!
0
19-02-2011, ora 20:44
claudiamm
Nu este medic/terapeut
claudiamm
buna seara ma puteti ajuta si pe mine cu interpreatarea unor rezultate?am facut pt herpes 1+2 igm ul care a iesit0, 9echivoc si la igg 0, 88..ce sa cred?accum 2 saptamani am avut niste basicute dar nu cu lichid si nici nu s au spart si nici nu s-a format vreo cruusta..cam 5 doctori cred mi au spus ca nu este herpes si ca s-ar putea sa fie o ulceratie datorata secretiei din cauza candidei..am facut toate analizele posibile si nu mi a iesit decat o candida...am folosit doar creme lomexin pt zona aceea..problema e ca ce mi a ramas este doar o fisura de la un contact care se vindeca dar si o mancarime in zona anusului..nu mai inteleg nimic.multumesc imi pare rau ca am postat acest comentariu in mai multe locuri dar doresc un raspuns cat mai de curand posibil
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •