hernie inghinala

04-02-2008
cameliananau
Nu este medic/terapeut
cameliananau
buna ziua
am fost la un chirurg la Universitar Bucuresti si mi s-a spus ca am o hernie abdominală ? care trebuie operata si pusa plasa
vreau sa stiu daca aceasta plasa se cumpără de la vreun magazin cu specific sau este de la spital
vreau sa stiu daca se poate rupe in urma efortului fizic am 37 ani, 1, 60 m si 80 kg
vreau sa stiu daca se poate evita operatia desi disconfortul este din ce in ce mai mare nu pot sa tusesc, sa stranut, sa am scaun normal, mictionez des, nu pot face sex prea bine, etc
2 comentarii
0
31-03-2008, ora 00:00
gigionne
Nu este medic/terapeut
gigionne
Trebuie sa fac operatie de hernie inghinala. Stie cineva sa-mi spuna cat se da la doctor pentru o astfel de operatie?
0
11-08-2008, ora 00:00
Yuri
Identitate neconfirmată
Yuri
Plasa vine de la spital.Daca e corect aplicata nu cade, nu se rupe.Daca sunteti asigurat nu veti plati.La disconfortul pe care il prezentati nu merita sa traiesti in general..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: