hernie hiatala, simptome

06-09-2010
iuliaq
Nu este medic/terapeut
iuliaq
am citit recent despre hermia hiatala, mai precis, despre simptome: senzatia de balonare dupa mancare, sau de plenitudine, dureri in stern (nu acute, cel putin inca, mai degraba disconfort), nod in gat, toate aceste lucruri imi par foarte cunoscute. mentionez ca toamna trecuta am avut niste dureri crunte de stomac, intestine, nu mai stiu localizarea exacta, am baut ceaiuri, n-am fost la dr, au trecut cu chiu cu vai. acum, din vara, am permanent nodul in gat si senzatii de greata, ameteala...sigur e vb d reflux esofagian, am pus cateva kg din primavara, mai mult in zona abdomenului, si dupa ce mananc simt k explodez, desi nu e vorba d portii consistente, poate fi vorba d o hernie hiatala? un tranzit barital ar fi o investigatie potrivita? incerc p cat posibil sa evit endoscopia... multumesc mult
4 comentarii
0
26-02-2011, ora 13:48
dog4life4
Nu este medic/terapeut
dog4life4
salut tiai rezolvat problema ?si eu ma simt exact la fel + prob de respiratie, o zi bna
0
20-07-2011, ora 23:24
vasile_hd
Nu este medic/terapeut
vasile_hd
Buna ziua, va doresc multa sanatate, sunt curios cum va mai simtiti si daca hernia era cauza, poate cauza hernia greata? am o problema ca dupa ce mananc imi vine o senzatie de greata, stiu de 6 ani ca am hernie, am fost la ecografie si mi-a zis ca am hernie dar nu am apucat sa ma operez
multa sanatate si va multumesc anticipat
0
29-08-2011, ora 22:14
vasile_hd
Nu este medic/terapeut
vasile_hd
va rog sa imi raspunda daca stie cineva, se poate ca hernia sa cauzeze greata dupa ce mananc?
0
09-09-2011, ora 23:23
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Pentru hernie cauta pe google - hernie hiatala simptome - o sa gasesti acolo tot ce trebuie. Parca da, da greata dar cauta si tu si vezi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: