hepatita cronica virala b

04-11-2009
tziboo
Nu este medic/terapeut
tziboo
Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine! sunt costi din iasi si de o luna de zile am aflat ca am hepatiba cronica virala cu virus b, si am facut toate analizele si punctie tot, am fost la casa de asigarari sa depun dosarul pentru tratament si de acolo am aflat ca dureaza aproximativ 2 ani pana ce imi aproba dosarul si imi primesc tratamentul!mi-a spus doamna de la asigurari ca pana ce imi aproba dosarul sa imi caut un medic naturist si sa urmez un tratament natruist ca da rezultate mai bune...mia spus asa de parca as avea o raceala, nu o boala grava...cum ar veni lasa cate faci tu sanatos...nici nu o interesa...sunt foarte dezorientat nici nu stiu ce sa mai mananc...ma puteti ajuta cu un tratament naturist ceva care pana atunci sa nu se agraveze? rezultatele la analize sunt urmatoarele: -ALT-58 U/l -GA _ 6.200/mmc, GR 5.640.00mmc, Tr - 252.000/mmc -AgHBs-pozitiv -AgHBe-pozitiv -Ac anti HBe-absent -PCR deceleaza valori ale ADN/HBV:3.410.000.000 copii/ml. se recomanda initiere terapiei cu ENTECAVIRUM-0.5mg/zi timp de 24 saptamani, cu evaluare clinico-biologica in spitalul clinic de boli infectioase iasi, va rug sa ma ajutati cu un tratament ceva sau poate pot face ceva sa-mi aprobe dosarul intr-un timp mai scurt! mai pot scapa de boala?am doar 18 ani si nu as vrea sa se agraveze boala poate pot scapa de ea! va multumesc
15 comentarii
0
04-11-2009, ora 11:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Multumiti lui Dzeu ca dureaza atata pana va aproba dosarul caci cu acele medicamente pe care le-ati primi nu v-at mai face bine deloc !

Ascultati de sfatul acelui medic cat si de al meu si mergeti la un medic naturist sau la un medic homeopat.
In Iasi mergeti la Dr. Raceanu, este un medic homeoapt f. bun.

Cu dieta, remedii naturiste sau remedii homeopate va puteti vindeca usor, cu medicamente chimice niciodata caci orice medicicament chimic afecteaza ficatul care este aici cauza boli.

Hepatita care o ai se vindeca in cel mult 7-8 saptamani cu dieta stricta si remedii naturiste, daca cunosc pacienti cu hepatita C care s-au vindecat la peste 60 de ani cu aceste metode in numai cateva saptamani. Tot ce ai nevoie se sti si sa faci gasesti in acest document : www.leacuri.net/html/pdf/hepatita.pdf

Dar daca vrei neaparat medicamente chimice nu ai decat sa le incerci, vei vedea singur pe pielea ta la ce iti ajuta.
0
04-11-2009, ora 19:21
tziboo
Nu este medic/terapeut
tziboo
multumesc mult deci e bine daca urmez un tratament naturist pana ce-mi aproba dosarul..poate pana atunci imi trece si nu mai am nevoie!va multumesc
0
06-11-2009, ora 17:01
tziboo
Nu este medic/terapeut
tziboo
am ramas uimit ce srie acolo!nu-mi mai trebuie tratament cu entecavirum! raman la asta naturist! am o intrebare din ceaiurile enumerate acolo trebuie sa le iau pe toate in fiecare zi?sau azi beau de urzica maine de salvie si tot asa pana la ultimul si pe urma iar o iau de la inceput cu urzica?va multumesc foarte mult!
0
06-11-2009, ora 19:57
iunya
Nu este medic/terapeut
iunya
Salve tziboo! Ma numesc Iunya si am acest tip de hepatită virală de peste 20 de ani, intradevăr are dreptate scarface.daca vrei medicina alopată nu te opreste nimeni, poţi merge concomitent si cu ea si cu ce-a hemeopată dar cu o diferenţă de o ora si jumătate după ce-a hemeopată.
Referitor la ceaiurii si altele.eu iti dau un sfat, cauta un doctor IRIDIOLOG.dar sa lucreze si Hemeopat daca nu ai cum sa gasesti la tine in Iaşi, te pot ajuta eu cu o adresă.
SĂ AUZIM NUMAI DE BINE!
0
10-11-2009, ora 13:03
tziboo
Nu este medic/terapeut
tziboo
nu-mi raspunde nimeni la intrebare?:(
0
18-11-2009, ora 17:42
tziboo
Nu este medic/terapeut
tziboo
va rog frumos am cumparat toate ceaiurile.si nu stiu cum sa le iau ca acolo nu scrie:((va multulesc
0
18-01-2011, ora 21:26
emmylly_72
Nu este medic/terapeut
emmylly_72
buna ma numesc emilia si am hepatita cu virus b din 2003 in 2004 -2005 am facut interferon iar in 2009 mi au iesit analizele mai proaste decat prima data si mi au facut dosar pt entecavir abia acum mi a venit aprobarea dar ce vreau eu sa va spun ca intre timp am pirdut mama si mi a fost si mai greu si fff rau. am aflat de un dr care trateaza naturist (tot ce tine de stupii de albine combinate cu plante medicinale) de la 500 transaminazele mi au scazut la 90 intr o luna si ma simt fff bine. iar acest dr e chiar dr in stiinte medicale, dr in biodetectie, si prof dr in apiterapie. se numeste vasile andritoiu si este din tg jiu. trateaza numai dupa analize medicale
0
03-05-2011, ora 17:19
senocika
Nu este medic/terapeut
senocika
imi raspunde si mie cineva?
0
24-09-2011, ora 01:15
toulipe-noire
Nu este medic/terapeut
toulipe-noire
eu te-as sfatui sa bei in fiecare seara ceai de musetel cu zeama de lamaie indulcit cu miere de albina.e foarte bun...o spun ca am avut si eu hepatita b.se bea seara inainte de culcare...
0
25-01-2012, ora 14:34
dana34
Nu este medic/terapeut
dana34
as dori sa stiu daca exista cineva care sa tratat cu sanse mari de reusita pentru hep. b cu tratamentul dr. andritoiu
0
26-01-2012, ora 20:06
emmylly_72
Nu este medic/terapeut
emmylly_72
da eu m am tratat cu tratament de la Dr Andritoiu si am avut rezultate foarte bune doar intr o luna. Dar trebuie sa respecti tot ce ti spune ca trebuie sa iei si sa faci si sa ti regimul alimentar
de la transaminaze 500 intr o luna mi au scazut la 98.
0
27-01-2012, ora 15:18
dana34
Nu este medic/terapeut
dana34
in prezent mai folositi alte tratamente, si daca mai folositi ceva in prezent
0
10-02-2012, ora 02:27
crainic_sebastian
Nu este medic/terapeut
crainic_sebastian
Am o intrebare: Cu Hepatita B Cronica e vreun risc sa transmiti boala la "fat" daca faci copii?
0
10-02-2012, ora 14:14
dana34
Nu este medic/terapeut
dana34
da este foarte posibil sa o transmiti asa ca este mai bine sa nu risti sanatatea copilului fiindca si eu am copii si am si eu hep. bdar copii i-am nascut inainte de a ma inbolnavi.as dori sa te intreb daca nu te deranjeaza daca ai urmat s-au urmezi un tratament
0
21-12-2017, ora 01:35
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
esti sigur ca ai hepatita ? Analizele in multe cazuri sunt gresite
---------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiu: terapia antivirală care elimină complet virusul hepatic B
  • Hepatita B, combătută de o nouă imunoterapie „extrem de eficientă”
  •