hepatita b

20-11-2007
armony
Nu este medic/terapeut
armony
am hepatita b cronica
transaminazele au valori normale dar incrarcatura virala este 122000
e nevoie de punctie?
sau ce este de facut?
4 comentarii
0
20-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Cu asemenea valori in mod obligatoriu se impune sa fii sub supravegherea unui medic internist.
0
11-08-2009, ora 03:03
ryca_lary
Nu este medic/terapeut
ryca_lary
GRESIT SPUS NU MEDIC INTERNIST, , TREBUIE CONSULTAT MEDIC GASTROENTEROLOG VA SPUN DIN EXPIERENTA SI EU AM AVUT HEPATITA C SI AM FACUT PUNCTIE DIPA CARE MI SA ACORDAT TRATAMENTU CU PENGHITRON SI RIBAVIRINA 1 AN DE ZILE SI ACUM SANT OK.PUNCTIA NU ESTE DUREROASA SI SANT APARATE FOARTE INTELIGENTE CARE O FAC FARA PUNCTIE NIMENI SI NICI UN DOCTOR NUTI VA ACORDA VREUN TRATAMENT PETRU DISTRUGERA VIRUSULUI, FARA SA AFLE INCARCATURA VIRALA SFATUL MEU ESTE SA O FACI CAT MA I URGENT SI O SA FIE BINE EU SANT DIN TIMISOARA SI POT SATI RECOMAND PE CONFERENTIARUL SPOREA SAU DOCTORITA SIRLI DE EI AM FOST TRATATNU LUA DUPA URECHE ASA ZISELE PASTILE NATURISTE SAU VITAMINE FA PUNCTIA SI VEI PRIMIO TRATAMENTU ESTE PROGRAM NATIONAL GRATUITNOROC ITI DORESCSI CURAJ CA ASTFEL VEI AVEA PROBLEME FF MARI.
0
14-12-2009, ora 10:33
elena popa
Nu este medic/terapeut
elena popa
sotul a fost depistat cu hepatita b.cred ca de la stomatologie.eu lucrez in comert.imi voi face si eu testul sa vad care este treaba.intrebarea care ma chinuie :daca sunt contaminata prezint un pericol sa lucrez in comert?
0
11-12-2010, ora 14:05
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Buna ziua, am o mare problema cu hepatita B pe care am descoperit-o acum cateva luni de zile si mi-am facut urmatoarele analize care au iesit : [ 15. 06. 2010 si 06.07.2010 ]

Ag HBs - pozitiv,
Anti HBs - Negativ ; Anti HBs [ cantitativ ] 2 UI/L [ 10 valoarea de referinta ]
Ag HBe - Negativ [ 0, 347 ] - [ Negativ 1 si Pozitiv 1 ]
Anti HBe - Pozitiv [ 0, 02 ] - [ Negativ 1 si Pozitiv 1 ]
Ac Anti HBc - Pozitiv [ 13, 87 ] - [ Negativ 1 si Pozitiv 1 ]. aici estr o valoare destul de mare ceea ce indica dk e o infectie recenta sau veche dar nu stiu sigur dk asa este.
Ag HD - Negativ - [ 0, 90 ]
Ac Anti HD - Negativ - [ 0, 90 ]
HCV - Negativ
TGO - 34
TGP - 64 [ Aici e o valoare destul de mare si ma ingrijoreaza asta foarte mult, va rog sa ma lamuriti ]
ADN VHB [ cantitativ ] - 10663 UI / ml. Este o valoare destul de mare si asta ma ingrijoareaza cel mai mult in momentul de fata si nu stiu dk trebuie sa fac tratament sau nu, va rog sa ma lamuriti si pe mine.

Am fost si la doctor de boli infectioase la Matei Bals si mi-a zis ca as fii purtattor sanatos de Hepatita B si ca nu ar fii prea mari probleme dar pe mine tot ma ingrijoreaza asta foarte mult pt ca am viremia destul de mare adika 10663 UI / ml si TGP = 34 ceea ce este foarte mult consider si imi este teama sa nu fac ceva la ficat si trebuie sa tin regim alimentar, fara alcool, tutun, sare etc.D-l dr. mi-a zis ca am trecut prin boala si ca voi trece cu bine asa spera dar nu pot sta linistit in privinta asta si ma gandesc sa nu am de suferit toata viata de pe urma ei !!!!! Ce sfaturi imi dati cu privire la aceasta boala grava ???? Ce trebuie sa fac pe viitor ????? Astept raspuns. Multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiu: terapia antivirală care elimină complet virusul hepatic B
  • Hepatita B, combătută de o nouă imunoterapie „extrem de eficientă”
  •