hepatita B cronica

16-12-2009
astrisade
Nu este medic/terapeut
astrisade
Buna, va rog sa-mi raspundeti si mie daca se poate, de mai bn de 6 luni am aflat ca am am transaminazele mari, ultimul examen facut acum o sapt arata cam asa: TGP471, TGO250, Gama GT 51, am facut si testul hepatitei B si e cam asa:HBsAg-negativ, HBeAg-nagativ, HBeAb-negativ, HBsAb-pozitiv, HBcAb- dubiu, HBcAb-nagativ, umblu de la un hepatolog la altul si nu imi dau nici un tratament caci mi-au zis ca nu reiese exact daca am hepatita B cronica.Sunt disperata, ultimele analize le-am facut acu 3 zile si astept rezultatele la HBV DNA.Se poate trata de o hepatita B cronica si ce tratament ar trebui urmat in acest caz?Am facut si ecografia hepatica din care nu a reiesit absolut nimc, era totul in ordine.Va rog mult de tot ajutati-ma sa inteleg si eu ceva.Va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
08-09-2010, ora 22:48
john_ionescu2005
Nu este medic/terapeut
john_ionescu2005
Am fost depistat cu hepatita b.Rezultatele la analize sint;Ag hbs pozitiv;anti hbs2;anti hbc pozitiv;ag hbe negativ;anti hbe pozitiv, si viremia 4100 copii.As vrea sa stiu daca in baza acestor rezultate imi puteti spune am hepatita cronica. Va multumesc.
0
27-10-2010, ora 18:30
marinela_feraru@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
marinela_feraru@yahoo.com
Buna ziua. Am si eu o rugaminte la dumneavoastra, daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns.Mi-am facut analizele la sange si mi-a iestit la analize la hepatita: AgHBs Negativ , Anti-HBc Pozitiv , Anti-HBs cultivat Negativ, Hepatita C Elisa IgG Negativ , VIH Elisa Ig Negativ, TORCH: Lues Elisa IgG Negativ.Va rog din suflet daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns pt a afla ce am.Va multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.