hepatita B

16-03-2010
Lilush
Nu este medic/terapeut
Lilush
buna seara. acum 3 saptamani, colegului meu de apartament i s'a umflat maseaua..a luat diferite pastile..s-a ajuns la febra..dentist..alte pastile..si internare. a fost diagnosticat cu hepatita B. el lucreaza intr'un restaurant destul de mare asa ca astazi au fost nevoiti sa isi faca tot colegii lui testul. si fratelui meu, care lucreaza cu el, i'a iesit pozitiv. el nu are niciun fel de simptome.. la inceput cam am venit aici, in Cipru, am stat in aceeasi camera cu fratele meu..daca cei doi au fost diagnosticati cu hepatita B..ar trebui sa imi fac si eu griji? mai avem si o a4a persoana care locuieste cu noi, lucreaza cu ei. si i-a iesit testul negativ. poate sa ma lamureasca cineva? va rog..multumesc
1 comentarii
0
06-04-2010, ora 16:30
petronela-sonia
Nu este medic/terapeut
petronela-sonia
Din cite am citit si auzit despre aceasta boala, se ia numai prin singe. Cititi despre ea pe internet, sunt destule postari. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici