hemoroid sau altceva?

25-03-2010
mariejeanne
Nu este medic/terapeut
mariejeanne
Buna ziua!
Am o problema de ceva vreme, si anume: in zona anusului (cam la 2cm) am un nodul care se inflameaza si ma doare tare mai ales in perioada menstruatiei. Mentionez ca acest nodul este foarte tare la atingere. Am urmat un tratament cu hemorzon (supozitoare si crema) si proctoglyvenol (sup. si crema), dar n-au niciun efect. E posibil sa fie o coagulare a sangelui? Poate fi o problema aparuta in urma nasterii, dupa ce m-a cusut? (eu de atunci am simtit ca m-a cusut prea strans sau prea mult, nu stiu daca m-ati inteles, si aveam dureri in acea zona);am nascut acum 4 ani, dar nodulul a aparut aprox. acum 2 ani, insa eu am dureri in acea zona inca de la nastere. Sper ca m-am facut inteleasa. Astept un raspuns.
Multumesc si o zi buna!
2 comentarii
0
26-03-2010, ora 18:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ar trebui sa te vada un chirurg.ai varice la picioare ? Te-ai uitat cu o oglinda, ce culoare are ? A sangerat vreodata ?
0
26-03-2010, ora 23:05
mariejeanne
Nu este medic/terapeut
mariejeanne
Nu am varice, insa am multe vase sparte; m-am uitat cu oglinda, nu e vanat, doar putin rosu. am sangerat foarte putin o singura data inainte de a mi se forma acest nodul si asta din cauza constipatiei; probabil o fisura anala; dar de atunci nu am mai sangerat.
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  • Hemoroizii se pot vindeca spontan (fără tratament)?
  • Sunt cremele pentru hemoroizi eficiente?
  •