hemoragie menstruala prelungita

27-01-2009
gabitzal1958
Nu este medic/terapeut
gabitzal1958
hemoragie menstruala prelungita, fara dismenoree, cu cheaguri, controlul ginecologic primar ar releva polipi endometriali... doresc detalii despre aceasta afectiune...urgent!!!!! multumesc (mentionez ca nu ma alu in Ro in acest moment ci in Qatar si doresc sa stiu cum se poate evalua afectiunea mea in cel mai bun si rapid mod).

gabriela.
3 comentarii
0
23-12-2009, ora 13:12
nubyt
Nu este medic/terapeut
nubyt
am si eu o mica problema!o prietena mi-a spus ca in urma cu ceva timp a avut o hemoragie menstruala si a trebuit sa mearga la maternitate pentru ai oprii hemoragia!mi-a spus ca a fost si ca a curatato ginecologul cu ceva pe nume lopatik sau ceva de genu care era cat de cat groasa si atunci a dezvirginato ea fiind virgina!e posibil asa ceva?doctorul stiind k e virgina nu putea folosii ceva care sa nu o poata dizvirgina?ea e si mare de ani deaceia nu cred ca mai era virgina are 20 de ani acum!asi dorii un raspuns daca se poate vasi multumii enorm!
0
23-02-2010, ora 16:55
nubyt
Nu este medic/terapeut
nubyt
As dorii sa imi raspundeti la aceasta intrebare, k la prima nu mi sa dat nici un raspuns, ink o data intreb, (Se poate ajunge la hemoragie menstruala la o virgina, dak da din ce cauza, din cate stiu eu la virgine nu e posibila o hemoragie)acum astept un raspuns, va rog mult!!!Va multumesc!
0
24-02-2010, ora 23:30
danuta_ta_alx
Nu este medic/terapeut
danuta_ta_alx
mesaj pt gabita|1958: stiu ca asteptati un raspuns de la un medic trebiue sa va spun un caz asemanator cu al dumneavoasra. mama cumnatei mele are cancer (tumora in faza maligna), si a depistat asta foarte tarziu, dar a inceput asa cu cateva luni bune in urma poate chiar un an si avea de atunci hemoragie, dar acrezut ca asa e cand intra in menopauza si nu a consultat un medic ginecolog decat acum cand a inceput sa se simta foarte rau. hemoragia a avansat f mult si nu mai stia ce sa faca pt ca incepuse sa ii miroase f urat aceasta hemoragie. inainte sa se duca la doctor vreau sa spun ca se speriase f tare pt ca pierdea f mult sange si sa dus in final la ginecologie si a curatato dar hemoragia tot nu sa oprit, era mai rau si din ce in ce mai urat mirositoare.sa internat si i sau facut analize si sa depistat o tumora la uter sau ceva de genu, deja avansata in faza maligna ceea ce inseamna cancer.asa ca sfatul meu ara fii sa va faceti analizele complete si tot ce se poate face pt a vedea ce este de facut, nu mai asteptati pt ca se poate avansa si fara sa va dati seama puteti ajunge la o faza din aceasta. in cazul mamei cumnatei mele se asteapta acum sa vedem daca se mai poate face ceva dar e constienta ca ca operatie nu se mai poate face in stadiul asta asa de avansat ci doar un tratament pt a mai prelungi viata.imi pare f rau de ea pt ca are doar 50 de ani si a devenit bunica de 2 ani, spera sa-si mai vada nepoata inca pe atat macar. asta e. ma rog la Dumnezeu sa nu se intample. va multumesc daca luati in considerare problema noastra si sfatul meu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.