hemodializa

01-08-2014
hasan
Nu este medic/terapeut
hasan
i-mi puteti spune va rog inainte de fiecare sedinta de dializa trebuie sa se faca analiza sangelui? sau la cat timp se face analiza sangelui?
2 comentarii
0
11-08-2014, ora 22:33
hasan
Nu este medic/terapeut
hasan
mama mea a inceput sa faca dializa din iunie, i-au pus un cateter la picior [la turnu severin} a tinut-o doctorita modalca 3 luni cu el care am inteles ca trebuia tinut maxin 3 saptamani pana a venit prietenul ei doctorul Rosu de la spitalul judetean timisoara sa o opereze sa-i puna fistula pe care i-a pus-o pe 12 iulie la timisoara iar pe data de 17 iulie am internato la spitalul judetean turnu severin la doctorita modalca, fiind vineria cu septicemie si infestata cu stafilococul auriu pana luni a tinut-o pe cu algocalmin foila pe data de 8 august a transferato la ati iar azi am inmormantat-o, asa ca sa ne fereasca dumnezeu sa ne imbolnavim in timpul de azi in spitalele din romania.
0
12-08-2014, ora 18:08
nicud
Nu este medic/terapeut
nicud
Daaaa, sunt nenumarate cazuri de acest gen.
Nimeni nu îţi spune cât timp se ţine un cateter, ce este o fistulă.
Un cateter se poate folosi până când o fistulă este dezvoltată. Durata de dezvoltare a unei fistule ajunge, în unele cazuri, până la 3 luni.
Eu fac dializă de 12 ani, şi mă lupt cu acest sistem defect, care a infectat şi zona privată.
Condoleanţe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: