hematom subdural subacut emisferic INR (în medie 15-20 HU)

19-08-2015
Mihai 900
Nu este medic/terapeut
Mihai 900
Mihai, 75 ani acum 6 luni m-a durut piciorul drept.Medicul de familie, m-a trimis la neurologie, medicu primar neurolog m-a trimis sa fac ' tomografie computerizată'mentionez ca durea de la piciorul drept dispăruse complect. Concluzii:Aspect evocator pentru hematom subdural emisferic stâng vechi (fronto-parieto-occipial )cu zone de resangerare recentă sui efect de masă asupra structurilor liniei mediane aproximativ 8mm. Medicul neurolog a sunat un coleg medic neurochirurg, în mai puţin de 1 ora m-a primit în cabinetu dr.s-a uitat la pozele tomograf, concluzia:trebuie sa opereze la cap, me-a spus riscurile toate grave inclusiv dispar în stele având varstra înaintată 75ani. şi sa semneze cineva din familie.Deatunci a trecut aproape 3luni! Eu mă simt bine nu am dureri de cap, sau alte probleme. Ştiu ca dacă am dureri trebue sa ajung urgent la spital.Mentonez ca pana acum nu am fost internat în spital.
3 comentarii
0
20-08-2015, ora 10:17
Mihai 900
Nu este medic/terapeut
Mihai 900
Este scris greşit INR. HEMATON SUBDURAL SUBACUT EMISFER LCR(în medie 15-20 HU)
0
22-08-2015, ora 15:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu ai spus ce vrei sa stii, probabil o parere la situatia data...Deci interventia nu s-a mai facut..daca te simti bine si nu sunt probleme neurologice, e bine, dar totusi sfatul meu ca acum, dupa 3 luni, sa faci din nou o vizita la neurolog, eventual sa repeti CT...Apoi te rugam sa scrii din nou rezultatul aici...Numai bine!
0
27-07-2016, ora 21:00
Mihai 621
Nu este medic/terapeut
Mihai 621
Am făcut 5 investigați tomograf, de anul trecut.
Ultimul tomograf l - am făcut pe data de 18 07 2016
Rezultat:Fără leziuni heterodense la nivel cerebrar;
Sistem ventricular simetric, normal dimensonat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: