hematom

11-08-2014
mpara
Nu este medic/terapeut
mpara
Mama mea a cazut peste o ladita si s-a lovit la glezna.nu a fost rana deschisa decat foarte superficial. in shimb s-a produs o umflatura sub piele in doar 10 secunde cat oul de gaina, posibil hematom prin ruperea unui vas.Nu a durut-o piciorul deloc.am pus comprese cu rivanol.Ce sa facem, va rog mult un sfat pentru ca nu vrea la medic, are 82 de ani.va rog un sfat! VA MULTUMESC!
4 comentarii
0
12-08-2014, ora 01:44
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
La varsta ei aceasta cazatura nu trebuie lasata asa ca se vindeca singura, mai bine o convingeti sa faca un control sa se asigure ca este bine.
0
12-08-2014, ora 09:01
Popa Alexandru
Nu este medic/terapeut
Popa Alexandru
Va trebui sa o duceti macar la Doctorul de familie, sa vada umflatura el va stii in mare parte unde sa va trimita sau daca trebui, dar chiar si la 82 anii nu trebuie sa lasam problemele asa ! Faceti tot posibilul sa o duceti la un medic
0
27-08-2014, ora 22:42
pacient30
Nu este medic/terapeut
pacient30
pentru domnul doctor popa sunt o persoana care sufera de o infectie cronica un bts si am fost la n doctori am luat n tratamente si tot nu scap de miros si mancarimi ce sa fac?exista vreun sanatoriu pentru astfel de cazuri?
0
09-01-2015, ora 20:47
Popa Alexandru
Nu este medic/terapeut
Popa Alexandru
Buna Seara ! Ma gandesc ca aveti candida din moment ce aveti mancarimi, am sa va trimit un mesaj privat cu niste instructiuni care va pot scapa de aceasta boala banala care este pe termen lung ! O seara placuta

Dr.Popa Alexandru Dorel
Victor Babes Timisoara
0731912372
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: