hemangioame hepatice

04-11-2012
nico76eta
Nu este medic/terapeut
nico76eta
In urma unui ecograf mi s-a spus ca am urmatoarele:ecostructura-hepatica neomogena, ecogenitate medie, prezinta trei noduli hiperecogeni infra-centrimetrici, localizati in segmentul 7 LDH sugestiv pentru hemangioame hepatice.Lob stg 67mm, lob caudat 32mm, lob dr. 139mm.Va rog frumos sa imi spuneti si mie ce am de facut ca m-am dus la medicul de fam si mi s-a spus ca nu e nimic sa stau linistita.va multumesc.
5 comentarii
0
04-11-2012, ora 12:07
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
si ce motive ai sa crezi ca se inseala ? te simti rau ? ai niste analize de sange foarte modificate ?
0
04-11-2012, ora 18:26
nico76eta
Nu este medic/terapeut
nico76eta
da nu pot dormi si am dureri, iar analizele m-au programat tocmai in decembrie
0
04-11-2012, ora 21:30
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
din pacate esti in fata unei probleme care nu se poate rezolva decat pe urma unuia sau mai multe consulturi medicale. medicului de familie i-ai zis ca tot te simti rau ?
0
05-11-2012, ora 22:18
nico76eta
Nu este medic/terapeut
nico76eta
da dar zice ca asta e sa asteptam sa fac analizele dar pana atunci eu ce fac ca nu stiu e bine sa stau asa daca sunteti doctor dati-mi un sfat va rog
0
05-11-2012, ora 22:25
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
imi pare rau, dar nu am niciun sfat care sa tina loc de consult medical. daca totusi nu te supara nimic, ce motive ai sa nu il crezi pe medicul cu care ai vorbit si sa ramai ingrijorata ?

singurul sfat util pe care ti-l poate da cineva este sa gasesti un medic cu care sa te intelegi bine si in care sa ai incredere.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: