help pls! bubite rosii pe capul penisului, nu pe piele, pe cap!

144 comentarii 1 2 ..... 4 5
0
25-02-2012, ora 16:32
fotbalfotbal
Nu este medic/terapeut
fotbalfotbal
Eu nu le mai suport. Am incercat clotrimazol si cantesten dar fara folos. CE SA FAC? Le am de 3 luni si nu dispar. (doar se estompeaza). Ca sa iau? CU se ca ma dau?
Folosesc aceeasi marca de prezervativ de 14 ani si abia acum au aparut. Refuz sa cred ca este o iritatie de la prezervativ. Prietena mea a avut o iritiatie si dupa ce am facut sex neprotejat cu ea, atunci au aparut. Intre timp ea s-a tratat dar eu am ramas cu bubele.

Am pus si 2 poze la adresa de mai jos.

https://sites.google.com/site/problempenisproblem/
0
15-03-2012, ora 17:33
dorelas66
Nu este medic/terapeut
dorelas66
va rog sa ma ajutati de cateva zile bune am o mancarime pe pielea de la capul penisului si ma ustura cand ma scarpin
0
15-04-2012, ora 20:41
Aliiin
Nu este medic/terapeut
Aliiin
Buna seara. Am 17 ani si in urma cu 2-3 zile am avut un contact sexual cu iubita mea. Dupa 2 zile mi-au aparut pe capul penisului niste bubite multe, mici si rosii..nu ma ustura, nu ma doare si prezinta o foarte minora mancarime. Ea a mai avut contact sexual cam cu o luna in urma, sunt al-III-ea al ei cu care a avut contact sexual si este primul meu contact sexual, deci eram virgin. Contactul sexual a fost neprotejat, insa i-am oferit sa-si introduca un ovul ca metoda contraceptiva. De la contactul sexual pana in momentul in care am observat ca am asa ceva nu m-am spalat, si de fiecare data inainte sa ma fi dus la ea imi spalam capul penisului cu gandul ca o voi face cu ea, dar nu cu o temperatura a apei potrivita cu corpul uman..ci foarte rece..sau foarte calda, imi era indiferent..numai sa ma spal. Ea a mai avut candida si inca ceva care cuprindea usturimi la urinat, insa mi-a spus ca sa tratat si numai are absolut nimic, ca si-a facut analizele si multe altele. Sunt ingrijorat si as vrea sa stiu ce pot sa fac in legatura cu asta. Astept un raspuns cat se poate repede. Va multumesc!
0
30-04-2012, ora 03:09
dory191
Nu este medic/terapeut
dory191
Buna ziua,
Am o problema care ma tot pune pe ganduri...La cate un interval de o luna, sub bordura "capului" penisului, pe partea stanga si dreapta, si foarte rar pe piele in jos, imi apar niste pete foarte mici rosii, care nu imi creeaza mancarimi decat foarte rar si la intensitate redusa. Ma tot streseaza ideea ca nu stiu ce am...va puteti da cu parerea, va rog? multumesc anticipat.
0
31-05-2012, ora 23:50
spektra16
Nu este medic/terapeut
spektra16
am si eu o problema mult mai complicata...am pe cap jos langa piele niste bubite albe si cica se duce greu, nu am mancarimi usturimi sau ceva de genu.am vazut pe net niste tretamente in engleza... 1. Tea Tree Oil 2.Castor Oil 3.toothpaste (pasta de dinti, si ustura) 4.Un medicament special PPP removal. Am vazut pe net ca ceea ce am e PPP (Pearly Penile Papules) ce sa fac??? As face orice casa imi dispara!!!
0
31-05-2012, ora 23:52
spektra16
Nu este medic/terapeut
spektra16
Am citit pe net ca cica NICI NU SA AFLAT CAUZA FORMARII BUBELOR PPP!!!
0
03-07-2012, ora 11:15
jdnn
Nu este medic/terapeut
jdnn
buna ziua dumnule doctor dorin am o problema poate ma puteti ajuta cu un sfat mi-au aparut dupa un tratament cu antibiotice niste bubite mici rosii pe capul penisului dupa cateva zile bubitele au disparut insa capul penisului a ramas roz spre rosu parca ar fi putin iritat sincer nu ma ustura nu ma incomodeaza deloc dar culoarea rosie ma deranjeaza un sfat ar fi bn primit si sa-mi spuneti cam ce ar trebui sa fac pentru a rezolva problema o zi buna si astept un raspuns
0
30-07-2012, ora 21:25
indrey48
Nu este medic/terapeut
indrey48
Si eu am o problema asemanatoare de 2 zile miau aparut pete rosii pe capul penisului am doar 13 ani si habar nu am ce sa fac :|
0
14-09-2012, ora 22:30
Daniel360
Nu este medic/terapeut
Daniel360
Salut baieti. Acum cateva zile am avut primul meu contact sexual cu prezervativ ! A doua zi au inceput sa imi apara bubite mici rosii pe capul penisului care ma mananca ! Chestia asta o stiu doar eu, ce credeti ca s-a intamplat ? De la ce ? Ce sunt aceste bubite ? Am motive de ingrijorare ? Se vindeca singure in timp ? Astept raspuns cat mai urgent, Multumesc.
P.S. : Am impresia ca se inmultesc :-?
0
30-10-2012, ora 22:01
edsi1324
Nu este medic/terapeut
edsi1324
buna ziua
In urma unui contact sexual cu partenera mea, mi-au aparut pe capul penisului niste bubite rosii mici si care provocau o oarecare usturime.
nu se pune problema unei bts pentru ca suntem impreuna de 1 an de zile si nici unul dintre noi in tot acest timp nu a mai interactionat cu altcineva.schimbarea a aparut dupa ce partenera mea si-a pus sterilet de tip mirena.presupun ca poate din aceasta cauza.
usturimea si bubitele respective apar numai dupa un constact sexual.in 2 zile dispar.de aceea nu pot sustine un contact sexual decat daca imi pun prezervativ, dar si asa apar dupa.si uneori capul penisului pare crestat, ca niste zgarieturi mici de jur imprejur,.
0
26-12-2012, ora 06:37
fantanaroz
Nu este medic/terapeut
fantanaroz
Buna ziua...Am si eu si prietena mea o problema si as vrea sa ma ajutati...am intretinut un contact sexual cu prietena mea neprotejat, si de atunci au inceput sa imi apara niste bubite rosii pe capul penisului si putin mai jos care ma mananca de innebunesc...ei la fel...ne puteti recomanda un tratament va rog...Multumesc frumos.
0
06-02-2013, ora 01:08
erika250692
Nu este medic/terapeut
erika250692
Buna! Iubitul meu are o problema, de ceva vreme i-au aparut pe capul penisului niste bubite albe ca niste cosuri si dupa ce se spala par ca niste rani micute si ustura la atingere. Si am si eu o problema urina miroase parca ar fi medicamente. Va rog ajutatine cu un sfat pentru amandoi ce sa facem care ar putea fi cauza, cum am putea sa ne tratam. Asteptam raspuns. Multumesc din suflet.
0
19-03-2013, ora 02:37
MariusFrenzy
Nu este medic/terapeut
MariusFrenzy
Buna Ziua am si eu o problema... am avut zilele trecute sex 'protejat' pun cu ghilimele ca am ajut ghinionul sa se rupa prezervativul... dupa 2 zile am mers la toatele si faceam cu putin sange. dupaia a trecut... Si au inceput sa apara niste bubite nedureroare. Acum mereu apare ceva alb pe marginea penisului, si cateodata am impresia ca e urat mirositor. cateodata am si mancarimi in zona genitala. Aveti vreo idee ce ar putea fi? stiu ca trebuie sa merg la doctor, dar acum nu am posibilitatea acum. Abia sapt viitoare ajung... Multumesc
0
06-04-2013, ora 13:28
Florentina.F
Nu este medic/terapeut
Florentina.F
Buna ziua, Ultimul control ginecologic al meu a fost anul trecut dupa vara care a iesit in regula, de 2 luni incoace dupa ce intretin actul sexual cu un singur partener ii apa bubite rosi ca la iritatie, iar in ultima perioada ii trec greu in cateva zile.Eu in schimb nu am niciun efect.Actul sexual este neprotejat, nu folosim prezervativ.Cum sa procedam?Singura solutie ar fi sa mergem la un control impreuna?
0
30-07-2013, ora 14:04
Adi.
Nu este medic/terapeut
Adi.
Buna ziua, mi-au aparut si mie niste bubite pe capul penisului, pe margine, nu pe piele, se vad atunci cand decalotez. Bubitele au aceeasi culoare ca penisul cand este in stare flasca, abia ca se vad, cand penisul este in erectie bubitele au o culoare rosie mai aprinsa decat pielea. Mentionez ca nu le-am contactat in urma unui act sexual, cred ca mi-au aparut dupa ce m-am masturbat cu mana neigienic. Nu ustura, nu doare, ma deranjeaza doar ca aspect, imi este jena sa merg la medic. Cu ce ar trebui sa ma tratez ? Va multumesc aticipat.
0
18-08-2013, ora 15:39
noydoy
Nu este medic/terapeut
noydoy
buna de cava am o problema cand urinez simt o usturime in interiorul capului penisului si de vreo 2 zile mi-a aparut o pata rosie pe capul penisului si usturimea sa accentuat ce sa fac
0
20-08-2013, ora 18:24
Mario1
Nu este medic/terapeut
Mario1
Buna ziua, as avea si eu o problema am niste bubite in zona capului si pe pielea de la penis cam de 2 sapt, precizez ca
nu dor, nu ustura dar nici nu dispar, am intretinut relati sexuale cu prietena in ultima vreme, ea avand o infectie si primid
tratament cu ovule pt problema ei, eu ce ar trebui sa fac? Va multumesc
Ps nu as merge la dermatolog pt ca mi-e cam rusine sincer, daca puteti dvs sa imi dati vre-un sfat
Cu Stima
0
27-11-2013, ora 22:29
anonimus02
Nu este medic/terapeut
anonimus02
Buna tuturor, am avut si eu asa ceva si am luat Betadina 100 mg unguent de 2 ori pe zi dupa dus si in 3-4 zile a disparut.
PS: trebuie masat pana intra in piele ;)
0
30-05-2014, ora 14:21
iuli05
Nu este medic/terapeut
iuli05
Dupa ce am avut contact sexual cu o fata mi.au aparut niste bubite mici rosii au fost si mai maricele si parca albe au disparut la 2 3 zile, iar la 2 zile mi.au aparut iar am vrut sa ma duc azi la medic dar era trecut de program, sa incerc si eu acel unguent advantan?
0
30-05-2014, ora 14:34
iuli05
Nu este medic/terapeut
iuli05
Dupa ce am avut contact sexual cu o fata mi.au aparut niste bubite mici rosii au fost si mai maricele si parca albe au disparut la 2 3 zile, iar la 2 zile mi.au aparut iar am vrut sa ma duc azi la medic dar era trecut de program, sa incerc si eu acel unguent advantan?acum sunt rosii si mici si am si pe zona de piele care acopera penisul.
0
18-11-2014, ora 21:36
Stefan1923
Nu este medic/terapeut
Stefan1923
Salutare, ma numesc Stefan! am acceasi problema mentionata mai sus bubite mici rosi pe capul penisului.De cateva zile mi-am cumparat cotrimazol crema si vad ca incep sa-mi dispara! Totusi as avea o intrebare crema o pot aplica exact la locul problemei pe accele bubite(pe capul penisului ) sau trebuie aplicata pe corpul penisului ? Multumesc anticipat! Va doresc o seara buna!
0
06-02-2015, ora 18:02
serhio
Nu este medic/terapeut
serhio
Am o problema şi eu
astăzi mam trezit cu nişte bubiţe pe capul penisului(nu pe piele)mă ustura aşa slab şi partenera are ceva dureri după ce am făcut dragoste, nu am folosit prezervativ
e prima data cind îmi apare aşa ceva şi nu ştiu ce sa fac
dacă cineva mă poate ajuta voi fi recunoscător
mersi
0
01-09-2015, ora 12:18
Lucian922
Nu este medic/terapeut
Lucian922
Buna ziua! Am si eu o problema, de cateva zile am pe capul penisului niste pete mici, rosii, ca niste punctulete, nu ma ustura nu ma deranjeaza cu nimic dar nici nu vreau sa le pastrez:). Eu cred ca nu este grav...dumneavoastra ce imi recomandati?
0
25-10-2018, ora 20:53
CristianMihai
Nu este medic/terapeut
CristianMihai
Buna ziua, am si eu o problema... de cateva zile mi-au aparut niste bubite micute penis.. ele sunt cam pe la mijlocul capului penisului si sunt in jur de 10-15.. sunt micute si rosii.. nu provoaca mancarime sau incomoditate.. nu am avut niciodată contact sexual ci doar m-am masturbat.. ce as putea sa am?
Adaugă un comentariu / răspuns
144 comentarii 1 2 ..... 4 5

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •