help pls! bubite rosii pe capul penisului, nu pe piele, pe cap!

144 comentarii 1 2 345 Înainte ›
0
15-12-2010, ora 21:28
Ionut1089
Nu este medic/terapeut
Ionut1089
Salut am si eu o problema : am avut contact oral neprotejat cu o persoana mi-a aparut o mica iritatie in varful penisului [uretra] nici o durere la urinare nici un fel de scurgere doar dupa urinare furnica putin sau poate imi inchipui eu de frik am observat k am si mici punctulete rosii pe capul penisuli dar cred k la fel de frica imi inchipui eu.am fost la dermato si mi-a spus k nu pare nimic grav dar totusi mi-a dat tetraciclina pastile si un preparat tot pe baza de tetraciclina cev de gen pentru aplicare pe zona iritata cineva care a avut o intamplare asemanatoare? sfaturi plz
0
16-12-2010, ora 10:51
ando_11
Nu este medic/terapeut
ando_11
domnu doctor, am folosit 3 zile advantan crema si mi-a trecut.poate sa mai fie ceva grav?va rog sa-mi raspundeti si va multumesc
0
17-12-2010, ora 16:35
vio207
Nu este medic/terapeut
vio207
Buna seara din nou... sunt papule perlate...multumesc
0
26-12-2010, ora 17:42
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ando_11:
Nu este grav, insa... atentie pe viitor!!
0
01-01-2011, ora 20:10
sergiu17
Nu este medic/terapeut
sergiu17
dl doctor, este nevoie de reteta pentru Advantan ?sau se poate cumpara direct din farmacii ?
multumesc anticipat !
0
07-01-2011, ora 12:13
adriandinvalcea
Nu este medic/terapeut
adriandinvalcea
bunaziua dl doctor... de ieri dimineata miau aparut niste bubite rosi pe capul penisului. nu ma mananca, nu am avut niki un contact sexual... chiar nu stiu de la ce au aparut:| e posibila o iritatie :| ?sau e ceva mai delicat si trebuie ceva aplicat? multumesc:)
0
08-01-2011, ora 18:10
adriandinvalcea
Nu este medic/terapeut
adriandinvalcea
http://www.photobase.ro/images/s6304428.jpg -Aici este o poza... sper sa ma ajutati.. Am splat in fiecare zi cu apa si sapun si nimik :( Astept raspuns:( Multumesc
0
18-01-2011, ora 13:53
miky_11
Nu este medic/terapeut
miky_11
sal la toti! am si eu o intrebare pt dm midorin42, am o problema pe capul penisului, tot asa imi apar ceva bubite mici si rosii, putine dar foarte enervante, si pe langa asta mai am si sub cap in partea stanga mai multe si in partea dreapta mai putine, ceva chestii mici si albe de multa vreme, 2-3 luni. sunt disperat deja, am fost la dermatolog, ma dat cu ceva solutii ce ingheata(foloseste si pt nigei), ceva creme, prietena mea iar la ginecolog vreo 3 controale, ea nu are nimik, nu mai stiu ce sa fac sa scap de astea, mas duce oriunde sa ma vada cineva, la dermatolog deja am incercat tot, eu sunt din mm, orice ajutor puteti sa imi spuneti ce sa fac vas fi foarte recunoscator. multumesc mult
0
21-01-2011, ora 10:53
alex.das
Nu este medic/terapeut
alex.das
buna ziua. am observat de 3-4 zile ca am un fel de brobonite pe capul penisului.preputul este rosu parca ar fi iritat. si am o usoara mancarime.1-2 pe zi.mi au trecut dupa 3 zile si am avut contact sexual cu prietena mea tot neprotejat si iar mi au aparut.acum ma ustura preputul si se cojeste.mentionez k stam f bn la capitolul igiena.

mentionez ca in urma cu 1 saptamani prietena mea mi-a spus k are o senzatie de usturime cand urineaza si numai stiu exact ce mi-a spus dar din cate am citit pare a avea candida.(pana acum nu a vrut sa mearga la medic pentru ca ii este rusine..insa am convins-o si saptamana asta facem programarea) daca ar avea candida..asta as putea avea si eu ? imi puteti spune un tratament pana ajung la medic ? sau ce as avea ?

va sunt recunoscator daca imi puteti raspunde
multumesc mult
0
14-02-2011, ora 22:29
Dinu
Nu este medic/terapeut
Dinu
salut ma puteti ajuma mie miau aparut niste bescuti pe penis am 16 ani si nu am avut nici o relati sexuala nici odata bescutile sunt ca niste cosuri ma puteti ajuta ce am
0
15-02-2011, ora 13:55
Dinu
Nu este medic/terapeut
Dinu
miau aparut niste bescuti pe penis am 16 ani si nu am avut nici o relati sexuala nici odata bescutile sunt ca niste cosuri ma puteti ajuta ce am
imi spuneti ce sa fac cosurile sunt mici si penisul nu ma maninca nu ma deranzeaza doar bescutile ma deranzeaza
0
21-03-2011, ora 14:19
Aurelian87
Nu este medic/terapeut
Aurelian87
Salut si scuze pt deranj;am intampinat si eu o problema:dupa ce am facut sex cu prietena mea(neprotejat) la interval de o zi mi-au aparut pe capul peninsului niste bubite mici, rosii si o senzatie de mancarime, am anuntat-o pe prietena mea si mi-a zis ca ea nu are nici o problema in acest sens, dar ea lua niste antibiotice(augmentin+omeprazol) si a fost la un control si i-au spus ca a facut o alergie sau ceva de genu si i-a zis medicului si despre situatia mea si a zis sa stau linistit ca trece de la sine, desi dupa 2 zile mie a inceput sa se decojeasca putin pielea din jurul capului peninsului si am momente cand ma mananca.Am aplicat un unguent de galbenele, este bine sau trebuie sa ajung si eu la un control?!Astept un raspuns daca se poate.Va multumesc
0
24-03-2011, ora 17:03
dorin902
Nu este medic/terapeut
dorin902
buna ziua!am o problema de ceva timp de aproape doua saptamani m-am trezit intr-o dimineata cu o buba rosie pe penis asa pe la jumatate penisului de forma unui cos mai mare de culoare rosu inchis la atingere sinteam un fel de usturime, dupa doua zile pe cand faceam baie am observat ca aceasta bubita sa spart si a iesit ceva ca si cum ar fi puroi ceva de culoare galbui, dupa pot sa zic c nu ma mai doare sau ma ustura nimic doar ca am un fel de umflatura care nu mai trece.Aceasta buba mi-a iesit dupa doua zile dupa ce am intretinut relatii sexuale cu partenera fara prezervativ.Nu stiu ce sa mai fak.Cine stie ce ar putea fi va rog sa ma ajute!
0
06-04-2011, ora 06:28
AndreiPope
Nu este medic/terapeut
AndreiPope
Buna ziua domnule doctor. Am si eu o intrebare. Sunt in varsta de 14 ani si pana acum nu am avut nici un contact sexual. Sunt foarte ingrijit dar nu stiu de unde mi'au aparut niste inflamatii sau bubite pe capul penisului iar preputul ma mananca ! Spunetimi Ce trebuie sa fac ?! Multumesc :"
0
11-05-2011, ora 12:13
alexandru1988
Nu este medic/terapeut
alexandru1988
Buna va rog sa ma ajutati si pe mine cand fac sex imi apar multe bubite mici rosii pe capul penisului si capul penisului se inroseste cam tare iar dupa actul sexual dupa ceva timp dispar imi apar doar atunci cand fac sex si se inroseste capul penisului va rog sa ma ajutati.e ceva grav?
0
13-06-2011, ora 02:27
Toxyc
Nu este medic/terapeut
Toxyc
Am 15 ani.. deci am niste bubite rosi pe capu penisului s-au inmultit au inceput sa ma manance... cred ca o fi din cauza ca m-am sters cu prosospul pe capu penislui si sa fie o iritatie de moment ca au trecut 3 zile j nu vad nici o diferentza. ce sa fac astept raspuns urgent -*


(*modificat de admin)
0
14-06-2011, ora 01:07
Toxyc
Nu este medic/terapeut
Toxyc
am gasit leacul perfect ceaiul de musetel... va mananca s-au inmultit pot aparea de la prosop, chiloti, antibiotice se trateaza cu ceai de musetel bagai penisul belit intr-o cana cel ma bun medicament am incercat pentru mai multe detali cum sa reactioanti ca-sa nu se agraveze la ceai -*



(*modificat de admin)
0
19-07-2011, ora 19:40
chrys17x
Nu este medic/terapeut
chrys17x
buna ziua..am varsta de 17 anii si de 3 luni pe capul penisului mia aparut niste bubite rosi si mie frik sa ma duc la spital...uni miau zis k poate sa fie de la prezervativu cu striati sau o iritatie:D..ce sa fac?




http://www.google.com/search?q=mi-au+aparut+niste+bubite+rosi+pe+penishl=robiw=1016bih=589site=webhpprmd=ivnsfdsource=lnmstbm=ischei=XbAlTrL-AsaCOujk2agKsa=Xoi=mode_linkct=modecd=2ved=0CA8Q_AUoAQ#hl=rosite=webhptbm=ischsa=1q=bubite+pe+capul+pulioq=bubite+pe+capul+puliaq=faqi=aql=gs_sm=egs_upl=12050l23144l0l23567l28l28l4l16l15l0l215l1359l0.6.2l8bav=on.2, or.r_gc.r_pw.fp=b19063775ad3ccc3biw=1016bih=589







arata cam asa dar nu asa de multe am vreo 5 6 bubite rosi
0
26-08-2011, ora 20:12
alexyuu
Nu este medic/terapeut
alexyuu
buna ziua domnule doctor. am o problema tot cu niste bubite rosii. acum 3 saptamani in urma am avut contact sexual protejat cu o persoana necunoscuta.dupa aproape o saptamana au inceput sa-mi apara pe gland si pe preputiu niste bubite rosii cu diametrul de 2-3 mm care sunt pline cu un fel de lichid.bubitele astea nu ma incomodeaza deloc doar ca sunt inestetice..mentionez ca contactul sexual a fost protejat...am incercat dermovate unguent vreo 3 zile da nu am vazut nici un efect.bubitele astea dispar in aproximativ o saptama dar apar altele in locul lor...va rog dati-mi un sfat ca incep sa-mi fac griji.
0
08-09-2011, ora 16:36
daydayday
Nu este medic/terapeut
daydayday
Buna ziua...cam acceasi problema ca a lui adriandinvalcea am si eu...numai k eu am mai dat cu fluocinolon si au mai trecut dar cand penisul este in erectie reapar iar...cateva poze...plus ca mia aparut si o pata rosie pe penis...

http://img508.imageshack.us/img508/4485/07092011002.jpg
http://img842.imageshack.us/img842/4908/07092011001.jpg
0
09-09-2011, ora 16:17
alin176
Nu este medic/terapeut
alin176
buna, am si eu o problema asemanatoare ca a celorlalti, am avut contact sexual neprotejat, a2a zi mi au aparut niste bubite rosii pe capul penisului si senzatie de mancarime, am aplicat advantan timp de vreo 4zile si parea sa fie mai bine si n am mai folosit advantan crezant ca am rezolvat problema, dupa doua zile bubitele revin, par sa se usuce si tot odata revine si senzatia de mancarime, azi e cam tarziu sa merg la urolog si de aceeas cer parerea dumneavoastra, poate sa fie ceva grav, ma ingrijorez deja, multumesc anticipat.
0
14-09-2011, ora 11:34
daydayday
Nu este medic/terapeut
daydayday
mai este activ topicul acesta sau nu...mai raspunde cineva la problemele noastre?
0
17-09-2011, ora 22:57
libr@
Nu este medic/terapeut
libr@
Buna seara, domnule doctor.
Am si eu o intrebare in legatura cu problema unui fost prieten si anume: noi am facut sex neprotejat de 3-4 ori fara probleme, simptome etc iar dupa ultimul act sexual mi-a spus ca i-a aparut pe gland "o chestie care pare a iritatie, dar nu e".
Eu nu prezint simptome de candidoza si stiu ca in cazul candidozei ar fi trebuit sa il manance si sa il usture atunci cand urineaza.Mentionez ca el a avut acum ceva ani candidoza pe care a tratat-o.
Deasemenea pata respectiva inca nu i-a disparut dupa aproximativ o saptamana de la contact.
Din ce m-am mai informat eu, ar fi o consecinta a frecarii mecanice sau o petesie in urma incercarii de a opri ejacularea.Ultima oara cand am facut sex, intradevar a incercat sa opreasca ejacularea insa nu stiu exact cat de mult a fortat el zona.
As dori sa stiu dupa cat timp dispar aceste petesii sau daca sunt alte cauze(iritatii datorita vestimentatiei sau gel de dus etc) pentru aparitia acestei 'bube rosii' care 'seamana a inflamatie, dar nu e'.
O alta intrebare ar fi legata de candidoza:daca intradevar am si inca nu s-a manifestat, la cat timp dupa actul sexual ar trebui sa apara simptomele de prurit si usturime?
Va multumesc si sper sa primesc raspuns cat mai curand.O seara placuta!
0
02-10-2011, ora 17:26
aerox
Nu este medic/terapeut
aerox
buna am 19, si miau aparut niste bubite negre prima data ca niste cosuri leam stors de acolo si dupa un timp au aparut iar acum sunt rosii si recunosc nu prea sunt cu igiena la zii aici, care e cauza nu ma dor sau ustura si nu au iesit din cauza unei relatii sexuale
0
06-10-2011, ora 21:42
gueswho
Nu este medic/terapeut
gueswho
Domnule doctor..in loc de travocort, mi s-a dat travogen la farmacie.. este vre-o diferenta??.
0
08-10-2011, ora 10:30
jee
Nu este medic/terapeut
jee
buna ziua domnule doctor acum doua zile mi-au aparut neste brobonele pe capul penisului si pe pielea de acopera capul penisului am mancarimi si rare ori usturimi nu am mai avut niciodata asa ceva tin sa precizez ca am facut dragoste cu sotia mea neprotejat si dintro data nea aparut la amandoi iei pe labii parca ar arata ca o iritatie va rog frumost sa ne ajutati un raspuns ceva. Va multumesc
0
30-10-2011, ora 13:31
iosifnela00
Nu este medic/terapeut
iosifnela00
buna ziua am si eu o problema care eu sper sa nu fie grava de vreo 2-3 zile mi-au iesit bubite mici si rosi in capul penisului si nu stiu ce sa fac si din ce cauza au iesit eu momentan sunt in franta si nu am cum sa apelez la un dermatolog imi puteti spune va rog ce sa fac sau ce este de facut ?
va multumesc
0
04-12-2011, ora 02:17
dorel191
Nu este medic/terapeut
dorel191
buna seara domnu doctor, am o problema dupa fiecare contact sexoal cu prietena mea pe capu penisului imi apare ca un fel de bubite rosii dar am o iritatie, o roseala pe pielea ce acopera capul penisului.din ce cauza tin sa precizez ca am folosit advantan crema.m-am dat 3 zile o data pe zi fara contact sexoal!!
0
30-01-2012, ora 14:22
PaulZalau
Nu este medic/terapeut
PaulZalau
Buna ziua domnule doctor, am si eu o problema, de ieri dimineata mi-au aparut pe capul penisului niste bubite rosii sau poate chiar pete rosii nu-mi dau seama exact ce sunt, am avut vineri un contact sexual si nu avut nimic pe urmatoarea zi iar sambata am avut din nou si duminca dimineata mi-au aparut acele bubite rosii dar tin sa va anunt ca vineri am folosit o anumita firma de prezervative si nu am avut nimic iar sambata am folosit o alta firma si pe duminica le-am avut deja! Nu am probleme la urinare sau alte complicatii dar parca un pic incep sa ma manance dar nu foarte tare, m-ati putea ajuta si pe mine va rog frumos?
MULTUMESC!
0
06-02-2012, ora 14:58
george89
Nu este medic/terapeut
george89
Bună ziua, am si eu o problemă de cateva zile mi-a aparut si mie niste bubitze pe capul penisului si vad ca acum mi-a aparut si pe testicule si la inchietura piciorului..ce ar putea fii?ce tratament as putea lua?
Adaugă un comentariu / răspuns
144 comentarii 1 2 345 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •