help pls! bubite rosii pe capul penisului, nu pe piele, pe cap!

144 comentarii 1 2 34 5 Înainte ›
0
17-09-2010, ora 20:34
luci444
Nu este medic/terapeut
luci444
Buna am si eu problema, am facut baie in vana unui prieten cu pritena si am facut sex dupa o zi mia iesit niste bubite rosi iar pe pielea ce acopere capu penisului sunt niste besicute am mincarimi si a inceput sa mi se ia un strat subtire d piele astept raspuns va rog mult
0
18-09-2010, ora 18:02
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil sa fi facut o candidoza.
0
19-09-2010, ora 13:06
adrianvalcea
Nu este medic/terapeut
adrianvalcea
Bunaziua domnule doctor. Am Niste Bubitze foarte mici, sub dunca de la capul penisului:) sunt aproape invizibile, le simt doar dak dau cu mana! nu ma mancanca nu ma incomodeaza dar sunt curios dak este ceva grav :| Multumesc
0
19-09-2010, ora 13:07
adrianvalcea
Nu este medic/terapeut
adrianvalcea
Bunaziua domnule doctor. Am Niste Bubitze foarte mici, sub dunga de la capul penisului:) sunt aproape invizibile, le simt doar dak dau cu mana! nu ma mancanca nu ma incomodeaza dar sunt curios Multumesc. Si nu Am Avut Niki Un Contact Sexual!
0
20-09-2010, ora 19:31
alexandreu11
Nu este medic/terapeut
alexandreu11
buna ziua domnule doctor as avea si eu o ontrebare miau aparut niste bubite rosii pe capul penisului dupa un act sexual am fost la farmacie am discutat cu doamna si mia sus sa folosesc clotrimazol exact ce am mai vazut ca se foloseste si aicea. INTREBAREA ESTE DAK IN DECURS DE 2 SAPTAMANI NU SE INTAMPLA NIMICA SA FOLOSESC Advantam
0
20-09-2010, ora 22:37
alexandreu11
Nu este medic/terapeut
alexandreu11
domnule doctor va rog sami raspundeti va rog si asi vrea sa stiu cam in cat timp poate disparea va rog mult
0
22-09-2010, ora 11:43
ionutz30
Nu este medic/terapeut
ionutz30
buna ziua ! am si eu o problema destul de delicata si va rog sa ma ajutati.dupa un contact sexual neprotejat mi-au aparut niste puncte rosii (mici) pe capul penisului fara sa fie insotite de mancarimi sau scurgeri, care au
disparut dupa cateva zile, folosind nidoflor.
reaparand dupa 3 saptamani nu doar mie dar si unui prieten care a fost tot cu acea fata.
el s-a prezentat la medicul dermatolog si dupa un consult amanuntit, l-a diagnosticat cu o dermatita de contact. i-a prescris Condyline-solutie, Locoid crema si Aerius pastile, timp de 10 zile. problema este, daca pot sa urmez si
eu aceeasi reteta. nu pot sa ma prezint la medic din motive obiective (nu intru in amanunte).
problema si mai grava este ca nu pot folosii Condyline pt ca bubite au disparut si a ramas o zona rosie, iritata.(condylin aplicandu-se cu multa grija doar pe acele bubite). cu ce as putea inlocuii acea solutie in tratarea roblemei? astept raspunsul dvs. va multumesc !
0
02-10-2010, ora 20:56
andr31.18
Nu este medic/terapeut
andr31.18
Buna ziua... As avea si eu o intrebare, nu cred ca este o problema. Mi-au aparut de vreo 2-3 luni niste bubite de maxim 3 milimetrii pe pielea ce imi acopera capul penisului, mentionez ca aceste bubite sunt vizibile doar in momentul erectiei si sunt de culoare rosie, nu confera nici un fel de neplacere ci doar estetic. Am fost de 3 ori la dermatolog, mi-a prescris un tratament pt candidoza dupa sfarsitul tratamentului m-am prezentat la acelasi dermatolog pt ca tratamentul nu a avut nici un efect (bubitele inca erau acolo) de aceasta data mi-a spus ca sapunul sau gelul de dus imi provoaca iritatii si ca ar trebui sa-l schimb cu unul mai putin dur si mi-a sugerat sa incerc Dove, asa si facut... dar nici un efect si din nou m-am prezentat la dermatolog iar de data asta mi-a spus ca este ceva normal si sa nu-mi fac griji. Mentionez ca am 18 ani si am o relatie sexuala cu partenera mea de un an de zile, atat protejat cat si neprotejat (neprotejat la inceputul relatie -maxin de 2-3 ori-)si singura relatie de acest fel de pana acum. Sper ca aceste lucruri sa va ajute sa ma informati si pe mine de situatia mea... Va multumesc anticipat atat dumneavoastra domnule doctor Midorin cat si fondatorilor acestui site... O zi buna...
0
03-10-2010, ora 10:57
andr31.18
Nu este medic/terapeut
andr31.18
Iertati-ma am gresit, nu pe pielea ce acopera capul penisului ci pe capul penisului mi-au aparut acele bubite... Multimesc anticipat.
0
03-10-2010, ora 15:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru adrianvalcea:
Probabil ca vorbiti despre papulele perlate ale penisului.
Acestea nu reprezinta o boala!
0
03-10-2010, ora 15:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru alexandreu11:
Puteteti folosi Advantan crema.
0
03-10-2010, ora 15:38
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ionutz30:
Nu o inlocuiti cu nimic!
Aplicati doar Locoid crema.
0
03-10-2010, ora 15:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru andr31.18:
Acele bubite apar datorita unei iritatii.
Puteti utiliza si dvs Locoid sau Advantan crema.
0
11-10-2010, ora 16:01
luci444
Nu este medic/terapeut
luci444
Buna am si eu problema, am facut baie in vana unui prieten cu pritena si am facut sex dupa o zi mia iesit niste bubite rosi iar pe pielea ce acopere capu penisului sunt niste besicute am mincarimi si a inceput sa mi se ia un strat subtire d piele astept raspuns va rog mult. dumneavoastra ati zis k poate fi candidoza si cum pot s o tratez ka au disparut dar iar a aparut
0
17-10-2010, ora 19:12
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca cereti dignostice pe internet, cred ca si tratamentul il puteti lua tot de acolo!
0
17-10-2010, ora 23:42
luci444
Nu este medic/terapeut
luci444
pai da dar eu vreau sa aud de la dumneavoastra k nu ma pricep prea bine la net
0
22-10-2010, ora 11:35
jbl
Nu este medic/terapeut
jbl
Buna ziua!
dupa ce am avut contact sexual mi-au aparut acele bubitze rosii pe capul penisului, care am inteles k sunt din cauza frecarii, mi-am cumparat advantan crema si am tzinut tratamentul numai 2 zile si am observat ca mi-au disparut, dupa cateva zile au reaparut, dar am o iritatie, o roseala pe pielea ce acopera capul penisului! din ce cauza? Am inceput din nou tratamentul si vreau sa-l urmez 4-5 zile, Este bine?
0
31-10-2010, ora 20:21
alexandreu11
Nu este medic/terapeut
alexandreu11
domnule doctor miau aparut niste bubite rosii dupa act sexual iar dupa ce am folosit clotrimazol 3.4 zile miau trecut nu miau aparut decat dupa vreo 2 saptamani stiti ce poate fii.va rog raspundetmi dak e ceva grav sau nu acuma am inceput de azi sa folosesc din nou clotrimazol si astept sa vad daca trece din nou va rog sami raspundeti.multumesc mult
0
02-11-2010, ora 20:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru klinaru:
Este bine.
0
02-11-2010, ora 20:41
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru alexandreu11:
Nu e grav!
0
17-11-2010, ora 10:28
alexandreu11
Nu este medic/terapeut
alexandreu11
multumesc pt onformare deci nu e grav dar miau iesit pe langa penis (pe langa si pe testicol) cam 3 bubite nu mai multe ce poate fi este grav se poate ajunge la deces va multumesc si astept raspuns ms
0
26-11-2010, ora 14:35
RAZVANDANY
Nu este medic/terapeut
RAZVANDANY
BUNA ZIUA DOMNULE DOCTOR! IN URMA CU 2 ANI MI-AU APARUT PE CAPUL PENISULUI NISTE BUBITE DE CULOARE ROSIE, AM FOAT LA MEDIC SI MI-A SPUS SA FOLOSESC CLOTRIMAZOL, SI SA IAU DOUA PASTILE DE FLUCORIC UNA PE SAPTAMANA. LE-AM LUAT, M-AM VINDECAT, DAR DE ATUNCI IMI APARE REGULAT ACELE BUBITE ROSII. MEDICUL MI-A SPUS CA ESTE O BOALA NUMITA CANDIDA. SPUNETI-MI VA ROG UN ALT TRATAMENT MAI EFICIENT. AM INCERCAT SI CU USTUROI CONSUMAT REGULAT, DAR IN ZADAR. VA MULTUMESC MULT!
0
27-11-2010, ora 18:36
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati sa va spalati in fiecare dimineta cu apa simpla, calda.
0
28-11-2010, ora 10:46
alexandreu11
Nu este medic/terapeut
alexandreu11
va multumesc domnule doctor ca ne ajutati si ne dati din timpul dumneavostra pretios multa sanatate sa va dea Dumnezeu si fericire si pt toti ceilalti MULTA SANATATE
0
01-12-2010, ora 20:31
alexandreu11
Nu este medic/terapeut
alexandreu11
domnule doctor si la mine poate fi o ciuperca nu stiu dak va mai amintiti am niste bube pe testicole dar pe penis deloc nici una va rog sa imi raspundeti simi cer scuze ca va daca va deranjez
0
06-12-2010, ora 16:58
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati sa inlocuiti Clotrimazolul cu Travogen si fatei tratament 28 de zile
0
08-12-2010, ora 23:25
vio207
Nu este medic/terapeut
vio207
Buna seara, Domnule Doctor.In luna august mi-au aparut pe capul penisului, la baza capului, niste bubite alb-roz (nu ma ustura, nu simt nici o mancarime, duar aspectul ma deranjeaza) Mentionez ca nu am intretinut relatii sexuale nepritejat, dar cu 3-4 saptamani in urma sa-mi apara bubitele, am imprumutat de la un prieten o pereche de pantaloni scurti pentru a juca fotbal, pantaloni pe care i-am purtat fara lenjerie intima (sa fie asta cauza? ) Va multumesc.Astept parerea dumneavoastra.
0
10-12-2010, ora 18:22
ando_11
Nu este medic/terapeut
ando_11
buna seara domnu doctor .acum 5 zile mi-au aparut pe capul penisului niste bubite rosii, precizez k inaite cu 2 zile de a aparea am facut sex cu prezervativ si sex oral fara.a-ti putea sa-mi spuneti cu ce problema ma confrunt?
va multumesc si astept raspunsu
0
15-12-2010, ora 17:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru vio207:
Nu am inteles, aveti bubitele din luna august si inca nu ati ajuns la un medic ???
0
15-12-2010, ora 17:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ando_11:
Prin sex oral se poate transmite ORICE tip de boala venerica !
Mergeti la un dermatolog sa va examineze!
Adaugă un comentariu / răspuns
144 comentarii 1 2 34 5 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •