Am fumat acum 8luni o chestie naspa

01-11-2011
andra555
Nu este medic/terapeut
andra555
am fumat acum 8luni o chestie naspa..cred k era de la legale. dupa ce am fumat si acum sunt alt om m-am saturat de spitale eu ma simt naspa in fiekre zi iar medicii nu gasesc nik mi-am facut analizele..si encefalograma si la inima dar tot ma simt naspa simt k nu am control knd merg k vad in ceata..si deodata imi creste pulsul..fff rau ce crezi k ar putea fii my multi mi-au zis k cik ti-ai prajit neuronii sinapsele...eu asta simt k nu o sa my fiu nikiodata cum am fost si mereu am in gand sa nu-mi fie rau..sa nu mor simt k ma si sufoc si in jurul meu totul e diferit si ce si, mt cel my grav este faptul k nu my imi simt mainile pikioarele park tot corpul este usor.:(tu km ce credetzi k ar fi putut sa-mi fak chestia aia adik bn mentionez faptul k atunki knd am fumat m-am panikt groaznik si urmatoarele zile faceam atacuri de panik...dar eu kteodata de rau niki nu my pot sta in picioare...si sa nu my poti sta in pikioare nu cred k e p fond psihic cum mi-au zis altii k totusi am luat si pastile de calmare...si tot ma simt aiurea...ce ar fi putut sa-mi faca:(???
7 comentarii
0
03-11-2011, ora 00:28
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Nu e bine sa stai asa. E posibil sa ai si tensiunea foarte mica, mergi la un medic neurolog sau chiar cardiolog.
Eventual la o sectie de toxicologie. Mai stii ce ai luat? Poti sa ii spui doctorului.
0
03-11-2011, ora 12:10
andra555
Nu este medic/terapeut
andra555
pey am fost la inima mi-am facut6ekg si nu mi-a iesit nimic am fost si la neurolog si intai m-a pus sa fac nisteexercitii pe care le-am facut bine si nu a vrut sa-mi faca rmn dar mi-am facut encefalograma si nu mi-a iesit nimic chiar nu my stiu:(ce sa fac
0
03-11-2011, ora 12:17
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Tensiunea trebuia sa o verifice sa nu fie prea mica.
Poate trebuia sa verifice sangele daca este prea gros sau prea subtire. Cine stie ce modificari au produs ierburile alea!
Analizele sunt -INR si Timp Qiuck.
E cumva posibil sa ai o infectie pe undeva? te doare burta, sau la ovare? te dor rinichii?
0
03-11-2011, ora 12:20
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Este bine ca nu ti-a gasit nimic dr neurolog si nici la inima nu ai modificari. Tensiunea o poti verifica si la o farmacie, rogi farmacista sa testezi un tensiometru.
Ai cumva nasul infundat? Trebuie cautat sa nu fie o infectie undeva.
Sper sa nu te mai gandesti sa experimentezi chestii...ciudate! Vezi ce greu este de reparat corpul dupa o ' simpla curiozitate'
0
03-11-2011, ora 16:37
andra555
Nu este medic/terapeut
andra555
nu am dureri dar o ameteala groaznica si imi vine sa cad pe jos...la rinichi mi-am facut nu am nik si laplamani crezi ca o sa mor?:(((si acum deabea stau in picioare
0
03-11-2011, ora 16:38
andra555
Nu este medic/terapeut
andra555
am tensiometru aca si am in jur de 11 cu 6 sau 12 cu:(
0
03-11-2011, ora 19:55
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Acel 6 nu este bun, este cam mic. Pulsul il ai mare? Peste 70?
Daca spui ca ai si ameteala, plus ce ai mai spus ca simti si tensiunea mica, este posibil sa fie din alta parte problema.
O infectie vaginala cu e-coli sau enterococ ar putea sa-ti dea starile astea. E-coli mananca fierul din organism si da anemia prin deficit de fier. Daca scapi de e-coli, fierul se reface.
Poti sa faci o analiza de - secretie vaginala cu antibiograma.
Antibiograma sa o cerii ca sa vezi la ce antibiotice sunt sensibile bacteriile care se gasesc.
Pentru secretia vaginala, nu te speli in vagin si nu ai contact sexual cu 72 de ore inainte de recoltare, ca poate sa iasa rezultatul fals negativ.
Urinezi bine sau ai probleme? Si aici poate fi e-coli.
Poate trebuie sa faci o urocultura cu antibiograma.
Pentru ca analizele sa iasa corect, trebuie sa nu fi luat antibiotice de cel putin 10 zile, altfel pot iesi fals negativ.
Vorbeste cu doctorul sa faci aceste analize sau poti sa le faci in privat.
Oricum, sa ceri antibiograma ca sa fie concludent rezultatul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai periculoase droguri în prezent
  • Cauzele atacurilor de panică și cum ne putem calma
  •