help..analize mai putin bune:(

22-06-2009
dolce vita
Nu este medic/terapeut
dolce vita
buna ziua;spuneti-mi va rog daca e cazul sa ma ingrijorez:deci asa:se pare ca sunt high-leucocitele(nu cu mult), granulocitele, mcv-ul, mch-ul, mchc-ul si mpv-ul.low sunt limfocitele si mid%.ph-ul e 7, 5;frecvente epitelii;urobilinogenul=0, 1;densitate urina=1000;colesterolul 129(sunt tanara, am 21 d ani)nu e cam mare?
glucoza=68 si cam atat.dar wbc-ul ma ingrijoreaza tare si mcv-ul si mch-ul(35, 1 pg si gran%asta care are valoarea de 83, 2 % deci cu 15 %mai mult:(...in curand ma voi duce la medicul d familie sa imi zica ce si cum..dar va rog sa imi spuneti daca e grav..:(multumesc anticipat
ps:in opinia mea analizele acestea sunt foarte rele...:(anul trecut erau mai bune...multumesc inca o data..ast rasp
1 comentarii
0
23-06-2009, ora 20:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuia sa scrii valorile, dar dupa cum spui tu, nu-ti fa griji, deviatiile constatate nu sunt marturia unei anumite afectiuni. Densitate urinara mica, colesterol mic, glicemie mica... nu ametesti, nu obosesti usor? Consumi putina carne, te alimentezi mai saracut esti vegetariana sau tii cura de slabire. Trebuie sa te alimentezi, glucidele si lipidele au si ele rolul lor, parerea mea este ca exista un dezechilibru alimentar.Poate ma insel, dar nu prea cred, trebuie sa mergi si la medicul tau de familie sa vezi ce-ti spune.Stai linistita caci nu-i ceva grav.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.