helicobacter pylori

3188 comentarii 1 2 ..... 787980 ..... 106 107 Înainte ›
0
11-12-2012, ora 10:02
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Am urmarit in ultimele 5 zile sa nu ma mai enervez deloc indiferent de situatie. Rezultatul: nu m-a mai durut nimic si am putut dormi noaptea in orice pozitie. Va da-ti seama ca a trebuit sa iert politicienii, procurorii corupti si mai ales pe sotul verisoarei tatalui Adarei.
:)
0
11-12-2012, ora 13:31
adara
Nu este medic/terapeut
adara
m-ati facut sa rad:-))) asa si trebuie Radu sa iertam tot, sa nu ne mai pese de nimic, cred ca asta e reteta pt o viata fericita, chiar daca uneori mai primim palme de la viata, trebuie sa ne gandim ca poate sa fie mai rau de-atat, sau ca altii sant si mai nefericiti decat noi.Sa ne bucuram de tot ce avem, si in fiecare dimineata cand ne trezim sa fim fericiti ca inca santem in viata si ca putem respira.Nu exista fericire deplina, si cei care sant f bogati au probleme.Si marile staruri care le vedem noi pe micile ecrane, au fost abuzati in copilarie.Trebuie sa avem puterea sa mergem mai departe.
Dane cu hepatita ma simt binisor, nu am probleme, decat daca nu dorm suficient sau nu ma alimentez cum trebuie.Am doua vesti proaste, una ca tatal meu incepe sa faca chimoterapie dupa operatia de prostata, cand medicul care l-a operat a garantat ca nu are cancer, si a doua ca sotul meu si-a rupt muschiul de la picior, a venit acasa in carje, si acum v-a sta acasa pt cateva saptamani sau luni.Incerc sa fiu puternica si sper ca necazurile nu vin mereu cate trei, sa se opreasca la doua.Nu vreau sa se mai intample nimic rau.Va pupic XXX
0
11-12-2012, ora 18:40
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
Iti tin pumnii sa nu ti se mai intample nimic.
ADARA ai grija de tine si de sanatatea ta, traieste cu speranta ca totul vva fi bine si ca mai bine de atata nu se poate.
Adara draga unde locuieste tatal tau sau mai bine zis unde in ce oras a fost operat?. Mama ta mai traieste?
chiar azi am fost la parintii mei, le-am gatit ceva, le-am facut curatenie si m-am intors in cluj foarte fericita ptr.ca
i-am gasit veseli si mama ma recunoscut ca data trecuta, cand am fost la ei, tot timpul m-a intrebat cine sunt ca nu stia. eu sunt acuma bine mi-am revenit cu ragusala si astept cu nerabdare craciunul acasa in familie.
Radu e simpatic si cu mult umor.
va pup pe toti.
0
11-12-2012, ora 22:00
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
bai nene, sunt la al 3 lea fluconazol de si candida asta nu vrea sa cedeze deloc. ce o avea.
0
12-12-2012, ora 11:42
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Danutz, inseamna ca fluconazol nu da roade. Ai incercat aceasi schema cu bicarbonat si lamaie ?
0
12-12-2012, ora 13:58
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Buna.Sanda mama mea traieste, si stau la Valcea, am noroc ca traieste ea si e in putere, tine ditamai gospodaria la 76 de ani ai ei.Am baiatul care are 26 de ani si o mai ajuta, a plecat de aici sa stea cu ei.Ce trist e ca mama ta e bonava asa...foarte trist.
Danutz, nu mai lua fluconazol ca nu o sa-ti treaca, ia mai bine niste probiotice, si ceva de intarirea sistemului imunitar cum ar fi uleiul de catina.PupiciXXX
0
12-12-2012, ora 14:05
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
am incercat si cu bicarbonat + lamaie, nimic, mai ramane asta cu probioticele. Mai am 1 fluconazol, o sa l iau si pe ala.

de dimineata am dat cu albastru de metil pe limba si mi s a mai curatat limba :). Si pentru imunitate de saptamana trecuta iau echinaceea cate o pastila de 350mg pe zi.
In momentul asta nu mai am simptome deloc decat ca au ramas depunerile alea albicioase pe limba, si eu nu aveam nimic acum 2 swaptamani :((
0
12-12-2012, ora 15:03
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
Adara am intrebat de tatal tau, deoarece aici in cluj, este dupa bucuresti, cel mai mare spital oncologic din tara si vine lume din taota tara aici in cluj, si in cazul ca tatal tau ar fi fost aici, l-as fi cautat in spital si as fi stat la nevoie cu el deci asa benevol. nu stiam ca mama ta traieste si oricum daca are si gospodarie, nu poate sta cu el pe undeva. saptamana viitoare am termin ptr. testul HP abia astept sa vad ce va fi.
sanatate la toti pa pa
0
12-12-2012, ora 15:19
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Sanda esti o draguta:-)sa-ti dea Dumnezeu sanatate ai suflet mare!avem si noi o sectie de oncologie aici la noi.Acum sa vedem ce v-a mai fi.va tin la curent.Si eu ma duc sa-mi fac testul luni, de-abia astept rezultatul!!
Danutz echinaceea e si ea buna pt intarirea sistemului imunitar dar e mai mult pt raceli si gripe, uleiul de catina e diferit, e mult mai bun, in primul rand iti ajuta ficatul f mult.Fluconazolul pt candida bucala se ia doar o doza de 150mg si se mai repeta la nevoie la o sapt, luat asa in fiecare zi iti da ficatul peste cap, daca citesti prospectul iti imbolnaveste ficatul ireversibil.
Va pupxxxx
0
12-12-2012, ora 16:16
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
da stiu din pacate :(, oricum se pare ca am limba din ce in ce mai curata, mai este in spate prezenta albeata atat.
0
12-12-2012, ora 20:46
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
Gata m am decis sa nu mai iau fluconazolul. Dragii mei imibpare rau ca nu am avut timp sa citesc toate mesajele oastre. Adara imi pate rau pt sotul tau si prin toata siuatia prin care treci :(. O veste buna ar fi sa ne spui va. Ai scapat de hp :).
0
13-12-2012, ora 09:34
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
esteee... astazi am limba curataaa...
0
13-12-2012, ora 22:21
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
Nu mai zice nimeni nimic?
0
14-12-2012, ora 08:11
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
da uite ca nu mai zice nimeni nimic.care ce mai face ?
sunteti cu toti bine ? adara, radu.

pupici
0
14-12-2012, ora 09:54
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Sandy, ma simt foarte bine, multumesc.

Dane ma bucur ca ti-ai curatat limba. Ai grija ce faci cu ea mai departe :)

Adara, chimioterapia e una dintre cele mai mari pacaleli (o porcarie dupa parerea mea). N-am auzit de nici un caz victorios cu chimioterapie.
Pentru prostata trebuie dezvoltati muschii sfincterieni si cei din jurul prostatei. Urinarea fractionata ajuta foarte mult si bineinteles cat mai multe contractii ale acestor muschi.
Am citit ca lamaia vindeca celulele canceroase.

Adara cand faci testul HP ?
0
14-12-2012, ora 16:54
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Buna, nu am mai intrat ca sant dadaca, acum au picat toate pe capul meu, trebuie sa-mi insotesc sotul peste tot, si nu prea mai am timp, Radu, ce sa mai zic, tata e deja operat, ce sa mai stranga, singura mea speranta este ozonoterapia, am vazut pe net ca avem un cabinet in oras, am sunat astazi dar nu a raspuns nimeni, si le-am trimis un email.Vreau sa-l trimit sa faca ozonoterapie, E ceva genul ii ia sange il trateaza cu nu stiu ce ozon mai adauga un atom de nu stiu ce si ii reintroduce sangele asa tratat inapoi.Se spune ca in prezenta oxigenului celulele de cancer mor.Si eu vreau sa fac tratament cu ozon pt hepatita mea, cica omoara toti virusii.Eu merg luni sa-mi fac analiza de HP si pana la sfarsitul saptamanii viitoare o sa am rezultatul.
Danuttz ma bucur ca ai scapat de candida, si ai grija de acuma incolo.Sandy tu ce mai faci, te-ai pregatit de Craciun?
Pupici XXX
0
14-12-2012, ora 19:04
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Adara, ozonoterapia are aproape acelasi efect ca si apa oxigenata (sau perhidrol).
Ma bucur ca ai ajuns si tu la concluzia ca oxigenul distruge "inamicii" corpului uman.
0
14-12-2012, ora 20:10
adara
Nu este medic/terapeut
adara
da Radu m-am documentat, asa e are aproape acelasi efect dar pt bolile grave, cum ar fi cancerul sau hepatita virala e mai bine injectat, decat baut, il suporta mai usor organismul, nu deranjeaza la stomac.Si mie imi efrica sa incep tratamentl cu toate ca mi-am cumparat peroxidul, imi e teama sa nu am iara probleme cu stomacul, ca de-abia mi-am revenit.
0
17-12-2012, ora 09:43
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Incep iar terapia cu perhidrol pentru purificarea organismului. M-am simtit prea bine data trecuta :)
0
17-12-2012, ora 12:57
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
la mine teapa cu candida, iar am limba incarcata :)). am fost la analize de dim. va tin la curent.
0
17-12-2012, ora 23:53
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Radule zi-mi si mie inca odata cum ai facut tu tratamentul atunci prima data, cred ca ai mai postat dar nu stau acum sa ma mai uit la vechile postari, crezi ca e in regula stomacul meu daca as incepe si eu tratamentul?Eu trebuia sa-mi fac testul astazi dar am pierdut recipientul de mi l-au dat si nu-ti primeste sa pui in altceva, astazi am fost si am luat altul si duc analiza maine dimineata.Eu as incepe cu 3 picaturi dimineata la pranz si seara zice in brosura asta a mea care am, primit-o cu perhidrolul ca cei care au candida sa inceapa cu cate o picatura din cauza reactiilor Herx.
Danutz, ti-am mai zis candida e de la altceva, nu e de la antibiotice, poate ai helicobacterul, poate ai probleme la colon poate ai prob la ficat, nu neaparat hepatita, fa-ti treatament pt helicobacter daca sti ca ti-a iesit pozitiv, ceva, undeva, ai.
Sanda tu cum mai esti?
Va pupic XXX
0
18-12-2012, ora 09:28
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
Buna la toti!

Adara draga sunt bine dar nu am mai avut timp sa ma uit cine ce mai scrie, ca alerg de la unul la altul, de la mama la soarca si uite asa ca la mine nu mai am timp nici sa ma gandesc. chestia e ca mama locuieste la 50 km de la mine dar soacra-mea la 200 km si ajung mai greu la ea.are 81 ani, este singura, si ma tot rog lui d-zeu sa nu i se intample ceva saraca ca nu stiu ce ma fac. in urma cu cativa ani a fost paralizata, pe pat vreo 6 luni, si uite ca d-zeu ne -a ajutat, s-a facut bine si acuma poate merge, poate vorbi si isi face totul singura.

Danuz imi pare rau de tine dar sa speram ca te faci bine.

Radu tu ai inceput deja terapia si ce faci cu sarbatorile ca probabil trebuie sa ai grija ce mananci nu sau cum e ?

Adara eu simt ca ai scapat de bacterie..
Va imbratisez pa pa
0
18-12-2012, ora 10:59
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Da Adara, se incepe cu 3 picaturi, 1 dimineata, 1 la pranz si una seara. In fiecare zi adaugi cate o picatura. De ex a doua zi: 2 dimineata, 1 la pranz, 1 seara. A treia zi: 2 D, 2 P, 1 S. A 4-a zi: 2 D, 2 P si 2 S. s.a.m.d. pana ajungi la maximum de 7 D, 7 P si 7 S.
Picaturile se dilueaza in apa intr-un pahar de 250 ml si se beau cu jumatate de ora inainte de masa.
Daca nu mananci e posibil sa te ia cu o ameteala usoara.
Au loc purificari de aceea organismul poate sau nu reactiona. Daca reactia nu e suportabila atunci nu mai cresti ratia ci scazi cu o picatura si continui cu numarul constant de picaturi inca 7 zile. Nu trebuie sa te sperii.

Daca totul e in regula atunci continui pana ajungi la maximum de 7-7-7 = 21 picaturi. Acum poti continua inca 7 zile cu ratia constanta de 21 picaturi pe zi sau incepi sa scazi cate o picatura pe zi pana ajungi la 1-1-1.
Terapia trebuie sa dureze minim 21 zile. Succes.
Sunt multe persoane care au facut terapia cu perhidrol mai mult pentru purificarea organismului, nu neaparat pentru o anumita boala.

Sandy, nu exista nici o interdictie la mancare pentru terapia cu perhidrol, dar e bine sa am grija ce mananc in general pentru stomacul meu.

Din cate am inteles lui Danut i-a iesit negativ la H Pylori deci nu mai are bacteria, iar sansele sa revina sunt de 1% din cate spun medicii.
Candida bucala poate apare de la antibiotice cand sistemul imunitar e scazut sau de la contact sexual oral.
Danut esti cumva extrem de perfectionist ?
0
18-12-2012, ora 11:24
kopak
Nu este medic/terapeut
kopak
Salut !
citesc acest forum de ceva timp si am decis sa scriu si eu "putin"
am incercat tratamente naturiste din plin : multa manuka, mastic gum, colostrum, sulforaphane, curcumin, probiotice, kefir, vitamine, minerale, pastile apple cider vinegar, bromelain, enzime (mi s-au parat inutile total, enzimele se iau din legume si fructe nu din pastile) etc am cheltuit cam 2-3000 $ pe suplimente in 2 ani, bani aruncati. Singurele efecte pozitive le-am avut de la combinatia mastic gum de la firma Jarrow (restul firmelor gen Nutricology au fost f slabe) si manuka umf 15 si chiar 20, la manuka insa pe cand ajungeam la jumatatea borcanului unde mierea era mai dulce, nu mai avea efect si reveneau balonarile. Am luat si monolaurin si inca mai iau insa nu cred ca are vre-un efect impotriva HP. Pot spune cu mana pe inima ca doar combinatia mastic gum de la firma Jarrow si manuka cu UMF minim 15 au avut efect, insa trebuie sa iau 8 pastile mastic gum ca sa-mi dispara simptomele.si trebuie atentie mare cu manuka, se ia de 3 ori pe zi pe burta goala dupa mastic gum, nu mai des pt ca are carbohidrati multi, aceeasi problema o constituie si cartofii, orezul, glutenul, zaharul, laptele procesat, care intretin HP. doar kefirul fermentat din lapte neprocesat e OK. Dupa ce imi reveneam cu mastic manuka si credeam ca m-am vindecat, daca mancam orez sau cartofi, imi reveneau simptomele. Din cate am citit prin carti si pe internet, sunt oameni care s-ar fi vindecat cu combinatia aceasta de mastic-manuca si DIETA GAPS insa cam toti ziceau ca trebuie luate MULT timp.
Ma tenteaza perhidrolul acesta, nu se poate gasi pe internet ? poate chiar cumparat din alte tari online ? sau se gaseste cu usurinta in farmacii ? este toxic sau de ce nu se vinde fara reteta? cunoasteti voi ceva ponturi ? As dori sa-l intreb pe RADU, daca apa oxigenata este lafel de eficienta oare? si daca se poate gasi la farmacii apa oxigenta pura fara chimicale ? merci.
sper ca nu v-am plictisit prea tare :)
0
18-12-2012, ora 11:54
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Buna kopak!

Perhidrolul se poate gasi la farmaciile care au laborator, dar nu se vinde oficial. Trebuie s-o convingi pe farmacista sa-ti dea. Nu este o terapie atestata de medicina clasica si ma abtin cu greu ca scriu de ce.
Pehidrolul poate fi utilizat la inalbirea rufelor sau decolorarea parului. Deci ai ce sa-i spui farmacistei.
Perhidroul este sigur pur 100% (adica apa oxigenata concentratie 30%).

Inainte apa oxigenata din farmacii nu continea nici un aditiv chimic. Acum au pus in ea acid fosforic pentru ca reptilele care conduc lumea din umbra si-au dat seama ca apa oxigenata poate fi folosita ca uz intern pentru vindecare. Si cum ar mai putea vinde ei medicamente ? Stop aici ca nu vreau sa mi se trezeasca iar gastrita.

Daca gasesti apa oxigenata pura (3%) atunci sa stii ca o picatura de perhidrol = 10 picaturi de apa oxigenata 3% in caz ca vrei sa faci terapia.

Apropo stiati ca Basescu si fostul prim ministru au semnat actul prin care Romania va fi primul cobai care sa experimenteze Initiumul (codex alimentarius) injectat in alimente si ingrasaminte ? Acum ei sunt curiosi sa vada cum reactioneaza romanii la aceasta otrava. Cat de repede mor. Doamne.
0
18-12-2012, ora 14:22
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
bai lasati prostiile ca nu am facut prostii cu gura :)). mi au aparut de la antibiotioce :P, faza e ca eu inca nu am facut testul pt HP. dar nu mai am simpotme. o sa merg sa l fac dupa ce ma linistesc cu toate astea si imi mai revin putin ca nu sunt bune atat de multe intr o perioada asa scurta. :).

adara te asteptam cu rezultatul :). si luni mi am facut hepatitele si hiv ul si au iesit toate negative :). cand te apuci de perhidrol?
0
18-12-2012, ora 14:45
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
Salut!

Draga d-le Kopak! EU SPER ca in sfarsit te-ai lecuit in al noulea ceas, si ca te-ai convins, si ca nu mai arunci banii cumparand toate produsele asa zise naturiste si super vindecatoare, de pe net ptr.ca ca nu ti-au facut bine, si sa fii sigur ca cei care zic ca s-au tratat cu asa ceva, sunt numai reclamele producatorilor. nimeni nu s-a tratat cu ele. SI EU AM LUAT TEAPA CU ASA CEVA !!!

Radu prea mult nu dureaza, si vor aparea si reactiile.Doamne ce jigodii dealtfel tot ce au facut, a fost..ceva asemanator.
0
18-12-2012, ora 16:38
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Dragii mei am reusit sa duc testul pt HP astazi, acum o sa astept rezultatul, sper ca pana de Craciun sa aflu ce si cum, Radu m-am decis sa ma apuc de trtament dar las sarbatorile sa treaca pt ca nu stiu cum v-a reactiona corpul meu.In cartea mea scria ca cu cat maresti doza de perhidrol maresti si cantitatea de apa in care se pune.Mersi mult!
Sanda, imi pare rau pt tine, batranetile sant grele, e pacat sa fi batran, bolnav si singur pe deasupra si sa nu ai pe nimeni sa te ajute.
Danutz, daca, candida ta era de la antibiotice sau oral, cu tratamentul care l-ai luat se ducea si mama ei.dar cu tine e altceva, ai sistemul imunitar compromis ceva, undeva nu functioneaza cum trebuie, trebuie sa afli cauza.
Kopak, nu mai incerca tratamente naturiste ca nu faci nimic, eu le-am incercat pe toate inclusiv Monolaurinul, se pare ca in afara de perhidrol si kocktail de antibiotice, nimic nu omoara bacteria, este foarte puternica.Iti las aici linkul de unde mi-am procurat eu perhidrolul, vine cu pompita si cu instructiuni de utilizare:
--------*
Va pupic pe toti XXXX

(*modificat de admin)
0
18-12-2012, ora 19:08
kopak
Nu este medic/terapeut
kopak
Salut Radu, sandy bel si adara ! merci pt raspunsuri ! m-am cam lamurit haha, m-am gandit si eu ca mare parte din reviews sunt scrise de producatori. poate si blogurile gen Amy King, ce sa mai, am luat teapa, asa ne desteptam. Daca erau asa bune pe cum se zice, scapam deja de HP, ma tot gandeam poate trebuie sa iau mai mult mastic gum bla bla, Doamne...imi pun sperante in acest perhidrol, multumesc mult pt link Adara !!! Se pare ca imi aduce maine o farmacista de treaba perhidrolul 30%. Oare acesta de pe ebay e mai 'comestibil' decat cele produse de farmacii sau perhidrolul e aceeasi chestie peste tot? sper sa nu contina ceva toxic, doamna de la farmacia spunea ca nu se mai comercializeaza pt ca e toxic si s-au ars multi oameni cu el.
0
18-12-2012, ora 20:28
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Buna Kapak, si eu tot dupa blogul lui Amy King m-am luat si am facut tratamentul si nu a dat rezutate, asa ca, am facut tratamentul cu antibiotice tripla terapie si azi am repetet testul si sapt asta ar trebui sa am raspunsul.Din cate am citit eu pe net, si cred-ma ca am citit mult se zice ca perhidrolul de 30 este pt uz tehnic, si doar cel de 35% food grade adica alimentar este bun, adica cel de la care ti-am dat linkul, are pipeta si instructiuni cum sa-l folosesti.
Adaugă un comentariu / răspuns
3188 comentarii 1 2 ..... 787980 ..... 106 107 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.