helicobacter pylori

3188 comentarii 1 2 ..... 757677 ..... 106 107 Înainte ›
0
25-10-2012, ora 02:03
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Ce mai faceti voi?Radu ai luat rezultatul?Cum a iesit?Eu ma simt foarte bine, nici nu zici ca iau antibiotice, de multe ori ma gandesc daca nu or fi expirate ca nu ma doare nimic.Mai am de luat maine dimineata, maine seara si Vineri dimineata si gata.Astazi am avut pofta de o inghetata dar ma abtin.Daca tratamentul asta nu da rezultate, am curajul sa maresc doza si sa il fac din nou.Laptele te clameaza pe moment dar nu vindeca, dai de mancare bacteriei.Eu nici iaurt nu am baut, iau iaurt si kefir dupa ce termin tratamentul, De Sambata imi schimb alimentatia.Am observat ca am energie cat cuprinde de cand fac tratamentul, dar m-am simtit ametita cand am iesit in oras ca am avut ceva treaba, Aveam gura amara si uscata si am uitat sa iau apa cu mine.De sambata incep sa fac sauna cu infrarosii sa scot ce toxine au mai ramasVa las si astept vesti de la voi.Va pupicXXX
0
25-10-2012, ora 09:42
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Buna! Azi iau rezultatul la pranz, dar am o presimtire ca nu e nevativ.

Laptele nu hraneste HP, dar eu nu-l luam ca sa distruga HP ci pentru ca nu puteam dormi noaptea. 3 medici mi l-au recomandat.

Adara, si eu ma simteam excelent in timpul tratamentului cu antibiotice. Dar dupa ce s-a terminat, HP e revenit cu si mai mare forta. Sper sa ai parte de un rezultat pozitiv.
Succes.
0
25-10-2012, ora 11:06
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Buna Radu, iti tin pumnii, daca o iesi pozitiv, nu dispera ca mai sant tratamente destule.Intru mai tarziu sa vad ce ai facut.XXX
0
25-10-2012, ora 14:42
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Vestea neasteptat de buna: NEGATIV.
Deci perhidrolul a distrus efectiv bacteria H Pilory.

O sa se bucure si o alta persoana care se chinuie cu bacteria asta si vrea sa se apuce de oxiterapie. M-a rugat sa-i dau perhidrolul care a mai ramas daca rezultatul e negativ.

Am mai ramas o usoara gastrita pe care sper s-o rezolve Aloe si ceaiurile. Dar e clar ca trebuie sa ma odihnesc mai mult si sa nu ma stresez.

Adara, daca nu ai rezultate cu antibioticul stii ce ai de facut.

Pupicei!
0
25-10-2012, ora 14:57
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
Buna !


Adara ma bucur nespus de mult ca te simti bine si bucura-te de aceste momente in care te simti bine. E minunat cand nu te doare numic si esti fericita.Eu nu m-am simtit asa bine in timpul tratamentului cu antibiotice.Sunt sigura ca din caza pietrelor la rinichi. Adara eu am avut si o operatie de tiroida la varsta de 26 ani, am stat in spital 2 luni si atunci am facut un tratament cu antibiotice 6 saptamani, si am avut recomandare medicala sa mananc absolut orice chiar daca ma simt rau ptr. ca organismul trebuie sa se alimenteze corect in timpul tratamentului cu toate vitaminele si proteinele de care are nevoie, din toate produsele alimentare ca sa nu isi distruga imunitatea, si sa beau foarte multe lichide de preferat apa plata. Referitor la ce spunea Radu, cu laptele, si sotului meu ii treceau durerile de stomac de la lapte asta in urma cu cativa ani ptr.ca acuma bea dimineata inainte de mancare cate o ranitidina din cand in cand, si nu mai are asa dureri.

Sper ca lui Radu i-au iesit bune analizele.
Va pup pe toti si toate cele bune.
0
25-10-2012, ora 15:47
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Wau, astea da vesti bune:-)Ma bucur nespus sa aud ca a iesit negativ, gastrita o rezolvi usor, tine un pic de regim fara prajeli sa lasi stomacul sa se vindece.Eu fac testul pe 15 Dec si daca mai iese pozitiv, il incerc si eu.Cred ca acum sarbatoresti, eu am zis ca o sa am cel mai frumos Craciun anu asta daca scap de bacterie.
Sanda, m-ai lasat masca, ai avut si tu o gramada de probleme, sper ca esti bine acum.Sanda tu ai luat foarte multe antibiotice si era normal sa mananci bine ma refer timp indelungat, dar nu toti doctorii, de fapt eu n-am gasit niciunul care sa spuna ce sa faci cand iei medicamente, poate numai un nutritionist, dar aia e alti bani alta distractie.De cate ori am luat eu in viata mea antibiotice, si ma refer la antibiotice usoare 250.mg simteam ca ma doare ficatul, rinichii...Cand am luat pt hp am crezut ca dau coltul, am ajuns la spital cu tahicardie, si vomitam intr-una, iar ficatul si rinichii ma dureau ingrozitor.Cred ca tratamentul cu antibiotice pt hp mi s-a dat pana acum, asta e a 6 oara.Ce sa mai iau ca si un paracetamol daca luam il simteam in ficat.Cu laptele am zis-o din experienta, eu am dormit luni de zile stand in fund, ca aveam GERD si nu puteam sa dorm noaptea, cand am descoperit laptele am fost cea mai fericita, dar, ma calma atunci pe moment si parca a doua zi imi era si mai rau.Poate din cauza ca ma balona si imi apasa pe ficat?nu stiu.Doctorul care mi-a dat tratamentul acuma mi-a zis sa nu mananc sau beau niciun fel de lactate in timpul tratamentului.Amy King pe forumul ei spunea ca doar branza de soya e permisa in timpul tratamentului, acelasi lucru, niciun fel de lactate, dulciuri, prajeli rantasuri sau alimente cu aditivi, coloranti Spunea sa mananci cat mai natural, si recuperezi dupa tratament.Eu cred ca numai datorita dietei suport tratamentul, imagineaza-ti bacteria este atasata de peretii stomacului, in momentul cand o distrugi, in locul respectiv ramane rana.Acum nu mai cred ca ma durea stomacul din cauza antibioticelor, ci din cauza a ce mancam.Sant asa de fericita ca am putut sa iau tratamentul fara probleme, mai am in seara asta si maine dimineata si l-am terminat.Doamne ajuta ca Radu s-a vindecat_)Ce fericit trebuie sa fie!Eu daca scap de bacterie ma simt ca si cum as fi castigat la loterie!!!Va pup XXX
PS Sanda ce-ai facut ci pietrile de la rinichi?
0
25-10-2012, ora 16:34
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
:) Pai cand am citit rezultatul tipam: yes, yes, yes!!! Se uitau doctorii la mine socati si apoi au zambit.
Ma bucur pentru amundoi ca daca antibioticele dau gres atunci te vei trata cu perhidrol si in maxim 10 zile scapi sigur de HP. Asadar vei avea un Craciun fericit :)

Laptele dulce, smantana dulce (nu cea fermentata sau acra), branza dulce (nu cea inchegata, sarata sau iute) si urda sunt admise in regim si nu provoaca aciditate. De asemeni painea uscata e recomandata.
Nu voi mai tine regim pentru ca nu mai vreau sa slabesc. Dar voi evita prajelile, prajiturile, usturoiul si ceapa pentru o perioada.

Multa sanatate si tie Sanda si toate cele bune.
0
25-10-2012, ora 17:02
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Ha, ha imi pare rau ca n-am fost sa te vad tipand, imi imaginez ce fericit ai fost:-)
asa fac, am timp daca dau gres, sa fac tratamentul tau, am gasit perhidrol aici 35% medical, si pe forumuri am vazut ca toti au luat 35%.Ma bucur ca te-ai gandit sa ti un pic de regim, acum ar trebui sa-ti iei un probiotic pe cel mai puternic, pt ca ai omorat si flora buna a stomacului cu perhidrolul, sincer sa fu cred ca din cauza asta te doare stomacul.Am patit-o eu dupa ce am facut tratamentul cu Monolaurin, am ramas cu durer la stomac si am luat imediat accidophilus 10 billion(milliarde) si cum am luat prima pastila mi-a si trecut durerea.si iaurturile cu culturi sant bune alea naturale nu alea cu fructe si alte prostii.Sa-ti fie de bine!Acum nu cred ca o sa mai intri pe forum ca nu ai de ce:-)Majoritatea care s-au facut bine nu au mai intrat.Ma bucur pt tine de parca as fi scapat eu de bacterie.Daca nu mai intri pe forum tine un ochi pe postari prin Decembrie, o sa-ti spun cum mi-a iesit testul.Pupici!!
0
25-10-2012, ora 17:53
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Adara, normal c-o sa urmaresc acest forum sa vad cum te-ai vindecat.

O mica precizare: nu perhidroul a stricat flora, ci aciditatea generata de suparare si oboseala. In timpul tratamentului cu perhidrol m-am simtit excelent, actiona ca un pansament pentru stomac. Cei care au tinut acest tratament mi-au confirmat acelasi lucru, ca nu are efecte nocive daca e respectat modul de administrare. Singurul inconvenient era ca daca nu mancam in 30 minute dupa ce luam 7 picaturi, ma lua cu ameteala.
Orice in exces dauneaza (mai putin iubirea :) ). Una e sa bei o ceasca de vin rosu (care e sanatate curata) si alta e sa bei o sticla (care e otrava).
7 picaturi de perhidrol diluate intr-un pahar cu apa e un leac. 100 de picaturi e o bomba.

Pupici!
0
26-10-2012, ora 12:37
adara
Nu este medic/terapeut
adara
:-)) asa e cred ca ai dreptate.Radu mi-am adus amunte de ceva.Acum cativa ani cand a inceput sa-mi fie groaznic de rau, am avut o infectie la fiere, stomacul era ok zic eu atunci, cu toate ca la analize mi-a iesit hp-ul.timp de o luna si jumatate nu am putut sa mananc nimic, si am slabit brusc de la 64 kg la 46, M-am uitat in oglinda si am inceput sa plang, aratam ca aia de la Aushwitzm vedeam numai oase si piei.Stomacul meu era varza, pt ca toti imi dadeau tratamente dar ignorau faptul ca eu le iau pe stomacul gol.Cred ca si de aia am ajuns la spital cu tahicardie.Am un magazin in zona cu produse naturale, si tipul care are magazinul este nutritionist.El m-a vazut pe tot parcursul bolii mele ca mergeam sa iau produse de la el.Si mi-a recomandat atunci, L-Glutamine pudra, sa iau o lingurita rasa pe zi inaintea mesei de pranz.Am citit despre L-Glutamine si spunea ca reface toate tesuturile din tot organismul dar ce a fost mai important pt mine, reface tesuturile stomacale.In general am vazut ca luau cei cu Leaky Gut sau mai pe romaneste cu stomac impermeabil.Am inceput sa iau, si nu numai ca mi-am refacut stomacul ci toti muschii mi s-au intarit, mi-a revenit pofta de mancare, in cateva saptamani, daca te uitai la mine ziceai ca fac sala in fiecare zi, Intra pe net si citeste, si daca te simti slabit ia L-Glutamine si sa vezi rezultatul.Indiferent ce ai acum la stomac, in afara de hp ca e iritat, ca eu stiu ce, L-Glutamin ti-l face ca si nou.Astazi am terminat tratamentul slava Domnului fara probleme, si am L-Glutamine in casa, o sa ma apuc sa iau cate o lingurita rasa inaintea mesei de pranz.Aveam si acid reflux imi aduc aminte atunci cand am luat prima data si mi-a rezolvat si problema cu acidul, puteam manca orice, si am pus in scurt timp cateva kg pe mine.Am vazut ca era un tanar cu tatal lui, tanarul arata palid si anorexic, tatal lui mi-a spus ca a facut o operatie si a stat f mult in spital, si cumpara L-Glutamine sa-si refaca tesuturile.Eu acum nu mai sant asa slaba ca atunci la 1.62 am 54 de kg, dar vad ca muschii mei nu mai au forma s-au lasat ca nu am mai facut miscare.Lucrez de acasa si stau pe scaun, si mai ies la cumparaturi o data pe sapt si atunci iau masina ca e departe, deci muschii mei sant varza.Imi aduc aminte ca parca aveam ceta pe ochi cand aveam refluxul si candida ma supara atunci, cand am luat L glutaminul cred ca mi-a intarit muschii stomacali si nu a mai dat voie la acid sa urce in sus pe esofag, toata ceata de pe ochi mi s-a ridicat si eram eu cea dinainte, de atunci nu am mai avut probleme cu acidul reflux niciodata.Te pupic si sper sa-ti fie de folosXXX
0
26-10-2012, ora 13:33
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
salut, maxi radu imi poti spune si mie cum ai tinut tratamentul? atat medicamentatia cat si regimul? imi poti da si mie mai multe detalii, cat si despre produsul cumparat ? ca vreau s o fac si eu. si poate va fi inca un test reusit :).
0
26-10-2012, ora 13:35
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
si inca ceva, de unde reusesc sa cumpar si eu perhidrolul 35%?
0
26-10-2012, ora 13:53
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
N-am probleme cu refluxul pentru ca sunt atent la combinatia de alimente si deja stiu care sunt si cele care imi provoca inainte refluxul. Cele mai nefaste pentru mine sunt: usturoiul si borsul de putina (beam cate un litru pe zi).

E Interesant L-Glutami, o sa-l caut. Multumesc pentru sfat.

Astept vesti bune de la tine in ce priveste HP.
Pupicei!
0
26-10-2012, ora 14:03
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
matrix radu, am vazut ca ai raspuns :), am incercat sa accesez site ul in care este descrisa terapia cu perhidrol 30% dar din pacate ma duce intr o pagina in care nu exista asa cv :(, ma puteti ajuta si pe mine va rog?:(
0
26-10-2012, ora 14:24
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=2006(ampersand)lang=RO

Trebuie sa pui caracterul ampersand intre '2006' si 'lang'.
Sau cauta pe google: 'perhidrol yoga' si primul link te duce acolo. Sau intra pe yogaesoteric.net si cauta 'perhidrol' la search.
N-am gasit altul in care procedeul sa fie prezentat mai bine ca acolo.
0
26-10-2012, ora 14:31
adara
Nu este medic/terapeut
adara
danutzu123, Radu a luat de la farmacie perhidrol 30% trebuie sa fie numai de la farmacie, dar eu am citit aici in UK ca ala de 30% nu este alimentar este pt alt uz.Si aici astia recomanda de 35%, eu l-am gasit pe Amazon, si pe Ebay.Dar daca Radu a luat de 30% si functioneaza, poti sa-l iei de la farmacie.
Radu chiar iti recomand L-Glutamine dar pudra, de obicei il iau sportivii, nu stiu daca se gaseste prin farmacii dar la salile de sport sigur il gasesti.Pupici
0
26-10-2012, ora 14:34
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
Buna tuturor!!!

Ma bucur Radu ca esti bine si multumesc de mesaj. Iti doresc in continuare numai bine, sanatate multa si sa auzim numai de bine in urmatoarele mesaje.
Adara pentru pietre la rinichi, am luat RENOSTIM atat picaturi cat si capsule. Am mai luat si ROWATINEX;
URALIT si am baut foarte mult ceai din cozi de cirese, matase de porumb.Cateva le-am eliminat si vreau sa-ti spun ca atunci cand am nascut, a fost mult mai usor decat cand am eliminat pietrele.A fost groaznic.Mai am si acuma dar sunt inca mici. Nu se stie de la ce anume le fac.In mod normal, ar trebui sa mi se faca o analiza din pietre si sa-mi spuna medicul ce anume am voie sa mananc si ce nu. dar la noi in Romania e cam greu. Deja m-am acomodat cu ele le am deja de 35 de ani. Adara dupa tratamentul cu antibiotice, mai repede de 6 luni, nu este analiza concludenta. Mie asa mi-a spus medicul.Eu am deja 6 luni in dec.de la tratament, dar eu sper ca nu mai am bacteria, ptr.ca ma simt bine.o sa vad cel putin asa sper sa fie.
Tu ai cumparat L-Glutamine din Romania?
multa sanatate va doresc la toti
0
26-10-2012, ora 14:35
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
am gasit si acum citeam, imi poti raspunde te rog la cateva intrebari pls ca sa ma pot lamuri?:
imi poti spune daca exista vreun perhidrol 30% mai specific, sau este cel de la farmacie pe care nu ti-l da daca nu cunosti farmacista :) ?
tu cat ai tinut tratamentul cu el? si cum l ai luat? cate 3 picaturi dimineata la pranz si seara in 200 de ml de apa plata inainte cu 30 de min de masa pentru inceput, dupa care ai inceput cate o picatura in plkus in fiecare zi pana ai ajuns la 7-7-7, si dupa care ai inceput descrescator pana ai ajuns la 3-3-3?
pana acum ai avut efecte adverse?
0
26-10-2012, ora 14:37
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
daca va pot ajuta eu cu ceva produse naturiste va pot sta la dispozitie pt ca lucrez la o firma de produse naturiste si le pot lua mai ieftin.
0
26-10-2012, ora 14:45
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
inca ceva ! Adara ai terminat cu bine tratamentul cum te simti?

PS:::DANUTZU 123 in ce oras lucrezi tu si cum dau de tine?
mersi
Sanda
0
26-10-2012, ora 14:47
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
maine ma duc sa mi fac analizele pentru helycobacter atat din scaun cat si din sange ca sa vad cum stau, ca poate ma vindec miraculos peste noapte :)) si ca sa vedem ce rezultate are pe mine perhidrolul si o sa va tin si eu la curent.
0
26-10-2012, ora 14:48
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
bucuresti, nu stiu daca este permis sa postez o adresa de mail sau altceva de genul asta, vreun id de mess este posibil sa postez si moderatorul sa nu l modifice?
0
26-10-2012, ora 14:50
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
am mai gasit ceva naturist in legatura cu perhidrolul : http://www.tratamentnaturist.ro/oxigenoterapia.html dar acum nu stiu ce efect ar avea.
0
26-10-2012, ora 15:11
adara
Nu este medic/terapeut
adara
pt danutzu, stiu ca Radu la luat de la farmacie, s-a rugat de farmacista pt ca nu vroia sa dea, poate ai vreo relatie si faci rost.
Sandy, te-am intreabt de pietre pt ca la Tg Mures stiam ca au un aparat care te baga in el si le sfarama le face nisip, si nu ai probleme la eliminare.Totul este sa ai asigurare, poti sa-i suni sa intri in legatura cu un dr de acolo si sa te programeze.Eventual sa iei si trimitere de la dr tau de familie.Cred ca e groaznic sa elimini pietrele asa pt ca am avut o vecina care m-am trezit nopate cu ea la ora 2 in chinuri groaznice, facea niste crize...si stiu ca bea mereu ceai de matase de porumb, Am chemat salvarea, si i-au facut un scobutil sau o papaverina si i-am rugat sa o ia la spital ca era singura nu avea pe nimeni, eu plecam la servici, si in final a luat-o la spital.Dar acum sant metode mai avansate si nu trebuie sa te chinui atat.Am sa ma interesez eu in seara asta de dieta am sa ma uit pe forumurile astora de aici sa vad ce zic.Pt ca ceva anume din ce mananci face ca pietrele sa se formeze.Poate chiar apa care o bei?Eu ma simt super, am terminat tratamentul, nici nu-mi vine sa cred ca nu am nici-o apasare, am energie, nu mai am ceata aia pe ochi, mi s-au normalizat scaunele, si vreau sa iau L-Glutamine si probiotice deocamdata, ziceam ca o sa iau ceva pt paraziti, dar am facut tratament mai demult si daca aveam ceva, imi iesea la analiza.L-Glutaminul eu l-am luat de la magazin de produse naturiste de aici din UK, daca nu gasesti la farmacie sau la plafar, il gasesti in salile de fitness de sport, Sportivii iau ca sa-si intareasca muschii, si sa-si refaca tesuturile dupa eforturi intense, aici unde sant eu recomanda doctorul pt cei care au fost bolnavi, care au stat la pat timp indelungat, imi pare rau ca fratele meu pana sa moara a stat numai in pat si i se dusesera toti muschii, n-am stiut atunci sa iau pt el.Avea tot asa prob cu stomacul si acidul reflux, probabil avea si bacteria, dar ce te astepti cei bolnavi de cancer fac toate bolile pena mor, Daca as fi stiut atunci ce stiu acum, probabil ca l-as fi salvat sau macar ii usuram suferinta.Mi-am adus aminte ca am cartea aia de dr Gillian, si o sa ma uit in ea pt regimul pt pietre, dar mai tarziu pe seara ca am un pic de treaba.Ai grija de tine PupiciXXX
0
26-10-2012, ora 15:21
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Danut, e vorba de acel perhidrol de 30% pe care nu-l obtii usor daca n-o convingi pe farmacista. Eu am trimis-o pe mama ca le mai cunostea si abia la 4-a farmacie a gasit. In nici un caz sa nu-i spui ca e pentru uz intern. Spune-i farmacistei ca e pentru decolorarea parului sotiei/prietenei tale sau inalbirea rufelor. Mai bine trimite o femeie vesela :)

Am tinut tratamentul o luna. Am inceput cu cate 3 picaturi (1-1-1) si am adaugat cate o picatura pe zi: 2-1-1, 2-2-1, 2-2-2, 3-2-2 etc pana am ajuns la 7-7-7 si am continuat inca 7 zile cu ratia asta.
Efecte secundare: la 5-4-4 picaturi am simtit ca transpiram mai des si ca daca nu mancam in maxim 30 minute cateodata ma lua cu ameteala (dar ma asteptam la asa ceva pentru ca eu lucrez mult in fata calculatorului si trebuie sa mananc bine). Tot la ratia asta am simtit si primul efect major: nu ma mai durea nimic.

In rest nu am avut nici un efect care sa ma puna pe ganduri sa opresc tratamentul.
0
26-10-2012, ora 15:47
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
pai si dupa ce ai tinut 7 zile cu 7-7-7 te ai oprit brusc din urmatoarea zi? nu ai inceput sa scazi? ca asa scria in descrierea aia. pe site ul respectiv.
sper sa fac rost de el :) ca am o farmacista la bloc care ma cunoaste :).
si app cate sticlute ti au trebuit sa tii tratamentul?
le ai diluat in mai mult de 200 ml de apa plata sau mai putin? pt ca pp ca nu-l poti bea tot odata daca e mai mult de 200 ml de apa, pt ca pe site ul ala scria ca tb sa l bei imediat si sa clatesti gura de 3 4 ori cu apa pt ca afecteaza dintii.
scz ca pun atatea intrebari dar vreau sa ma lamuresc cu privire la tot inainte sa aplic tratamentul.
0
26-10-2012, ora 16:18
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Acolo scrie ca odata ce ai ajuns la voloarea suportabila de corpul tau (maxim 7-7-7) fie te opresti, fie continui terapia prin scaderea numarului de picaturi, fie continui cu aceasi ratie. Minim 21 zile sa fie in total.
A fost alegerea mea sa continui cu 7-7-7 inca 7 zile si apoi sa ma opresc.
Prietena mea mi-a zis ca mai mult de 3-3-3 picaturi nu putea suporta, ca o lua cu ameteala si chiar greata. Dar ea e foarte sensibila si se sperie usor. Eu's mai curajos din fire si nu ma sperii din atata lucru :)
Important e ca a fost suficient sa se vindece mentinand ratia de 15 picaturi pe zi.
Eu am simtit ca perhidrolul a distrus bacteria, in cazul meu, la 5x3 picaturi, cand pur si simplu a disparut orice durere.

Cana trebuie sa fie de minim 200 ml de apa. Da se spune ca peroxidul de hidrogen afecteaza plombele facute din metal. E vorba de acele lucrari dentare vechi in care se folosea un vechi aliaj din metal.
0
26-10-2012, ora 16:33
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
am inteles acum, dar imi poti spune cate sticlute de perhidrol ti au trebuit ca sa ti faci tratamentul? sa stiu cum ma pregatesc :))
0
26-10-2012, ora 17:05
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Nu e gradata sticluta din plastic, o am acasa. Am folosit jumate din ea, circa 400 picaturi. Cred ca are 50 ml si eu am consumat 25 ml.
Cu siguranta nu-ti trebuie mai mult de 50 ml.
0
26-10-2012, ora 20:47
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
salut, ms frumos pt informatii. Toata seara am umblat din farmacie in farmacie sa incerc sa fac rost de perhidolul asta dar se pare ca nu am nici o sansa :(, crezi ca ma poti ajuta?
Adaugă un comentariu / răspuns
3188 comentarii 1 2 ..... 757677 ..... 106 107 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.