helicobacter pylori

3188 comentarii 1 2 ..... 100101102 ..... 106 107 Înainte ›
0
05-01-2014, ora 04:36
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Buna Nicola, daca imi aduc bine aminte tu erai cu polipii la fiere si cu stafilococul asa e?Daca ai problem cu fierea e si normal ca iti intoarce pe dos tot organismal in special colonul.Vreau sa iti spun referitor la dieta o sa iti dau copy paste ca nu stau sa scriu :
Bolile de vezicula biliara prezinta urmatorii factori de risc:
- supraponderabilitatea;
- hipotiroidismul;
- constipatia;
- diabetul zaharat;
- boala lui Hashimoto;
- consumul de alcool;
- varsta peste 40 de ani;
- diete cu un continut caloric scazut;
- scaderea brusca in greutate;
- diete bogate in grasimi saturate;
- diete cu un continut scazut de grasimi;
- diete bogate in alimente rafinate si zaharuri;
- istoric familial de boli biliare (ereditatea);
- femeile prezinta un risc crescut dupa nastere;
- etnia (sunt expusi indienii si mexicano-americanii);
- alimentatie saraca in fibre si cu un continut scazut de legume;
- boli cronice: boala inflamatorie intestinala, colita ulceroasa, anemia hemolitica;
- administrarea de medicamente hipocolesterolemiante, imunosupresive si alte medicamente;
- valori ridicate ale trigliceridelor, cresterea colesterolului rau (LDL) si scaderea colesterolului bun (HDL);
- adminstrarea de estrogen si de anticonceptionale (estrogenul creste concentratia colesterolului in fiere).
deci in comcluzie nu e bine sa manaci zaharuri, nici frucet care contin prea mult zahar, nici garsimi saturate, cum ar fi prajitul in ulei de floarea soarelui, sau iara nu e bine sa manaci un continut scazut de grasimi, corpul are nevoie de grasimi, pt asta iti recomand dieta ketonica gasesti pe net cauta dr Andrei Laslau ----------*
nu e bine sa te anemiezi.poti chiar sa ii scri nu te costa nimic, e medic in Bucuresti si am impresia ca e chiar chirurg, e baiat salon si iti v-a raspunde.
Referitor la stafilococ, eu am gasit o solutie simpla si sant 100% convinsa ca am scapat de stafilococ dar am ramas cu rinosinuzita care o tratez chiar acum. cu un aparat special luat de la farmacie cu lumina rosie de 640 nm.
Am scapat zic eu ca nu am repetat analiza dar mi-am dat seama ca nu mai am problem cu gatul, am folosit led albastru de 470 nm am comandat din malaezia mi-au trimis 50 de bucati, daca vrei iti trimit si tie, sant pregatite doar sa le legi la o sursa, eu le-am atasat de inccarcatorul de la laptop pt ca imi trebuia un transformator, si merge.Se tine ledul 2 aprins in fiecare nara si asrta e tot, eu am repetat operatunea de mai multe ori.Am gasit chestia asta pe net si undeva prin Canada cred medicii o folosesc in spitale inainte operatiilor.Ei folosesc albastrul de metil si un laser de intensitate medie cu lumina rosie iti las aici linkul sa vezi cum trateaza ei stafilococul
----------*
Iti las adresa mea de mail in privat.

(*modificat de admin)
0
05-01-2014, ora 04:56
adara
Nu este medic/terapeut
adara
si da, L-Glutaminul este foarte bun pentru colon, si nu numai, ce mai este bun pentru curatarea colonului tinctura de nuca neagra si pelin luata 3 saptamani de zile, e un miracol.Crede-ma ca eu le-am incercat pe toate, am luat si argila o porcarie, si tot ce s-a scris pe forumul asta si pe altele numeste-le eu le-am luat, fara rezultate, Singurele rezultate care le-am avut pt colon au fost astea doua Tinctura omoara parazitii pe care toti ii avem, iar L-glutaminul reface tesuturile in cel mai rapid mod cu putinta.
Nu stiu daca te-am intrebat de polipi cati sant, si ce dimensiune au?Se zice ca daca sant mai mici de 5 mm se cinsidera ca sant polipi de cholesterol, daca sant intre 5-10 mm trebuiesc urmariti sa vada cat de rapid cresc asta inseamna sa faci controale la 3- 6 luni iar cei mai mari de 10 mm care trebuiesc operati.adica colecistomie nu stiu daca ma exprim correct scoaterea fierii vreau sa zic.
0
05-01-2014, ora 04:57
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Nu dispera, o sa iti spun mai multe pe privat.Orice are leac !
pupici XXX
0
08-01-2014, ora 10:00
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Nicola din ultimele tale 2 postari reiese ca tu esti bine dar nu vrei sa admiti asta. Daca doctorii au spus sa stai linistit, sa nu te operezi atunci de ce te mai agiti ?
Nu "incerca" sa scapi de stress, ci scapa ACUM pentru totdeauna de el.
Apuca-te acum de sport si lasa-l pe "o sa ma...", "vreau sa ma...".

Polipii: "sentimentul ca esti incoltit intr-o situatie din care ai dori sa iesi dar nu indraznesti sa faci nimic".
0
22-01-2014, ora 16:01
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Heeeei, salutare dragilor!! La multi ani pe noual an! Se pare ca nu mai aveti timp si pt forum :), va inteleg perfect pt ca si eu sunt in aceeasi situatie :P :P
Cum mai sunteti?Cum va mai simtiti?Adara, ai primit ledurile alea??Radu, Sanda, Nicola, biulica, voi sunteti bine??
Nicola, vezi ca ti-am raspuns la mesaj!

Imbratisari din indepartari pt toti!
Puuup :*
0
24-01-2014, ora 23:30
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
La multi ani Jaquelinne ! Ma simt obligat sa iti raspund ca mie mila de tine ca nu iti raspunde nimeni si astepti degeaba !Iarta-ma pls ca intru in topicul tau de baza unde esti sefa nu-i asa?..Se pare ca nimeni nu mai are timp de acest forum nu?.daca spui la multi ani dupa 3 saptamani inseamna ca esti extrem de ocupata?..probabil ca pioasa cum te stiu esti extrem de ocupata si cu pomeniri parastase si alte alea nu?..ocupata de tine...daca nu mai intri deloc pe aici eu nu cred ca observa totusi cineva...
0
25-01-2014, ora 17:17
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
Jaqi draga ce bine ca ai scris.Ma gandeam ca nu ai timp dar mi-am facut si probleme ca nu cumva sa ai altceva.Ti-am scris in privat de sarbatori dar se pare ca nu ai primit sau necunoscand numele, nu ai raspuns.

Adara o sa-ti scriu si tie in privat.
Eu sunt bine dar am avut multe de rezolvat si nu am avut timp sa scriu.

Radu tu ce faci cum esti? Biulica?

pupici
0
25-01-2014, ora 17:25
biulica
Nu este medic/terapeut
biulica
Salutare tuturor si La multi ani pentru noul an!!!!!!!!

Sper sa fie unul mai bun pentru toti; sa fim sanatosi cu totii..
Ma asteptam sa vad mai multa activitate pe forum dar se pare ca la inceput de an avem mai multa treaba.
Eu sunt bine si sper sa continui asa mult timp de acum incolo.
Afara este o vreme ingrozitoare, nu numai ca ninge (asta ar fi frumos) dar si bate vantul infiorator;nu te poti tine pe picioare;
Sper ca si voi sunteti bine...

Va doresc tot binele din lume...

sanatate maxima tuturor!!!
0
26-01-2014, ora 02:42
adara
Nu este medic/terapeut
adara
La multi ani si tie Jackie, am primit ledurile si undeva am citit ca in 2 minute omoara bacteria, ei bine eu am tinut doar 2 minute si intr-adevar o dizolva, la inceput cred ca am avut si pungulite de puroi ca atunci cand am bagat ledul adanc pe nas mi-a curs foarte mult sange amestecat cu puroi si mult lichid transparent care banuiesc ca era stafilococul dizolvat.M- am simtit mai bine si am uitat de leduri.Acum vreo cateva zile mi-am facut baie si nu m-am uscat la par si au revenit simptomele in forta dureri de cap, temperatura, maini si picioare moi, probleme digestive, probleme cu inima, ce sa mai numai buna e dus la urgente, dar ce m-a speria cel mai tare a fost ca simteam ca imi misuna ceva si imi roade in tot capul.Ma hotarasem sa merg la spital a doua zi dimineata.Cand mi-am adus aminte de leduri, de data asta le-am lasat 30 min/20 min in fiecare nara, Nu spun ce mi-a ieit de pe nas, a trebuit sa ma opresc de cateva ori sa-mi suflu nasul.In 10 minute de cand am pus ledul nu mai aveam nimic.Deci, functioneaza.Acum iau si Klacid pt ca sinuzita trebuie ajutata sa dispara.parerea mea de rau este ca am Klacid doar pt 5 zile si mi-ar fi trebuit sa fac 10 zile sau 14 ca sa aiba effect.Iau cate 2 pe zi d 500 mg.De mult nu am mai dormit asa de bine.
Cu toate astea nu pot spune ca sant vindecata inca dar sant pe drumul cel bun.In rest toate bune si la locul lor.Tu cum esti Jackie cum te simti dupa operatie? ai probleme cu digestia?ai inceput sa mananci normal ?Fetita cum se mai simte?
Biulica ma bucur ca te simti bine, si tine-o tot asa :)
Sanda tia-m lasat un mesaj in privat.
Va pup si sper sa va dau vesti bune si sa va spun ca am scapat de bacteria asta XXX
0
26-01-2014, ora 16:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Se putea sa nu isi bage danone asta coada, nu se simte bine daca nu ataca incontinuu.Am fost ocupata cu examenele fetitei mai danone si cred ca este un motiv destul de intemeiat pt a nu avea timp de forum...Dar ce sa intelegi tu?! Oricum multumesc pt urare..!

Sanda, nu am avut nimic, decat lipsa de timp :)) si sa stii ca nu am primit mesajul privat de la tine! Dar am sa mai verific inca o data; in ultima vreme am primit multe mesaje si s-ar putea sa nu-l fi vazut, insa nu cred...ca am un spirit de observatie destul de bun :D Tu cum mai esti?Ai revenit in tara?

Adara, pai daca sunt bune ledurile alea, eu zic sa nu mai intrerupi din tratament, fa-l cateva zile la rand sau cum scrie in catalogul de utilizare.Nu iti face rau klacidul?Ca stiu ca aveai probleme cu antibioticele...

Eu sunt bine, multumita lui Dzeu, nu am avut probleme dupa operatie.Mi-am facut si CT-ul abdominal cu substanta de contrast si nu am niciun calcul restant :) Mi-ai zis tu sa nu ma iradiez degeaba :D Asta e, macar am scapat de-o grija.Mai simt usoare dureri daca fac efort/miscare un pic mai mult, dar se amelioreaza la repaus, iar de mancat nu mananc orice, uite de ex mi-e frica sa incerc sa mananc ciocolata neagra, asa ca doar cu cea alba mai imi satisfac din pofte :), am zis sa o iau usor.Cu digestia nu am probleme, este totul normal.Si fetita este bine, tocmai ce a terminat examenele, pe care le-a luat cu brio si nu imi incap in piele de bucurie!

Biulica, ma bucur ca esti bine si sper ca asa sa fie si de acum incolo, sa vii numai cu vesti bune la noi!!! Aici la mine nu ninge :P cu toate ca mi-as fi dorit...

Radu, tu cum mai esti?Doar de la tine nu avem vesti...


Va imbratisez cu drag!!!
Pupici cu sclipici :* :*
0
27-01-2014, ora 09:19
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Buna tuturor!
Sanda, am verificat mesajele private de pe forum insa nu am avut nimic nou de la tine, insa ieri cand am reusit sa verific mailul, am observat mesajul tau din mail si iti multumesc frumos pt felicitare draga mea! Aceleasi ganduri frumoase si pt tine scumpa ! :*
Adara, ti-am raspuns si tie la mail draguta! :* Scuze pt. intarziere fetele, dar nu am mai intrat de ceva vreme in mail, abia ieri am reusit!
Radu este bine, am reusit ieri sa schimbam 2 vb pe mess, mai pe graba pt ca aveam de verificat nici mai mult nici mai putin de 104 mesaje :D, mi-a cam luat ceva timp...
Pupici cu sclipici :*
0
04-02-2014, ora 09:40
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Buna buna!

Ma bucur ca sunteti bine. Jackie ma bucur ca ai trecut cu bine de operatie.

Adara, tu inca nu ai scapat de H Pilory ? N-ai incercat si cu perhidrol ? Din cate stiu eu rezultatul iese pozitiv inca un an de la antibiotice. Nu cumva tu te simti rau de la ravagiile pe care le-a provocat bacteria, adica gastrita ?


Incepusem anu cu o veste proasta: acufenie, doctorul zicea ca pot sa aud vibratia in urechea interna, toata viata. Am inceput sa fac mai multe exercitii fizice si sa iau gingo biloba si vad ca mi-a trecut. Se pare ca se trage de la pozitia gresita a coloanei vertebrale. Se pare ca exercitiile fizice sunt intotdeauna bine venite pentru sanatate

Stomacul o duce bine, de cand cu kefirul se pare ca m-am vindecat complet de gastrita. ADica am mancat si alimente iuti, prajeli si nu m-a durut nimic.
0
04-02-2014, ora 13:23
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Buna dragii mei, Jackie nu am vazut mesajul tau dar o sa ma uit ca am mesageria plina am peste 20, 000 de mesaje :))
Radu eu am scapat atunci demult de hp dar acum am o alta problema stafilococul auriu care mi-a intrat in sinusuri si probabil in tot corpul, eu asa il simt.Este meticilin rezistent, deci antibioticele nu-si fac efectul pe el si am comandat acum un tratament naturist din America care am vazut ca se vinde si la Cluj "Usnea stop aureus."O sa il incerc rau nu are ce sa-mi faca sant doar extract din plante.De-abia l-am comandat probabil o sa ajunga intr- o luna de zile., deci mai am de asteptat.Tratamentul il fac timp de 3 luni.Sper ca vara asta sa fiu sanatoasa, eu asa imi doresc.Oricum o sa va tin la current.Pupici XXX
0
09-02-2014, ora 10:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Salutari din departari!

Da Radu, se pare ca am trecut cu bine de operatie, am fost norocoasa :), dar sa stii ca foarte mult conteaza si chirurgul! Al meu a fost unul recomandat :), nu m-am dus la oricine.Eu de fel sunt foarte pretentioasa, mai ales cand e vb de sanatate/medici/spitale...nu merg oriunde si nu ma las pe mana oricui.Nu de alta, dar am intalnit zeci de cazuri si imi este teama! :) Analizez cat pot de mult situatia si apoi iau o hotarare.
Ma bucur ca ai scapat de tiutul in ureche, este destul de stresant, mi se mai intampla si mie dar foarte rar.Pe langa ginko-biloba, foarte bune sunt si maslinele, soia, telina, ceapa, cimbrul, galbenelele, plus o alimentatie bogata in vitamine, minerale si oligoelemente.

Adara, cu ledurile nu ai obtinut nicio imbunatatire? Atatea tratamente ai facut, nici nu le mai stiu la numar...off, sper ca tratamentul ce ti l-ai comandat sa te ajute sa scapi de stafilococul asta odata, e foarte pacatos! Cu sala ce-ai mai facut?Te duci in continuare? Cand imi amintesc de faza cu antrenorul si sotul tau, ma amuz foarte tare! :D
Cum se mai simte mama ta?

Sanda, biulica, nicola, voi pe unde-mi umblati?Ce-ati mai facut?Sunteti bine??

Pupici cu sclipici! :*
0
10-02-2014, ora 05:02
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Draga mea Jackie, ledurile mi-au fost bune chiar foarte bune, dar sant bune pt cei care au stafilococul doar in nas a l meu a mers mai sus la sinusuri si nu am cum sa-l scot de acolo.Mi-au facut bine in sensul ca atunci cand le-am folosit aveam colonii In nas si mi-a transformat totul in apa am simtit o usurare dar duerile de cap in zona fruntii a sprancenelor au ramas.Atunci am luat Klacid 5oo mg 2/zi timp de 5 zile, am vrut sa mai continui cu ciprinol dar nu am mai putut, e a 3 a incercare esuata cu ciprinolul, desi e foarte bun, eu nu iI suport, e singurul antibiotic care il stiu eu ca trece bariera spre cap si curata tot, din pacate nu l-am putut suporta si m-am ales cu o gastrita.In schimb din tratamentul cu Klacid nu ma mai doare capul iar cand apas acolo unde ma durea mai précis exact la baza sprancenei drepte simteam ca am o punga de puroi acum nu o mai am.Dar cred ca stafilococul mi-a intrat deja in tot organismal, il simt.Si cred asta cu tarie pt ca atunci cand am fost in Ro si am facut injectii cu cefalosporine, mi-au dat niste spraiuri si tablete pt imunizare si neutralizare atunci mi-au aparut pe corp ca niste muscaturi de paianjen ceeace e semn ca il am in tot organismul, de asta trebuie sa fac tratament sa-l distrug de tot.Acum m-am pricopsit cu gastrita mi-am dat seama intr-o dimineata cand m-am trezit bine mersi si dupa ce am mancat mi-a venit rau mi s-au muiat mainile si picioarele si aveam stari de ameteala, am inceput sa iau omeprazole de 20 mg dar nu e prea puternic adica imi era bine dimineata iar seara nu mai avea effect.Mi-am adus aminte de L-glutaminul care m-a viindecat de atatea ori si acuma am inlocuit omeprazolul cu L-glutamin si ma simt bine si chiar mananc orice.Nu vreau decat sa ma tin bine pana imi vine tratamentul din State imi e tare teama sa nu aiba vreo reactie adversa mai ales goldesealul ala de ala mi-e frica.Dar daca vad ca nu il support o sa iau decat usnea cu pau d'arco si extractul de sunatoare iar goldenseal il inlocuiesc cu echinaceea supreme.si tot fac tratamentul.Usneea e cea mai importanta aia omoara bacteria..
De cand mi-am distrus stomacul nici la sala nu m-am mai dus si mai am si mult de lucru pe acasa, platesc abonamentul degeaba in perioada asta, dar nu-mi fac probleme numai sa ma fac eu bine ca timp de sala e destul.Maicame-a e si ea bine merge singura fara baston acuma o mai doare la frig.I-am promis ca ii fac o vizita anul asta, ea deja ma asteapta luna asta sau martie dar nu ma pot duce ca am de lucru.
Ma bucur ca te simti bine dupa operatie, prin cate ai mai trecut si tu...
Te las ca la mine e 3 dimineata e ora mea de somn pupici XXXX :))
0
10-02-2014, ora 08:24
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Adara, cand eram in tara, am facut o perioada niste sedinte cu aerosol si laser pt sinuzita.Tu ai incercat pana acum asa ceva? Pe langa astea am luat si tratament medicamentos.Nu pot sa spun sigur daca m-au ajutat, insa la ultima ct nu mai mi-a iesit sinuzita ci doar rinita alergica, probabil ca au folosit la ceva acele sedinte...Incearca si cu tratamentul ce ti l-ai comandat, eu sper sa nu ai nicio reactie adversa la el si sa scapi odata de stafilococ si sinuzita in acelasi timp, sa impusti 2 iepuri dintr-o data cum s-ar spune...Iti trebuie rabdare si multa vointa!
Ma bucur ca mama ta este mai bine, sanatoasa sa fie, asta este cel mai important.
Te imbratisez tare!
Pup
0
10-02-2014, ora 09:12
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Da, am observat si eu ca tiutul apare dupa ce mananc multe dulciuri, grasimi si prajeli. S-ar putea sa fie de la circulatia sangelui. Ar trebui sa-mi fac niste analize. Desi sunt lacto-vegetarian tot acumulez grasimi din unt, prajeli, dulciuri etc.
0
10-02-2014, ora 12:28
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Buna dimineata, Jackie normal tratamentul de o sa il iau din State ar trebui sa vindece si sinuzita, nu numai stafilococul dar daca nu o sa imi vindece sinuzita la sfarsit o sa iau best serapeptase cred ca asa ii zice care e special pt sinuzita si asta curate tot.Radu si eu cand mananc dulciuri imi tiuie urechile si asta acum de cand cu gastrita, parerea mea ca gastrita ta nu e vindecata 100%.Va las acum pupici xxx
0
11-02-2014, ora 13:05
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Radu, pai nu mai consuma prajeli si dulciuri daca vezi ca nu iti fac bine! Chiar daca ai scapat de gastrita trebuie sa fii atent la ce consumi. :)
Adara, pai asteptam sa vedem rezultatele, de la bune in sus! :*
Pupici cu sclipici :* :*
0
11-02-2014, ora 17:15
matrixradu
Nu este medic/terapeut
matrixradu
Pai si ce sa fac cu pofta ?
0
11-02-2014, ora 20:05
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
Radu uite ca si eu am tiuituri in urechi cate-o saptamana dupa fiecare zbor. si medicul mi-a zis ca de la tensiunea arteriala hipo sau hiper si mai poate aparea si de la o circulatie sanguina nu prea buna sau de la nasul infundat.
iar cu pofta tine-o tot asa mai iei cate o saptamana LEVANT 15 mg si iti trece si gastrita.

Jaqi ce faci ce -ti face fetita?

Biulica tu cum este sper ca ai ramas cu buna dispozitie si sanatoasa.

pupici
0
12-02-2014, ora 18:53
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Dragii mei, am uitat sa va spun ca inainte de a comanda tot tratamentul celor de la Cluj am comandat Echinaceea Supreme tinctura si Usnea tincture fara alcool tot din State, dupa care m-am gandit ca poate tratamentul celor de la Cluj o fi mai bun ca e amestecat cu mai multe.Pe site-urile Americane scrie doar de Usnea cu Echinaceea supreme ca vindeca stafilococul.Deci ca sa fiu sigura eu le-am comandat pe toate, si saptamana trecuta am primit Echinaceea.Iar astazi am primit Usneea si culmea tot astazi am primit ceaiul de mesteacan care l-am comandat din Ro.Si am facut un ceai care l-am lasat sa se raceasca si am pus in 100ml de ceai veo 8 picaturi de Usnea si 1 ml de Echinaceea supreme.Este foarte puternic, am ametit instant si a inceput sa-mi curga tot felul de mizerii din sinusuri dar tot prin spatele nasului.Cred ca infectia este si la plamani pt ca a inceput sa-mi lucreze si acolo, si am expectorat iara tot felul de mizerii.si inca mai expectorez acum la o ora dupa ce am luat.Sant pe drumul cel bun, o sa iau tratamentul asta iar cand se termina continui cu celalalt.Va pup si va tin la current cu progresele mele.xxx
0
13-02-2014, ora 10:54
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ce sa faci cu pofta?Ai putea sa o pui in cui! :))))) Stii cat imi doresc sa mananc o portie mare de cartofi prajiti?Stii cat isi doreste fetita mea sa manance cate o ciocolata in fiecare zi?Dar in momentul in care stim ca acele alimente ne fac rau, pur si simplu ne abtinem :D si inlocuim cu altceva(eu cu cartofii la cuptor si ea cu ciocolata alba :) ).Pana si chipsuri fac in cuptor, am inlocuit prajitul cu alimente preparate in cuptor, nu au acelasi gust, dar cat de cat scapam de pofte :P.
Asa cum te abtii de la carne, ai putea sa te abtii si de la prajeli, sunt bune, dar atat de nocive...sau macar sa le consumi foarte rar, o data pe luna de ex. :)

Sanda, bine ai revenit!! Noi suntem bine ! Tu cum mai esti?Ai revenit in tara?

Adara scumpa, sper ca in sfarsit sa fi gasit tratametul potrivit si sa iti revii complet! Sa ne tii la curent !

Pupici cu sclipici :* :* :* cate unul pt fiecare! :))
0
14-02-2014, ora 12:59
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Dragostea te face sa treci peste orice obstacol ce ti se pune in cale. Sa iubesti inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt.Cand iubesti inseamna ca traiesti!Asadar, iubiti dragii mei!
La multi ani de Valentine's day!!
0
14-02-2014, ora 16:35
sandy bel
Nu este medic/terapeut
sandy bel
Ce frumos ai scris Jaqi draga !!!! uite ca eu implinesc azi 33 de ani de la casatorie.Atunci nu stiam de Valentine´s day, dar m-am bucurat ca s-a intamplat chiar de aceasta zi frumoasa si cu cat o sarbatoresc multi, este si mai speciala pt.mine si ma regasesc printre alti indragostiti.
Si asa cum spui si tu, fara dragoste suntem orfani de toate si fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid.
Asadar iubiti-va mult !!!
0
16-02-2014, ora 13:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sa inteleg Sanda ca te-ai casatorit pe 14 februarie?Frumos mod de a sarbatori in fiecare an ! Multi ani inainte draga mea, eu am doar 14 ani de casnicie :) !
Pupici cu sclipici :*
0
16-02-2014, ora 14:16
adara
Nu este medic/terapeut
adara
dragii mei, cred ca am gasit o cura pt tot se numeste chimenul negru sau black cumin sau NIgella sativa,
Vreau sa intrati pe net si sa cititi:
--------*

(*modificat de admin)
0
16-02-2014, ora 16:10
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Foarte interesant adara! Am citit si se pare ca este foarte foarte bun.Trebuie sa stim cantitatea/zi si modalitatea de a-l consuma si administra, banuiesc ca trebuie pregatit intr-un fel...
0
16-02-2014, ora 16:46
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Jaqueline, eu l-am cumparat pe asta astazi e presat la rece nu stiu cat de bun e pt ca sant mai multe companii care il fac aici recomanda o lingurita pe zi dar pentru boli mai grave si pt cancer stiu ca se ia 1 lingurita de 3 ori pe zi inainte cu 15 minute de mese.
--------*

(*modificat de admin)
0
16-02-2014, ora 16:49
adara
Nu este medic/terapeut
adara
si la-m mai gasit pe asta :
--------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns
3188 comentarii 1 2 ..... 100101102 ..... 106 107 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.