analize helicobacter pylori - ce inseamna si cat e de grav

06-02-2008
alina florentina
Nu este medic/terapeut
alina florentina
Buna ziua!
Am facut o analiza la sange pentru helicobacter pylori, iar rezultatul a iesit de 113.8 AU/ml.Urmez un tratament cu omeprazol si amoxicilina.Mentionez ca am 16 ani.
As vrea sa stiu ce inseamna acest rezultat si cat e de grav.
Multumesc!
3 comentarii
0
29-11-2008, ora 21:32
otiliaa
Nu este medic/terapeut
otiliaa
Am facut o analiza a sangelui pentru Helicobacter Pylori si a iesit de 7, 85 U/ml. As vrea sa stiu daca e grav, ce tratament sa urmez si pentru cat timp. Am 21 de ani.
Multumesc!
0
13-10-2009, ora 17:28
LIKUS
Nu este medic/terapeut
LIKUS
salut!
deunazi am facut testul HELICOBACTER PYLORI a iesit pozitiv, dar la unitate de masura e linie pe test, ce inseamna asta?
mentionez ca nu am probleme cu stomacul!
ACEST TEST -mi-a fost recomandat in urma depistarii cu demodex, exista cumva vreo asociere ?
am aflat de aici de un tratament cu argila timp de 6 luni!
0
15-10-2009, ora 15:20
MIHAELA BARTHA
Nu este medic/terapeut
MIHAELA BARTHA
Am fost depistata in urma endoscopiei cu gastrita cronica eroziva, un polip esofagian, steatoza hepatica nonalcoolica, iar testul de HP este pozitiv. Markerii hepatici sunt negativi.Mentionez ca nu urmez tratament pentru HP, inca, deoarece medicul a zis sa asteptam rezultatul biopsiilor.Iau motilium, controloc de 40, essentiale forte.Vreau sa-mi spuneti daca ati incercat tratamentul cu SULFORAPHANE FROM BROCCOLI si care au fost rezultatele...Multumesc si SANATATE TUTUROR!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: