Imi miroase foarte urat gura si cand ma trezesc, si dupa spalarea pe dinti si in cursul zilei

03-11-2007
licu
Nu este medic/terapeut
licu
Imi miroase foarte urat gura si cand ma trezesc, si dupa spalarea pe dinti si in cursul zilei.Nu stiu ce sa ma fac.In meseria pe care o am, am de vb.cu oameni si este groaznic sa stai cu cineva de vb.si sa-ti miroase gura.Daca folosesc guma de mestecat mi se accentueaza mai tare mirosul si ma ustura limba.Va rog sa-mi recomandati ceva tratament.
Multumesc
2 comentarii
0
04-11-2007, ora 00:00
ileana_cons
Nu este medic/terapeut
ileana_cons
In primul rind, tratati toate afectiunile stomatologice. Apoi, o radiografie cu bariu pentru esofag- uneori exista diverticuli esofagieni in care se opreste mincarea, si produce mirosul neplacut. Un examen ORL- exista afectiuni de nas si git care produc halena. Deci, ideea este sa aflati cauza, si sa o tratati pe aceea.

Multa sanatate,
Dr. Ileana Constantin
Medic rezident psihiatru
0
05-03-2009, ora 20:00
alexandru4u
Nu este medic/terapeut
alexandru4u
am si io o problema cu mirosul gurii, , , am fost la consultatie la dentist si nu am nici o carie, , , si tot imi miroase gura, , , (eu uneori am senzatie de tuse, , mai ales dimineatza, , , expectorez cva din gat, , nu sunt fumator...

s-ar putea sa fie ceva din gat? sau amigdalite?
ms anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •