gust dulce in gura

11-10-2009
Haj-ra
Nu este medic/terapeut
Haj-ra
Uneori, in urma unui efort fizic intens, simt un gust dulceag in gura. La fel s-a intamplat si in dimineata aceasta dupa 6 serii a 50 de flotari. Acum, eu stiu ca efortul fizic determina o scadere a glicemiei in sange si nu invers. Aceeasi senzatie am simtit-o si acum 2 zile cand veneam de la dentist - am avut ceva emotii si nu mancasem nimic inainte. Nu am probleme cu greutatea (desi in ultimul timp am o pofta de mancare mai mare decat de obicei) si nici antecedente legate de diabet in familie. Ar trebui sa-mi fac un examen al glicemiei sau imi fac probleme degeaba?
Multumesc!
1 comentarii
0
12-10-2009, ora 17:57
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Gustul dulce in gura asa cum apare la dvoastra este un simptom cunoscut in homeopatie si indica o dereglare metabolica.
Cu siguranta aveti si alte simptome/indicii care nu pot fi depistate inca la analize dar pot fi depistate si vindecate de un medic homeopat. Cu cat mai repede actionati cu atat mai bine este, insa la medici si la analize mergeti cel putin acum in zadar. Nu este cazul sa va speriati insa acest simptom este un semnal clar ca ceva nu este in regula in corp.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.