gusa multinodulara

01-07-2009
dumi.maia
Nu este medic/terapeut
dumi.maia
buna am 41 ani si anul trecut mi-am descoperit la analize colesterol 290 si trigliceride marite.Cum dc.nu ma trimis mai departe la investigatii m-am trezit in ianuarie cu tensiunea 24/12 dc. mi-a dat sa iau NOLIPREL pe care l-am luat partial pt ca nu dadea rezultate, in schimb am luat OMEGA 3si ALOE VERA GEL Am refacut analizele in ian si am schimbat si dr. de familie, care ma trimis la cardio electrocariograma si la endocrinolog.Analiza TSH 3, 62 VN 0.25-5.0si FT4 9.97 VN9.0-20 iar la ecografie LOB DREPT TIROIDIAN 50/34/16 mm, structura omogena hipoecogena pe fata ant. si LOB STG TIROIDIAN 55/34/18 cu structura omogena ecogena ISTM 5 mm.Am urmat o luna tratamentul dat de doc cardio pt hipertensiune fara rezultate si cu EUTHYROX 25 dat de medicul endocrinolog, acum le-am oprit pt ca dupa ce mi-a marit doza la 50 cu rezultat TSH 2.26, DECI a scazut am citit in prospectul medicamentului ca nu se administreaza in caz de hipertensiune, dar asta dupa ce mi-a fost rau de la el am facut o neurodermatita V-as ruga sa-mi raspundeti daca diagnosticul e de GUSA MULTINODULARA si daca e grav Exista tratament naturist
1 comentarii
0
30-09-2009, ora 19:23
dumi.maia
Nu este medic/terapeut
dumi.maia
am fost internata la bucuresti si am aflat cu stupoare ca nu am nimic la tiroida. SFAT IMPORTANT DUCETI-VA LA 2 MEDICI PT UN DIAGNOSTIC CORECT!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.