gura inclestata, rog interpretare 2 analize

10-08-2008
andr33ya
Nu este medic/terapeut
andr33ya
Buna ziua!
prietenul meu care are doar 20 ani, a facut as putea sa o numesc criza, din senin. a inceput spune el cu o durere puternica de cap, iar in circa 5 min nu s-a mai putut misca nu a mai putut merge, nu mai putea sa vorbeasca, insa auzea iar daca il intrebai ceva trebuia sa o faci de 2-3 ori, iar el dadea doar din cap, avea o privire fixa si de la spital mi s-a spus ca avea gura inclestata. i-au administrat o punga de 500ml de glucoza, iar apoi ne-a trimis la medicul care era de garda in acea seara la neurologie. i s-au facut analize si au iesit partial bune. intrebarea mea ar i ce credeti ca s-a intamplat si as dori sa imi spuneti ce inseamna Mid# 1.0 x 1000/uL (limite 0.1 - 0.6) si Mid% 10.8% (limite 1.7 - 9.3)
Acestea doua au si un H in dreptul lor. Sunt analizele care nu se incadreaza in limitele normale. Asistenta a spus ca astfel de cazuri se intampla doar la "domnisoare", ca are probleme cu capul si incepuse sa mai ntrebe de cand sunt cu el si daca il cunosc bine...halal asistenta.Doctora a pus toate astea pe seama oboselii si a stresului. Oare asa sa fie?
Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.