de vreo 6, 7 ani am ca o ridicatura in cerul gurii

20-12-2009
lamp
Nu este medic/terapeut
lamp
Buna seara, domnule doctor!sarbatori fericite va doresc de pe acum, multa sanatate!am o mare nelamurire, de cativa ani, cred, ca mai precis de vreo 6, 7 ani, am ca o ridicatura in cerul gurii, nu se vede dar o simt cu limba, si e deschisa la culoare.aici pe forum am citit ca ar fi vorba de noduli, dar nu cred ca-i cazul meu.tin sa precizez ca, pe vremea cand aveam vreo 7 ani m-am zgariat rau cu un obiect in cerul gurii(acum am 30 de ani)si stiu ca m-a durut foarte tare.pe net am citit ca, cancerul bucal asa apare cu noduli in cerul gurii, dar eu il am de atatia ani si pana acum daca era grav, se intampla ceva.ce sa fie oare?ptr ca eu de abia acum l-am sesizat, asa-i cand citesti pe net tot felul de chestii, devin paranoica.va multumesc, numai bine!
4 comentarii
0
21-12-2009, ora 12:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
corect!
nu trebue luat ca personal.. nimic ce se citeste aici!
ce aveti.. poate fi o simpla deformare a osului in urma acelui traumatizm din copilarie!!!
nu va mai ganditi la asta.
0
21-12-2009, ora 13:23
lamp
Nu este medic/terapeut
lamp
D-le doctor, va multumesc frumos!sunteti foarte prompt.daca toata lumea ar fi ca dumneavoastra, noi oamenii de rand ne-am culca seara linistiti.se vede ca ati depus juramantul cu toata inima, din moment ce sunteti asa dedicat!Multa sanatate, dumneavoastra si familiei, si sa dea dumnezeu, sa avem un an frumos si imbelsugat!
0
17-05-2010, ora 20:58
Leca Albert
Nu este medic/terapeut
Leca Albert
Buna seara.Ma numesc Albert...sunt din bucuresti si asi dori sa va intreb despre o problema asemanatoare cu cea de mai sus...am avut o o masea cariata...pe care nu am tratato la timp si am facut un abces palatinal...am luat medicamente(augumentin, ketonal) pana la urma sa rezolvat cat de cat...miam tratat maseaua si pana la urma am plombato dupa vreo luna de mers la stomatolog...problema e ca ca si in cazul anterior inca simt ca acolo e ceva in neregula este mai unflat deca cealalta parte a palatului si mie teama sa nu fie ceva acolo...nu ma doare...dar dak apas cu degetul se simte ca o umflatura...ce voiam sa va intreb in concluzie...dintr-o infectie netratata la timp...poate aparea cancer??? ce imi sugerati sa fac??? va multumesc
0
17-05-2010, ora 21:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa repeti consultul la Stomatoog regulat.. daca se poate lunar sau la 3 luni maxim.
cred ca este o osteita care in timp o sa se retraga.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.