greata de 8 zile, voma in unele zile

08-01-2010
boocow
Nu este medic/terapeut
boocow
Prietenul meu a inceput sa se simta rau din prima zi a noului an. Greata, stari de voma... insa n-a reusit sa vomite, decat in ziua a 3-a, a 4-a, a 5-a, cred. Astazi sunt 8 zile si inca se simte rau. Zice ca e mental, dar mi se pare stupid... nu vrea sa mearga la doctor, si nu am cum sa-l conving, am incercat. NU cred ca e ceva din cauza mancarii, am mancat 6 persoane din aceasi mancare, doar el se simte rau. Ma gandeam ca poate fi ceva de la ficat, fiere, ceva? Ce sa-i fac?Ce poate fi?
1 comentarii
0
08-01-2010, ora 17:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Aceste sări pot fi generate de o disckinezie biliară (o afecţiune a bilei), diskinezie care are un potenţial foarte mare de dereglare a digestiei şi de "hipersaturare" cu grăsimi, fapt care determină greaţă, vomismente, dureri de cap, ameţeală, anxietate etc.
Chiar dacă este aşa cum v-am spus, chiar dacă nu este, consultul medical de urgenţă este foarte important.

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică ;)
P.S. Până ajungeţi la medic îi puteţi da să bea o cană de ceai de sunătoare sau anghinare, neîndulcit ( de două ori pe zi), înainte de micul dejun şi cină (cană de maxim 250 de ml).



În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.