greata, sani mariti, scurgeri roz sarcina? | Forumul Medical ROmedic

greata, sani mariti, scurgeri roz sarcina?

31-03-2011
Crrristina
Nu este medic/terapeut
Crrristina
Buna ziua, as dori o parare, in 16 noiembrie am pierdut o sarcina la 6 saptamani medicul fiind nevoit sa imi faca chiuretaj pentru a evita o posibila infectie. Acum de vreo 2 saptamani am avut stari de greata (fara voma) sanii mariti si acum de 2 zile am niste scurgeri rozalii. Ca si medicamentatie iau acid folic 1 / zi. Cat ar trebui sa dureze aceste scurgeri? Este posibil sa fiu insarcinata sau este posibil sa pierd din nou o sarcina?
Va multumesc
12 comentarii
0
31-03-2011, ora 19:42
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
eu cred k esti insarcinata... cat ti-a intarziat CM?
0
31-03-2011, ora 19:52
Crrristina
Nu este medic/terapeut
Crrristina
Sincer abia astazi ar trebui sa imi inceapa CM. niciodata nu imi intarzie. De asta sunt si eu nerabdatoare. Acum nu mai am starile de greata.
0
31-03-2011, ora 19:55
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
dar un test de sarcina ti-ai facut ?
1
31-03-2011, ora 20:01
Crrristina
Nu este medic/terapeut
Crrristina
Da. azi dimineata dar nu a aparut nimik. Ma gandesc ca l-am facut prea repede, mai astept inca 2 sau 3 zile si mai fac unul daca intre timp nu imi vine CM, sau se opresc scurgerile rozalii.
Sau tu ce parere ai? Nu mai stiu ce sa cred
0
31-03-2011, ora 20:05
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
nu cred ca l-ai facut prea devreme...mai asteapta ca s-ar putea sa iti vina...asa mi-a intarziat si mie CM 5 zile, dar astazi dupa ce mi-am facut testul de sarcina mi-a venit si am fost foarte dezamagita...un CM poate sa iti intarzie maxim 10 zile...
0
31-03-2011, ora 20:06
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
inca nu iti face sperante...aceste simptome poti sa le ai si inainte de CM...
0
31-03-2011, ora 20:07
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
totusi daca nu iti vine, peste 2-3 zile repeta testul ca sa fi mai sigura.
0
31-03-2011, ora 20:12
Crrristina
Nu este medic/terapeut
Crrristina
mai astept sa vad sambata duminica ce se intampla. asta este... am invatat sa nu imi fac sperante pentru ca e foarte rau cand primesti cate o veste rea.. sau la ce nu ai vrea sa auzi
0
31-03-2011, ora 20:15
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
atunci mai tinem legatura... succes si numai bine!!!
0
02-04-2011, ora 16:54
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
ti-ai facut testul?
0
07-04-2011, ora 08:52
Crrristina
Nu este medic/terapeut
Crrristina
Scuze ptr intarziere nu mi-am mai facut testul pt ca mi-a venit CM asa ca. data viitoare
Mersi
0
06-01-2018, ora 18:50
NoName0
Nu este medic/terapeut
NoName0
Buna ziua!Am un ciclu regulat de 25 de zile care tine 5 zile.Pe 2 decembrie am avut menstruatie normal, pe 13 decembrie am avut un contact neprotejat cu soțul meu cu ejaculare înăuntru, pe 27 decembrie mia venit menstruatia dar care ma tinut doar 2 zile si a curs destul de putin fata de alta data(prima zi a curs mai putin decat de obicei iar ă doua aveam doar dupa ce mergeam la baie si urinam), dupa asta am dureri de burta ca la menstruatie, oboseala, dureri de cap, urinari des, putina stare de vomă, durere de mijloc, dar testele de sarcina negative!Posibil sa fi facut prea devreme testul de sarcina?Va rog sa.mi raspundeti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • SecreÈ›ii vaginale anormale în sarcină
  •