greata, voma

29-06-2011
xsmart
Nu este medic/terapeut
xsmart
Buna. am 18 ani si am o problema care ma deranjeaza foarte tare. In urma cu un an am avut o relatie de 6 luni cu o fata mai mare cu 2 ani ca si mine. Imi doream foarte mult sa am relatii sexuale cu ea. Dupa 2 luni am reusit dar s-a intamplat ceva ce ne-a legat atat de mult incat aveam relatii sexuale in fiecare zi din saptamana de cateva ori pe zi.Am continuat asta incotinuu 3 luni de zile pana la un momentdat cand inainte sa incepem o partida de sex m-ia venit o greata foarte puternica si am vomitat.am zis sa luam o pauza dar nu a ajutat cu nimic.erau zile cand nu prea mancam si puteam incepe sa facem sex iar dupa ce terminam nu mai aveam nici o problema eram plin de energie ma simteam foarte bine, asta doar dupa ce terminam partida de sex inainte sa incepem imi era foarte rau..am terminat relatia am zis sa iau o pauza eram foarte nelinistit..De o vreme am inceput sa imi caut o noua prietena si am obs ceva neinregula, cum ar fi ca atunci cand imi doresc o relatie serioasa cu o fata care chiar imi este draga si nu sunt indiferent inainte sa ma intalnesc cu ea simt acele emotii in stomac si imi vine greata care e foarte deranjanta..iar cand merg la masa imi vine in cap tot felu de ganduri cu ea si imi vine aceea greata de care mananc foarte greu..simt ca trebuie sa fac tot posibilul sa ma simt in largul meu ca sa nu am aceste emotii de la care vine si greata..Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc
7 comentarii
0
29-06-2011, ora 13:43
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

emotiile sunt evidente la fiecare..asta NU ar trebui sa- ti influenteze..starea ta de dinainte de relatie..
iar..
ca o experienta DE MOMENT..pana-ti revi si prinzi curaj, ia cu 1/2 ora inainte o tableta de COLEBIL (asta-ti "taie greata"..)
si iata TOTUL va fi OK..

Sa fii iubit, sa iubesti si
sa-ti fie bine.

O zi buna.)
0
29-06-2011, ora 14:08
kati1125
Nu este medic/terapeut
kati1125
Nimic din ce-i prea mult nu e bun.Poate ai ajuns la un fel de oboseala, epuizare.Trebuie sa-ti reorganizezi viata, prioritatile, sa te relaxezi cumva.Ca ai emotii la o intalnire e ceva normal, dar ca aceste emotii duc pana la stari de rau fizic, e prea mult.Cumpara-ti EMOCALM si ia o vreme.Nu dau dependenta dar nici nu trebuie sa iei toata viata.Esti o fire mai emotiva, probabil, iar starile tale nu sunt altceva decat un raspuns al sistemului tau nervos, nicidecum digestiv.
0
29-06-2011, ora 16:36
xsmart
Nu este medic/terapeut
xsmart
pai am luat o pauza de la aceea relatia care ma facut sa simt aceste greturi asta a fost vara trecuta, de atunci mi sa mai intamplat cu cateva fete care stiam ca vor sa facem sex cand mergeam la ele..dar nu cu orice fata..sunt fete de care nu imi pasa si nu simt nici o emotie si greta..acum de cateva zile am cunoscut o fata pe net, dar acum eu sunt in vacanta plecat din tara si vorbim la tel si pe net, ea imi este foarte draga si chiar vreau o relatie serioasa si ea vrea la fel, dar mi se intampla sa ma gandesc la ea si la mai multe chestii ca mna ce o sa fac cand ma intalnesc cu ea sa nu imi fie greata, rau. si cand ma gandesc imi vine asa pe loc acea greata si nu mai pot sa mananc doar foarte greu si imi taie pofta de mancare..dar nu tot timpu nu stiu ce poate sa fie..
0
29-06-2011, ora 18:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
te citez:

" mi sa mai intamplat cu cateva fete care stiam ca vor sa facem sex cand mergeam la ele..dar nu cu orice fata..sunt fete de care nu imi pasa si nu simt nici o emotie si greata.. "

Intrebare;
-- pai, CATE fete dragi sau mai putin dragi...ti-au fost "amice"?!?!?!

se pare ca,
...MULTEEEEEEEEEEEE

ai grija la..
sa nu vi in curand cu vreo intrebare despre anumite boli?!?

O seara buna.
0
29-06-2011, ora 18:49
xsmart
Nu este medic/terapeut
xsmart
nu este vorba despre vreo boala..totul a fost protejat..si nu cu toate acele fete am avut contact sexual
0
29-06-2011, ora 18:58
kati1125
Nu este medic/terapeut
kati1125
Cand sunt doua sau trei...sunt deja "mai multe".Asta nu mi se pare ceva rau, atata timp cat totul e cat de cat controlat esti barbat si mai ai si...18 ani!Sa fim seriosi!La aceasta varsta, dai cu piciorul in luna!Problema e alta, de ce apar acele stari de disconfort numai gandindu-te...Poate n-ar fi rau sa stai de vb cu un psiholog.Mai vorbim...
0
30-06-2011, ora 23:12
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
ca aproape la oricine si mie imi place gratarul. de dragul lui intr-o vreme am mancat gratar in fiecare zi aproape o luna. si mi s-a pus, numai mirosul de gratar imi facea greturi si repulsie. tot ce e prea mult strica, chiar si la varsta ta. iubirea nu este numai sex. nu asa iti arati virilitatea. Ia-o mai domol si nu cu oricine. Sexul nu e un sport, nici gimnastica. este reactia unor glande. ai o stare de epuizare sexuala, care tot stres se numeste. trateaza-te pentru stres, si nu mai fa excese. Nu face nimanui bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  •