greata, ameteli, lipsa poftei de mancare

05-05-2012
ioana3051
Nu este medic/terapeut
ioana3051
de aprox. 1 luna jumatate nu am pofta de mancare; greata de la miros de mancare, furnicaturi in maini si picioare, ameteli, irascibilitate si lipsa de energie. ma gandesc sa fac analize la ficat, daca aveti alte sugestii va rog sa le inpartasiti. multumesc
ps: nu sunt insarcinata
7 comentarii
0
05-05-2012, ora 19:32
tema
Nu este medic/terapeut
tema
O coprocultura si o ecografie la colecist ar fi utile.
Multa sanatate!
0
05-05-2012, ora 19:44
ioana3051
Nu este medic/terapeut
ioana3051
impartasiti*
0
05-05-2012, ora 19:44
ioana3051
Nu este medic/terapeut
ioana3051
multumesc mult:) o sa le fac
0
06-05-2012, ora 14:22
ionica stefan
Nu este medic/terapeut
ionica stefan
Buna ziua
In urma cu 3 luni am avut un accident de masina... toate bune si frumoase, dar in urma accidentului am ramas cu o unflatura sub genunchi care este foarte moale si m-a doare in momentul cand conduc mai mult de 2 ore... ce este curios este ca toata ziua cat m-a misc nu am nici-o problema dar stau cu frica sa nu am nevoie de operatie sau sa nu pot sa mai conduc o bucata de timp... cineva( o persoana care este asistenta medicala) spune ca este posibil sa am "apa la genunchi"... cum pot afla exact ce este si care este remediul fara sa fiu nevoit sa renunt la serviciu ptr un timp...?cu stima...FAE
0
06-05-2012, ora 14:41
ioana3051
Nu este medic/terapeut
ioana3051
apa la genunchi se face de regula in urma traumatismelor. nu este grava, dar trebuie tratata. poti sa mergi la medic, unde ti-o scoate, dar iti recomand repaus la pat, cu genunchiul mai sus decat nivelul corpului, gheata( local) si unguent cu arnica. mie imi trece de obicei in aprox o saptamana. nu iti recomand sa scoti lichidul, deoarece poti capata o sensibilitate si problema poate reveni. mai bine incet, dar sigur. sanatate
(nu am studii de specialitate, dar am trecut si eu prin asta)
0
06-05-2012, ora 15:38
ionica stefan
Nu este medic/terapeut
ionica stefan
Multumesc ptr raspuns, dar "IO astept raspunsul unu-i medic ptr. probleme la picioare( nici macar nu stiu exact care este specialitatea)... stau si m-a gandesc cu groaza la faptul ca trebui sa fac pauza cu serviciul... efectic 2 luni si jumatate nu am produs nimic... si acum am inceput sa-mi achit datoriile facute in acea perioada...ce sa fac...?? sa m-a duc la furat...?? trebui sa muncesc... asta este am avut ghinion...daca stie cineva "vre-o metoda" care chiar daca nu este "ortodoxa" sa sar peste termenul de imobilitate as fi foarte recunoscator..!sau alta varianta chiar cu pretul unei mici interveni... dar sa pot sa-mi continui activitatea...
cu stima FAE
0
06-05-2012, ora 17:34
ioana3051
Nu este medic/terapeut
ioana3051
ortopedie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.