gonorheea urgent

13-04-2011
maryah
Nu este medic/terapeut
maryah
am fost diagnosticata cu gonorheea si am fost sub tratament cu zinnat si ovule..simptomele au disparut dar in urma unui alt control iar mi sa prescis tratament de 10 zile cu betadina. am avut contact..iar intrebarea este..daca partenerul poate contacta boala chiar daca eram sub tratament..tratamentul urma sa se termine peste 5 zile. si la barbati cum se poate depista?ce fel de analize sunt necesare pentru barbati?
1 comentarii
0
15-04-2011, ora 16:49
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In gonoree si partenerul urmeaza tratament, fara nici un fel de investigatii, chiar daca declara ca "nu are nimic"..sunt interzise relatiile sexuale pe perioada tratamentului pentru orice infectie genitala..chiar daca dupa doua zile simptomele dispar, trebuie sa ai rabdare pana termini terapia.Acum termina tratamentul, dar daca reapar simptomele, faceti amandoi un tratament corect si complet.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția cu Neisseria gonorrhoeae (N. gonorrhoeae, gonococcus, gonococ) - infecția gonococică
  • Cazurile de gonoree înregistrează o creștere printre femeile tinere din Europa (studiu)
  • Vaccinul meningococic s-a dovedit a fi rentabil în protejarea bărbaților împotriva gonoreei
  •