gonartroza

18-05-2011
monas53
Nu este medic/terapeut
monas53
am 58 ani sunt operata de menisc de 35 de ani dar in ultima perioada datorita serviciului (economist in fata calculatorului) nu prea fac miscare (10-12 ore pe zi).am greutatea de 82 kg la o inaltime de 1, 62 m. ce ar trebui sa fac pt a slabi? ce analize ar trebui sa fac pentru durerile pe care le am la ambele picioare?
4 comentarii
0
18-05-2011, ora 23:16
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,

singura scrieti ca, stati multe ore in fata calculatorului.

MULTA MISCARE...mergeti si veniti pe jos..mai putin cu masina-banuiesc.
O seara linistita.
0
19-05-2011, ora 09:37
nicoletuta
Nu este medic/terapeut
nicoletuta
buna ziua ! as dori sa-mi operez baietelul, in varsta de 5 ani, de polipi, intrucat secretiile nazale sunt prelungite (inca din septembrie 2010, ).in plus are si amigdalele marite.dupa consult, d-na doctor ne-a intrebat sub ce fel de anestezie dorim-l operam.am ales anestezia locala.mentionez faptul ca baiatul meu este foarte fricos.
as vrea sa mai stiu un lucru :setul de analize care se face inaintea operatiei se face functie de ce fel de anestezie aleg. adica, pentru anestezia locala, se recomanada un anumit set de analize, iar pentru cea generala, alt tip de analize ?
ma repet, eu am ales anestezia locala, dar m-am razgandit intre timp. ma gandesc ca sub anestezie generala va fi mai bine curatat si in plus ce este cel mai important, nu va ramane cu traume psihice.
0
19-05-2011, ora 10:27
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pt.
Nicoletuta

scrie postarea in partea de sus...la Probleme...

aici, nu-ti va raspunde un medic...aici e partea de raspunsuri/comentarii.

O zi frumoasa sa ai.
0
19-05-2011, ora 22:37
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Ati gresit locul de postare, in loc de ORL ati postat pe topicul dedicat Ortopediei.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: