glezna fracturata???

02-11-2010
flopyboom
Nu este medic/terapeut
flopyboom
buna seara!
am si eu o mare problema...din motive personale nu ma pot prezenta la medic, de aceea apelez la acest forum si v-as ruga sa imi raspundeti cat de repede cu putinta.
acum 2 zile am cazut cu motoscuterul. am o lovitura la cap care cred ca nu e foarte grava, in sensul ca nu am capul spart, doar o umflatura dar de la ea mi sa invinetit coltul ochiului!
plus alte zgarieturi in sold si cot, umar, dar fara prea mare importnata. cea mai afectata e insa glezna, care sa umflat ca o gogoasa, initial nu parea sa fie prea grav...avand doar o julitura putin adanca de un cm aproximativ. l-am fortat insa, dupa care sa umflat f tare. imi este frica sa nu fie fractura. ma doare de inebunesc cand calc pe el sau merg. mai ales daca stau cateva minute si dupa aceea incep sa fac cativa pasi.
va rpg f mult sa imi spuneti daca credeti k e fracturat vreun os sau ceva.
va multumesc foarte mult
2 comentarii
0
06-11-2010, ora 08:09
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
cred ca trebuie sa ajungi URGENT la doctor pt ca la glezna sunt f multe oase mici si daca e ceva rupt/ deplasat pe acolo risti sa ai probleme toata viata... eu am avut entorsa si am avut 10 zile concediu medical si interdictie sa pun piciorul in pamant...

bafta!
0
07-11-2010, ora 22:04
flopyboom
Nu este medic/terapeut
flopyboom
multumesc foarte mult.
am mers totusi la doctror, mi sa facut radiografie iar rezultatul este ca nu am nici o fractura vizibila.poate din cauza umflaturii. am stat in repaos total 4 zile, nu mai este asa umflat dar ma doare in continuare cand calc pe el, urmeaza sa imi fac o a doua radiografie, sper totusi sa nu fie vreun oscior mic problema.
aaaa si inca ceva, miau dat la urgenta amoxicilina si sa fac antitetanus, nu am facut nici una nici alta, deoarece de fiecare dat cand iau antibiotice imi scade f tare imunitatea.
sper sa fie totul in regula... multumesc pt parere si ca miati citit subiectul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.