glandele suprarenale

10-02-2014
tarra 09
Nu este medic/terapeut
tarra 09
Cum se trateaza aceasta boala ?
4 comentarii
0
11-02-2014, ora 10:13
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru problema mentionata de dumneavoastra trebuie sa apelati la un medic endocrinolog. Acesta va va consulta si va va recomanda investigatiile necesare. In functie de rezultatul acestor investigatii veti primi tratamentul corespunzator. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
11-02-2014, ora 10:35
tarra 09
Nu este medic/terapeut
tarra 09
AM facut un IRM, iar pe glanda suprarenala dreapta este o deformare micronodulara de 5 mm.Iar endocrinologul imi recomanda operatia.Nu exista alta solutie pentru tratare?Mai poate sa apara si dupa operatie?
0
14-02-2014, ora 04:20
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Consider ca ar fi bine sa ascultati sfatul endocrinologului. Prin operatie se va stabili natura acelei formatiuni: benigna sau maligna, ceea ce este extrem de important. Dupa operatie se pot face tratamente prin care se incearca oprirea reaparitiei acelei formatiuni. Dar mai intai trebuie sa se stie de ce natura este. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
24-11-2014, ora 05:35
ancutabihor
Nu este medic/terapeut
ancutabihor
Cum deblochez glanda suprarenala, daca mi-a ramas blocata dupa luarea a 20 ani de medrol, iar acum incercand sa sistez cortizonul din organism am ramas cu glanda suprarenala blocata!mentionez ca fac protocolul marshall!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: glandele suprarenale