glande cu puroi

31-10-2009
guguluta
Nu este medic/terapeut
guguluta
Am si eu o problema, nu stiu e rea sau nu chiar rea.De mai mult timp mi-a aparut in zona labiilor mici niste puncte ca niste cosuri cu puroi dar ne dureroase, in unele locuri sunt multe la un loc iar in alte locuri sunt in linie dreapta.Mentionez ca sunt casatorita de trei ani si nu am relati sexuale cu mai multe persoane.Aceste puncte nu stiu cind au aparut ca nu m-au deranjat niciodata pana nu de mult, acum doua luni unul dintre aceste puncte sa marit si sa facut ca un cos cu cap alb, care e si dureros si dupa citeva zile sa spart si a curs puroi cu sange.A trecut si m-am gindit ca sa terminat dar sa mai umflat alt punct si la fel ca si celalalt sa spart.De doua zile mi sa umflat labia mica undeva jos la terminare dar tot ca un cos arata.Va rog ajutati-ma cu un raspuns.Va multumesc
4 comentarii
0
02-11-2009, ora 17:43
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ia Amoxicilina de 1g una dimineata si una seara timp de 7 -10 zile si mentine o igiena intima zilnica, schimba zilnic chilotul, iar lenjeria intima sa fie numai din bumbac.Numai bine!
0
02-11-2009, ora 17:55
guguluta
Nu este medic/terapeut
guguluta
Multumesc pentru ajutor doamna doctor BALCAN.credeti ca este o boala venerica sau doar ceva trecator?
0
03-11-2009, ora 19:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu este o boala venerica, e o infectie ce se va trata.
0
05-11-2009, ora 18:05
guguluta
Nu este medic/terapeut
guguluta
Doamna doctor Balcan va multumesc foarte mult.Sanatate va doresc si numai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.